Pole dance verzus pole fitness. Na ktorý si trúfate?

Danka

Ak patríte k ľuďom, ktorí si tyč spájajú predovšetkým s erotikou a striptízom, v nasledujúcich riadkoch vás vyvedieme z omylu. Tanec pri tyči môže byť aj krásne umenie a veľmi príjemná drina.

Pole dance verzus pole fitness. Na ktorý si trúfate?
28. JUL 2014

Ste športový antitalent? Žiadny problém. Skvelou správou je, že pole dance si nevyžaduje žiadne predchádzajúce športové skúsenosti či extra kondičku. Všetci účastníci kurzu začínajú tak povediac od nuly a jediné, čo potrebujete, je snaha a chuť na sebe (za)pracovať. Fanúšikov pole dance a pole fitness neustále pribúda - nájdete medzi nimi čerstvé mamičky, nižšie, no i vyššie dámy, ženy extra štíhle, ale aj naopak tie so silnejšou postavou. Veď vďaka pole dance si figúru dokážete vyformovať na nepoznanie!

Partiami, ktoré dostávajú zabrať azda najviac, sú ruky a brucho, no netreba zabúdať ani na lýtka. V pole dance totiž do choreografie sústavne zapájate špičky na nohách, čo robí každý jeden pohyb ladný a elegantný.

Hlavne pohodlne

Na prvé hodiny, keď sa ešte len oboznamujete s tyčou, si oblečte niečo maximálne pohodlné, najlepšie elastické, čo vás v pohybe nebude obmedzovať. Zo začiatku vás inštruktor oboznámi s jednoduchými otočkami, ktoré si špeciálny odev nevyžadujú. Postupne príde na rad akrobacia a iné krkolomné kúsky, na ktoré sa už hodia krátke nohavice a top odhaľujúci holé bruško.

Odporúčame prečítať: 4 dôvody, pre ktoré si zamilujete sexi pole dance

 

Pole dance verzus pole fitness

Možno ste už niekde počuli aj o slovnom spojení pole fitness a zaujíma vás, v čom spočíva rozdiel. I keď na prvý pohľad môžu obe cvičenia vyzerať identicky, opak je pravdou. Kým pole dance cvičia len ženy, pole fitness je fyzicky náročnejší a vhodný pre obe pohlavia bez rozdielu veku. Na Internete možno nájsť množstvo videí, kde si s tyčou hravo poradili nielen moletky, ale i starší páni v rokoch.

Odporúčame prečítať: Chlap, vibrátor alebo cvičenie. Vieme, čo majú spoločné!

 

Prečo ho ľudia milujú?

Pokiaľ sa budete pole fitness venovať aspoň dva razy do týždňa, môžete sa tešiť na zníženie hmotnosti a vytvarovanie postavy, nárast sily, zlepšenie stability a najmä veľa zábavy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si mnoho ľudí toto cvičenie okamžite zamiluje. Okrem toho zažijete množstvo adrenalínu, naučíte sa zdolávať výzvy a pri pohľade do zrkadla zaiste oceníte svoje krajšie, vyšportovanejšie JA. Je len malá pravdepodobnosť, že vás cvičenie s tyčou omrzí, keďže existuje toľko rôznych spôsobov, ako ho neustále obmieňať. Koniec koncov, nič vám nebráni postupom času vyskúšať aj vlastné, originálne zostavy. Ako to vyzerá keď pole dance cvičia profíci, môžete vidieť v priloženom videu. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pole dance verzus pole fitness. Na ktorý si trúfate?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.