Paddleboard. Prechádzka po vode

Veronika Shoebridge

Prechádzka po vode na širokom nafukovacom surfe s pádlom v ruke. To je hit tohto leta, stand up paddleboarding alebo v skratke SUP.

Paddleboard. Prechádzka po vode
13. AUG 2017

Tento šport a relax v jednom je nielenže obrovská sranda, ale zároveň to nie je vôbec také jednoduché, aké sa to zdá byť z pohľadu niekoho, kto sa pozerá z brehu. Čo to teda je, aké to je a prečo sa to rozšírilo doslova rýchlosťou svetla?

Ako som sa dozvedela, tento šport vymysleli surferi na Havaji, ktorým sa nechcelo čakať na vhodné vlny na surfovanie. Preto prišli s nápadom širokej nafukovacej dosky, na ktorej mohli stáť a pádlovať aj keď neboli vlny.

Na “Supe”, teda standup paddleboarde, sa stojí ako na širokom surfe, ale zároveň na vode, teda nestabilnom povrchu. Treba tam rovnováhu, čiže neustále sa posilňuje stred tela (core), ruky pracujú vďaka pádlovaniu, nohy tak isto, keďže treba mať kolená mierne pokrčené, aby ste na doske dokázali udržať balans.

V tom je celé čaro. Stand up paddle v sebe spája zábavu, fitness, rovnováhu, stabilitu, prírodu, relax a popri tom všetkom sa človek ešte aj krásne opáli.

Túto úžasnú aktivitu som objavila zhruba pred mesiacom, keď som na sociálnej sieti videla kamoškinu fotku. Potom som následne na to narazila na akciu konajúcu sa pár dní neskôr v Bratislave, kde si ľudia mohli stand up paddleboarding vyskúšať zadarmo.

A od toho momentu, keď som sa na dosku po prvý krát postavila a hneď aj spadla do vody, to bola a je láska. Láska na prvé i druhé vyskúšanie.

Akcia Just woman by Divas

Pred pár týždňami sa na bratislavskom Draždiaku konala akcia Just Woman by Divas, ktorej som sa mohla zúčastniť.

Bol to deň určený ženám, pre ženy a o ženách, ktoré milujú pohyb. Konkrétne išlo o päť kilometrov behu, jogu a možnosť skúsiť si stand up paddleboarding.

Na akcii bola tiež možnosť dať si zanalyzovať svoj zdravotný stav, kondíciu, otestovať rôzne produkty, vyskúšať si aké to je "zahviezdiť" na titulke časopisu Emma či porozprávať sa s odborníkmi, v prípade zdravotných či iných problémov.

Akcia bola celodenná. Bol to deň plný úsmevu, dobrej nálady, endorfínov, pohybu, úžasných skúseností. Už teraz sa neviem dočkať akcie na budúci rok.

A stand up paddleboard? Rozhodne ho odporúčam vyskúšať. Garantujem vám, že sa rovnako, ako ja zamilujete. Ten pokoj vody a jemný pohyb vĺn je niečo, čo so psychikou dokáže zázraky a s telom a postavou tiež.

Ak si paddleboard chcete len vyskúšať, nemusíte si dosku kupovať. Paddleboard si môžete požičať v mnohých požičovniach alebo na miestach, kde sú jazerá a vodné plochy s vodnými športami.

Titulné foto: Veronika Shoebridge


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Paddleboard. Prechádzka po vode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.