Posilňujete telo vlastnou váhou? Nezabudnite na tieto fitness doplnky

Advertoriál

Svet fitness a športu je všade okolo nás a dotýka sa nás aj bez toho, či to chceme alebo nie. Každú chvíľu nás prekvapia nové trendy, inovácie či technológie a oblasť športu nie je v žiadnom prípade výnimkou.

Fitness_Dievcata
Zdroj: Photo by bruce mars on Unsplash
28. NOV 2018

Obyčajné tréningy vo fitness centre, kde sme kedysi mali k dispozícii pár činiek alebo posilňovacích strojov sú už dávno preč a športovať a posilňovať svoje telo sa dá aj inými spôsobmi. Veľmi obľúbenou verziou sú napríklad domáce posilňovne, ktoré si viete zriadiť jednoducho, rýchlo a za pár eur. Nikde totiž nie je napísané, že krásne telo sa dá dosiahnuť len za pomoci drahých a ťažkých strojov, ktoré by sa nám do obývačky alebo garáže nezmestili.  Obľúbenými formami pohybu sú napríklad aj behanie, lyžovanie, bicyklovanie, bojové športy alebo zumba či aerobic. Každý človek má možnosť vybrať si cvičenie nielen podľa toho, ktoré mu je príjemné, ale aj podľa toho, čo ním chce na svojej postave a kondícii dosiahnuť. Nie každý túži po veľkých svaloch či naopak postave ako steblo trávy. Veľká časť ľudí športuje len preto, aby sa udržali vo forme a cítili sa vo svojom tele pohodlne nielen počas mladosti, ale aj vo vyššom veku. Súčasťou cvičenia sú rôzne pomôcky a doplnky, ktoré by nemali chýbať vo výbave začiatočníka, ale ani profesionála.  

Bradla_inSPORTline

Ak ste z tých, ktorí uprednostňujú pred preplnenými fitkami skôr súkromie a najradšej si zacvičia doma, vybaviť by ste sa mali rôznymi fitness pomôckami, ktoré vám cvičenie zefektívnia. Jedným z najobľúbenejších foriem posilňovania je cvičenie s vlastnou váhou, ktoré je oproti využívaniu veľkých strojov nielen bezpečnejšie, ale v mnohých prípadoch aj efektívnejšie. Ak máte doma k dispozícii pár voľných metrov, pri cvičení s vlastnou váhou vám poslúži hrazda, na ktorej sa môžete doslova vyšantiť. Nejde pri tom len o takú, ktorú treba niekam pevne uchytiť, ale k dispozícii sú rôzne druhy ako napríklad aj voľne stojace. Niektoré sú robustnejšie, no ak nemáte doma toľko priestoru, zaobstarať si môžete aj menšiu verziu vhodnú pre vás. Vhodnou alternatívou sú napríklad dverové hrazdy, ktoré sú malé a šikovné. Precvičiť na nich dokážete nielen chrbtové svaly a ruky, ale aj brucho. Tento druh hrazdy je vhodný aj do bytov, nakoľko ho stačí umiestniť do zárubne a nezaberá vám takmer žiadne miesto. Čo sa týka ceny, tá vás milo prekvapí, pretože nepotrebujete na jej zakúpenie veľké množstvo financií, ako pri iných posilňovacích strojoch.  Ak si chcete takúto hrazdu zaobstarať, dôležitým parametrom výberu, na ktorý by ste mali pozerať je najmä jej nosnosť.

Hrazda_inSPORTline

Vďačnou fitness pomôckou, na ktorú by nemal žiadny športovec zabudnúť je aj podložka na cvičenie. Použiť ju môžete nielen počas rôznych cvikov vo fitku, ale aj pri posilňovaní doma. Táto vec je doslova nevyhnutnou počas cvičenia jogy, zumby, aerobicu alebo iných podobných foriem športu. Treba však rozlišovať účel, na ktorý má byť použitá, nakoľko nie je podložka ako podložka. Na trhu sú k dispozícii napríklad aj špeciálne formy a to gymnastické žinienky alebo záťažové podložky. Váš výber by mal závisieť najmä od toho, na čo chcete podložku využívať, aby sa vám nestalo, že vám cvičenie skôr znepríjemní. Výhodou tejto fitness pomôcky je, že je ľahko skladovateľná, ľahká, má protišmykový povrch a je cenovo dostupná pre každého. Hoci sa vám môže zdať ako zbytočná, slúži aj ako ochranný doplnok pre vaše telo, kedy si môžete ublížiť na tvrdej ploche alebo sa bez nej dokonca pošmyknúť a spôsobiť si zranenie. Podložku si môžete vyberať nielen podľa účelu použitia, ale aj podľa farby, veľkosti, ceny a iných kritérií. Ak neviete, kde si takúto podložku vybrať a zakúpiť, odporúčame navštíviť internetový športový obchod značky inSPORTline, kde si zo širokej ponuky vyberie naozaj každý.

Joga Podlozka_inSPORTline

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Posilňujete telo vlastnou váhou? Nezabudnite na tieto fitness doplnky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2289
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.