Piloxing knockout alebo 45 minút driny na maximum

Čitateľka Zuzka

Už jeho názov sľubuje niečo veľkolepé, tak som to skúsila. 

Piloxing knockout alebo 45 minút driny na maximum
9. JUL 2015

Keďže mám rada nové výzvy v športe, tak som do toho išla hneď, ako bola možnosť. Tá veru prišla prekvapivo veľmi rýchlo. Prišla ponuka zúčastniť sa promo hodiny v Martine.

Začalo to veľmi pochmúrne. Vypísaný termín som si pozrela neskoro a už bolo všetko zabookované. Bola som z toho smutná, no povedala som si, že všetko je tak, ako má byť. No mala som také zvláštne tušenie, že na hodinu sa aj tak dostanem. 

Voľné miesto sa pre mňa našlo!

Ráno ma zobudil telefón. Pípla mi správa. Rozospato som zahundrala: „Čo to bolo?“ Nahmatala som telefón a zaškúlila naň, snažiac sa čo najviac zaostriť. Áno, bola tam správa. Pomyslela som si, že ju prečítam neskôr. No urobila som to hneď. Stálo tam: „Uvoľnilo sa miesto na KO, ideš?“ Rýchlo som odpísala, že prídem a celý deň som chodila vysmiata, ako keby som vyhrala jackpot. 

Piloxing knockout po prvýkrát v živote

Vybrala som sa do Fit Zóny v Martine, kde mala byť hodina. Utekala som na šatňu prezliecť sa. No uznajte, nechcela som v tento výnimočný deň meškať na hodinu, ktorej sa mi podarilo zúčastniť akoby zázrakom. Našla som si miesto pri okne. Bolo nás takmer 20. Inštruktorka Katka na začiatku vysvetlila základné informácie k novému druhu cvičenia a išli sme na to. Piloxing knockout sa cvičí v teniskách, nakoľko je odlišný od klasického piloxingu, ktorý sa cvičí naboso. Je tu viac boxu ako tanca, vlastne tanec tam vôbec nie je. Trvá 45 minút. Všimla som si, že Katka ma nový outfit. Krásne čierne, lesklé legíny, na lýtkach so svietivým žltým a nepravidelným tvarom. A také isté krásne žiarivé tričko s nápisom Piloxing KO. Samozrejme, nechýbali ani piloxing rukavičky.

Ešte pred rozcvičkou Katka vysvetlila, že cvičenie sa skladá, okrem rozcvičky a záverečného strečingu, zo šiestich kôl a každé v sebe obsahuje drill. Slovo drill mi prišlo v danom momente komické a hrozivé zároveň, to som však ani len netušila, že platí to druhé.

Poďme na to!

V prvom kole je trochu boxu a tiež si poskáčete. Pri boxe zabudnite na podávanie zmrzliny ("kornútkové" zovretie päste), zovretá päsť ide rovno vpred s vykročením nohy do predného výpadu, takto sa posúvate o niekoľko krokov, potom druhá ruka a druhá noha a naspäť, spravíte jednoduché hop, hop, hop, ako keď sa snažíte zavesiť kôš v basketbale a ste naspäť doma na svojom mieste. Onedlo prišiel prvý drill. Stojíte rovno, potom sa zohnete k zemi a rukami prekráčate dopredu do polohy kliku, spravíte klik, samozrejme tricepsový. Naspäť sa dostanete ručkovaním až do stoja a potom si položíte ruky spredu na bedrá. A takto idete niekoľko kôl a intenzita graduje. Najnáročnejšie mi pripadalo tretie a štvrté kolo s náročnými drillmi. Napríklad "srnky skáčku v lese." Opriete sa o ruky s tým, že nohy sú na zemi a skáčete s nimi zo strany na stranu ako srnky v lese. 

Pri piatom kole som mala pocit, že už sa zo zeme ani nezdvihnem. No potom sa stalo niečo zvláštne, ovládol ma nejaký športový tranz. To je chvíľa, keď máte pocit, že už od vyčerpania odpadnete, no niečo sa vo vás vzoprie a dáte to ešte ako keby s ľahkosťou. Zvláštny stav. Toto a záverečné kolo ani neviem, ako som docvičila. Z tranzu som sa prebrala až pri strečingu, keď sa zmenila hudba a zvoľnilo tempo.

Prišiel a už bol doslova vymodlený...

Strečing bol ako tanečná show z 80-tych rokov. Hýbali sme sa v tanečnom rytme a pritom krásne a s ľahkosťou preťahovali namáhané svaly z predošlých minút. Bolo to niečo fantastické, uvoľňujúce, nepopísateľne úžasné.

Piloxing knockout jednoducho musíte chcieť zažiť. Tá makačka a pot stoja za to!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piloxing knockout alebo 45 minút driny na maximum

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.