Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?
17. JUN 2016

Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?

redakcia

Ak pravidelne cvičíte, viete, že komfort je pri cvičení veľmi podstatný. Zabezpečiť ho môže jedine kvalitné a funkčné oblečenie.

Kedysi bol význam odevu jednoznačný – mal chrániť človeka pred nepriazňou počasia. Dnes je situácia iná a človek si dáva záležať na tom, ako vyzerá, pretože oblečenie je aj vyjadrením jeho osobnosti, pocitov a sebavedomia. Čoraz významnejšiu úlohu zohráva odev aj pri športe. Je dôležité, aby spĺňal určité kvalitatívne parametre a bol maximálne funkčný – teda odvádzal vlhkosť od tela, udržiaval teplotu a chránil pred nástrahami počasia. V neposlednom rade by mal byť pohodlný, dokonale sedieť na tele, zvyšovať sebavedomie a mať štýl.

Pri športe je jednou z najdôležitejších častí odevu tričko. Úplne nevhodné je bavlnené, pretože nasaje vlhkosť, v dôsledku čoho človek rýchlo prechladne alebo môže trpieť bolesťami chrbta. Naopak, vhodné sú tričká z funkčných materiálov. Under Armour tričko je zhotovené z materiálov špičkovej kvality, ktoré disponujú unikátnou schopnosťou rýchlo uschnúť. K dispozícii sú rozličné strihy, farby i štýly. Momentálne sú in napríklad športovo-elegantné strihy.

Čoraz väčší dôraz sa v športovom svete kladie i na voľbu športovej obuvi. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia, by si mali vybrať športové topánky, ktoré spĺňajú určité kritériá – dokonale sedia na nohe, tlmia prípadné otrasy (napríklad pri behu), sú zhotovené z funkčných materiálov, pohodlné a majú šmrnc. Under Armour obuv tieto požiadavky spĺňa do bodky, pretože pri jej zhotovovaní boli použité postupy a materiály najvyššej kvality. Výrobe predchádzali špičkové laboratórne výskumy. Na svoje si teda prídu muži i ženy, ktorí milujú beh, aktivity v prírode a vôbec šport ako taký.

Každý športovec by mal mať v športovej výbave kúsky, ktoré ho zahrejú v chladnejších dňoch. Under Armour mikiny sú z materiálov, ktoré odolajú vode i vlhkosti. Navyše disponujú strihmi, vďaka ktorým sa dajú využiť nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. To je, rozhodne, investícia, ktorá sa vyplatí.

V rámci športového oblečenia nesmieme opomenúť ani dámy, ktoré pri športe s obľubou využívajú legíny, pretože sú pohodlné a neuveriteľne sexi. Under Armour legíny si môžete zvoliť podľa toho, či ich budete používať v lete alebo v zime, pretože sú z materiálov, ktoré buď ohrejú, alebo ochladia. Skvelo voľbou sú kompresné Under Armour legíny, ktoré ponúkajú neuveriteľný komfort pri cvičení, turistike alebo vo voľnom čase. 

Zdroj foto: mfit.sk

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Oblečenie je dôležité aj pri športe. Ako byť in?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 1488
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.