Nepodceňujte výber športovej obuvi. Tá totiž nie je univerzálna

Advertoriál

Mnohí z nás prepadajú mylnej predstave, že silový tréning je možné vykonávať v obuvi, v ktorej beháme, alebo hráme tenis.

Karolina Chomistekova Reebok
Zdroj: PR, Reebok
19. FEB 2018

Na úvod to najlepšie vysvetľuje Jindro Tovaryš, tréner CrossFit Bratislava: „Bežecká a outdoorová multifunkčná obuv  nezaistí oporu, ktorá je potrebná pri tréningoch so záťažou v podobe činky, výskokov, či šplhania sa na lane. Pokiaľ teda chcete bezpečne cvičiť v posilňovni, je treba mať obutú obuv, ktorá je vyrobená pre tento druh cyklického pohybu.“

Karolina Chomistekova Reebok

Ako si správne vybrať obuv na cvičenie?

Riešením môže byť nový model Reebok SPEED TR, ktorý je určený priamo na multifunkčný pohyb pre dynamické tréningy. Jeho výhodami sú priedušná sieťovina, ktorou je teniska potiahnutá a udržuje chodidlá v suchu. Okrem toho je SPEED TR spevnená na strategických miestach na udržanie lepšej stability. Ďalšími vlastnosťami sú dômyselne tvarovaná podošva, ktorá tlmí nárazy pri dopadoch, či protišmyková technológia RopePro. Na fixáciu päty slúži technológia KippingKlip, ktorá sa postará o stabilitu pri zdvíhaní ťažkých váh.

Karolina Chomistekova Reebok 2

Kráľovná krásy Slovenska ich nosí tiež

Vlastnosti SPEED TR si vyskúšali pri tréningu vo Fit&Co v Eurovei Karolína Chomisteková a Krištof Králik (obidvaja z Exit Model Management). Nie je žiadnym prekvapením, že sa venujú pravidelnému pohybu a tréningom, ktoré ich udržujú v kondícií. Karolína prezradila: „Šport milujem od malička, najviac som si však obľúbila beh, box a jogu. Bez pohybu si neviem predstaviť môj deň, pomáha mi pri odbúravaní stresu, samozrejme sa potom cítim lepšie. Predsa len, máme len jedno telo o ktoré sa treba starať :).“ 

Dbajte teda o to, v akej obuvi sa rozhodnete cvičiť. Oplatí sa mať na rôzne aktivity aj rôzne druhy na to určených tenisiek.

Zdroj: PR, Reebok

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nepodceňujte výber športovej obuvi. Tá totiž nie je univerzálna

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.