Potrebujeme po cvičení proteinové doplnky výživy?

Jana Šimkovičová

Proteínových produktov existuje neskutočné množstvo. Sú však natoľko dôležité, že ich po každom tréningu musíme doplniť? Odpovedá Michal Pálenik. 

Michal Páleník
12. NOV 2018

Keďže boom ohľadom doplnkov výživy neutícha, práve naopak, zaujímalo nás, nakoľko ich my bežní smrtelníci potrebujeme využívať. Neustále na nás vyskočia nové značky, obaly a s nimi spojení odborníci. Ozázkou je nakoľko ich rekreačný športovec (nie profesionál), ktorý absolvuje tréning 3 - 5 krát do týždňa musí brať do úvahy.

Aktuálne sme si posvietili na proteínové doplnky výživy. Rozhovor som viedla s Michalom Páleníkom, uznávaným odborníkom vo výžive. Spolu so svojim tímom lekárov a odborníkov radia v ramci Planeat nielen obezným ľuďom, ale tým, ktorých trápia spolu s nadváhou aj komlikované zdravotné problémy. Michala môžete poznať aj z relácie Extrémne Premeny, kde sa spolu s Marošom Molnárom starali o extrémne obéznych ľudí. Práve Michal mal na starosti zložku výživy. 

V nasledujúcom videu som sa rozprávala s Michalom práve o proteínových doplnkoch, ale tiež o bielkovinách. Ich význame a doplňanie do stravy. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Potrebujeme po cvičení proteinové doplnky výživy?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2289
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.