Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?

redakcia

Ak pravidelne cvičíte, viete, že komfort je pri cvičení veľmi podstatný. Zabezpečiť ho môže jedine kvalitné a funkčné oblečenie.

Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?
17. JUN 2016

Kedysi bol význam odevu jednoznačný – mal chrániť človeka pred nepriazňou počasia. Dnes je situácia iná a človek si dáva záležať na tom, ako vyzerá, pretože oblečenie je aj vyjadrením jeho osobnosti, pocitov a sebavedomia. Čoraz významnejšiu úlohu zohráva odev aj pri športe. Je dôležité, aby spĺňal určité kvalitatívne parametre a bol maximálne funkčný – teda odvádzal vlhkosť od tela, udržiaval teplotu a chránil pred nástrahami počasia. V neposlednom rade by mal byť pohodlný, dokonale sedieť na tele, zvyšovať sebavedomie a mať štýl.

Pri športe je jednou z najdôležitejších častí odevu tričko. Úplne nevhodné je bavlnené, pretože nasaje vlhkosť, v dôsledku čoho človek rýchlo prechladne alebo môže trpieť bolesťami chrbta. Naopak, vhodné sú tričká z funkčných materiálov. Under Armour tričko je zhotovené z materiálov špičkovej kvality, ktoré disponujú unikátnou schopnosťou rýchlo uschnúť. K dispozícii sú rozličné strihy, farby i štýly. Momentálne sú in napríklad športovo-elegantné strihy.

Čoraz väčší dôraz sa v športovom svete kladie i na voľbu športovej obuvi. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia, by si mali vybrať športové topánky, ktoré spĺňajú určité kritériá – dokonale sedia na nohe, tlmia prípadné otrasy (napríklad pri behu), sú zhotovené z funkčných materiálov, pohodlné a majú šmrnc. Under Armour obuv tieto požiadavky spĺňa do bodky, pretože pri jej zhotovovaní boli použité postupy a materiály najvyššej kvality. Výrobe predchádzali špičkové laboratórne výskumy. Na svoje si teda prídu muži i ženy, ktorí milujú beh, aktivity v prírode a vôbec šport ako taký.

Každý športovec by mal mať v športovej výbave kúsky, ktoré ho zahrejú v chladnejších dňoch. Under Armour mikiny sú z materiálov, ktoré odolajú vode i vlhkosti. Navyše disponujú strihmi, vďaka ktorým sa dajú využiť nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. To je, rozhodne, investícia, ktorá sa vyplatí.

V rámci športového oblečenia nesmieme opomenúť ani dámy, ktoré pri športe s obľubou využívajú legíny, pretože sú pohodlné a neuveriteľne sexi. Under Armour legíny si môžete zvoliť podľa toho, či ich budete používať v lete alebo v zime, pretože sú z materiálov, ktoré buď ohrejú, alebo ochladia. Skvelo voľbou sú kompresné Under Armour legíny, ktoré ponúkajú neuveriteľný komfort pri cvičení, turistike alebo vo voľnom čase. 

Zdroj foto: mfit.sk

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.