Pot, otlaky a nahé mužské hrude. Aj taký bol 2. ročník MS SR v street workoute

redakcia

Leto je tu, od januára cvičíš vo fitcentre ako šialený, ale vyzerá to tak, že by si sa mohol konečne ukázať aj vonku. Čo povieš? 

Pot, otlaky a nahé mužské hrude – aj taký bol 2. Ročník Majstrovstiev Slovesnka v Street Workout
27. JUN 2015

Presne na to je stvorený street workout. V Nitre sa v tomto športe uskutočnil 2. ročník Majstrovstiev Slovenska.

Podujatie začalo chlapskou kategóriou Freestyle. Z takmer 50 odvážlivcov sa 15 dostalo do druhého kola, kde sa pobili o postup na majstrovstvá sveta. Minuloročný víťaz Martin Viedenský tentokrát nezískal zlato, no so striebornou medailou nezostal zahanbený: „Žiaľ, takmer 2 mesiace pred súťažou som si zlomil prostredník a praskol malíček, a to ma úplne obmedzilo pri trénovaní na cca 6 týždňov. Trénovať som začal až 10 dní pred majstrovstvami, no silu ani vytrvalosť som nestihol dohnať,“ priznal sa nám. Slovensko bude teda tento rok reprezentovať Juraj Žigrai. Bronz si vybojoval Šimon Mišák.

MS street workout

Päť žien sa pobilo o postup v jedinom kole kategórie Freestyle. Pre niektoré to bola premiéra, nielen na majstrovstvách, ale na súťaži ako takej. Rovnako ako u mužov, ani tu minuloročná víťazka svoj post neobhájila. Tretie miesto si vybojovala Alena Galambošová a zlato o chlp uniklo Klaudii Glejdurovej. Do  Moskvy na majstrovstvá sveta teda pocestuje Simona Mateová. Tá nám porozprávala o jej športových snoch: „Pred vyše rokom som začala so street workoutom a bola som aj na prvom ročníku majstrovstiev. Vtedy som si povedala, že o rok to vyhrám! A podarilo sa. Som veľmi šťastná, je to jeden z mojich splnených snov, no je to len jeden schodík k tým ďalším.“ Ďalším cieľom mladej športovkyne je založiť si športovú škôlku.

Druhou kategóriou, do ktorej sa mohli súťažiaci zapojiť, bola Weighted, teda cviky so závažím. Cvičilo sa v troch váhových kategóriách, zhyby na hrazde a dipy na bradlách. V kategórii do 75 kg sa stal víťazom Miro Kúdela, ktorý s 32-kilovým závažím urobil 12 zhybov a so 48 kg 13 dipov na bradlách. Ako druhý sa umiestnil Dávid Meluš a na treťom mieste skončil Peter Bajánek. Podotýkame, že výsledky boli pomerne tesné. O 2. a 3. mieste rozhodoval len 1 zhyb. Kategória pokračovala vyššími hmotnosťami. Medzi ťažšími chlapmi, teda od 76 kg do 82 kg, prvé miesto získal Ivan Sokol, víťazstvo uniklo Martinovi Kubicovi a bronz si odniesol Tomáš Čambálik. V najťažšej váhovej kategórii (od 83 kg vyššie) zvíťazil Filip Bednárik, ako druhý sa umiestnil Filip Vajsábel a s bronzom sa musel uspokojiť Andrej Katrenčík.

MS street workout

MS street workoutMS street workout

Okrem samotnej súťaže boli pre divákov aj súťažiacich pripravené sprievodné akcie. Každý sa mohol zapojiť do tomboly a vyhrať tak prenosnú hrazdu. Okrem toho sa mohol zastaviť v niekoľkých prezentačných stánkoch. Jedným z nich bol stánok Octago teamu, ktorý mal súčasne pripravený aj workshop so súťažou. Octago team pomáha budovať workout komunitu, takže ak vravíš, že nemáš nikoho, kto by ti ukázal, ako správne cvičiť, mal si jedinečnú príležitosť. Chalani si pripravili workshop pre začiatočníkov i pokročilých, ukázali základné cviky i základné chyby. Do súťaže v plankingu dali kupón na 50 % zľavu na Octago camp, ktorý je určený nielen pre už zabehnutých nadšencov street workoutu, ale aj pre začiatočníkov.

MS street workout

A keďže tento šport nie je len pre chalanov, víťazka má pre ženy ale aj mužov jeden odkaz: „V prvom rade, nepremýšľajte nad tým, že začnete, ale konajte! Nie je nič lepšie, ako ovládať svoje telo, vidieť ako sa spevňuje a to nie vďaka drahej posilke. Nebojte sa osloviť chalanov street workouterov, oni vám veľmi radi pomôžu a hlavne NEVER GIVE UP!“

Tak čo, kedy sa vidíme na preliezačkách?

Zdroj foto: Peter Ševčík 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Streetworkout komunita v sr sa stále zväčšuje. majú sa fitcentrá obávať?Street workout komunita v SR sa stále zväčšuje. Majú sa fitcentrá obávať?

Prekvitá v USA, Rusku a na Ukrajine.

 

Ukrainci motivujú k cvičeniu na ulici Ukrajinci motivujú k cvičeniu na ulici

Cvičenie sa pomaly dostáva z uzatvorených priestorov na ulicu.

 

 

Street workout je čoraz populárnejší i u násStreet workout je čoraz populárnejší i u nás

Neboli pri tom limitovaní otváracími hodinami vo fitcentre a ani financiami.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pot, otlaky a nahé mužské hrude. Aj taký bol 2. ročník MS SR v street workoute

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.