Nebuď lokša. Najmä v novom roku

S novým rokom prichádzajú nové výzvy. Tie o chudnutí stále pretrvávajú. Prečo však následne hneď zlyhajú? A čo s tým môžete urobiť, aby sa to naopakovalo?
Nebuď lokša. Najmä v novom roku
Zdroj: Tatiana Kušnírová
9. JAN 2019
Aj by som mohla hneď po pôrode schudnúť všetky svoje kilá za dva mesiace. Kto by nechcel, že? Ale vedela som, že si tak zarobím akurát na jojo efekt. V preklade, priberiete aj to, čo ešte nemáte a vo výsledku to bude určite viac než dosť. Je mi toho treba? Tak som si chudla postupne. Zhodiť 15 kíl mi trvalo zhruba rok a pol. Kilá ubúdali, svaly pribúdali, menili sa chute, ako aj pohľad na život. Moja zmena bola však trvalá. A už nikdy som si nemusela dávať predsavzatia na konci roka. Ako stará múdrosť hovorí, pomaly ďalej zájdeš. 
 
Nachádzate sa aj vy niekde tam, že by ste už chceli ráznu zmenu vo svojom živote? Nie takú leda bolo, ale mimoriadnu. A to raz a navždy. Veď nebolo by krajšie priať si aj niečo iné než len riešiť večnú nespokojnosť s nadbytočnými kilami, bolesťami chrbta či vysokým tlakom? Nasledujúce riadky sú určené pre vás. Ale pozor, nebude to med lízať. Pripravte sa na boj. Sami so sebou. 
 

Verte si 

Ako začal nový rok, tak sa stretávam s rôznymi ponosmi rôznych ľudí. Sú opodstatnené a všetky hovoria o jednom. Neverím si, pomôžte mi. Rozhodli ste sa pre zmenu? Tak si za ňou stojte a nespoliehajte sa hneď na iných, že to za vás vyriešia. Zverte sa do rúk iných vtedy, keď sami budete vedieť, čo vlastne chcete a ako to chcete dosiahnuť. Je to vaše rozhodnutie, váš boj a vy viete, prečo to robíte. Keď sa naozaj v pokoji zamyslíte nad tým, čo vám na sebe vadí a prečo sa necítite dobre, určite aspoň tušíte, v čom spočíva váš problém, že so sebou nie ste spokojní. Nehýbete sa, necvičíte, prejedáte sa, alebo jete raz denne a to narazovo? Popíjate po večeroch vínko a chodíte neskoro spávať? Dôvodov je mnoho a pri akejkoľvek zmene je dôležité si ich navnímať a priznať. Kadečo môže mať vplyv na to, že priberáte, aj keď nechcete. Alebo že nechudnete, keď práve chcete.
jana simkovicova
Majte sa radi 
Iba keď máme vo veciach jasno, iba vtedy si môžeme nechať radiť alebo požadať o pomoc. Napríklad trénera alebo výživového poradcu. Ale aj k týmto odborníkom choďte vtedy, keď viete presne, čo chcete. Niekedy aj to, čo nechcete. Napríklad, že nechcete jedálniček, v ktorom budete musieť jesť kuracie prsia s ryžou na obed aj večeru. Tento týždeň sa mi sťažovali už tri dámy s podobným problémom. Príjímajte usmernenia a rady tak, aby ste sa s nimi stotožnili a prijali ich preto, lebo sa pri nich cítite dobre. Vezmite ich za svoje vtedy, keď vám budú prinášať uspokojenie a radosť zároveň. Majte sa viac radi. Keď vás opakovane bolí pri určitom jedle žalúdok, nesiahajte hneď po liekoch a dolnkoch výživy. Skúste to jedlo vyradiť a vnímajte, ako sa cítite. Pátrajte viac potom, ako sa cítite. Darujte si ten čas. Neutekajte hneď k lekárovi a nepýtajte si lieky. Odstránite iba problém, ale nie príčinu. A viete, čo sa vtedy stane? Prestanete len chudnúť. Začnete žiť zdravší, ale aj spokojnejší život. 
 

Prekonajte sa

Existuje jedna jediná cesta, ktorá vám prinesie pokoj na duši. Zmena životného štýlu. Táto zmena ide do hĺbky. Pri nej meníte hlavne svoje návyky. Nemeníte len svoje telo a fyzický vzhľad, ale meníte sa aj vo svojej mysli. Mentálne sa stávate silnejšími. Zrazu nemáte až tak veľa životných prekážok, lebo si s drobnými problémami viete poradiť hravo. K tým vážnejším sa postavíte čelom a zdoláte ich. Keď padnete, dokážete vstať a zabojovať. Vaša myseľ bojuje a rastie. Získavate nadhľad. Viete, čo od života chcete a idete si za tým. To sa ale neudeje, keď budete sedieť doma na gauči. To sa stane vtedy, keď vstanete a zabojujete. 

Existuje jedna jediná cesta, ktorá vám prinesie pokoj na duši. Zmena životného štýlu. Táto zmena ide do hĺbky. Pri nej meníte hlavne svoje návyky.

joga
Pre ľudstvo ako také nebolo nikdy prirodzené žiť v príliš pohodlnej dobe. Vždy sme sa museli o seba postarať, zabezpečiť si základné potreby a k tomu sme sa museli fyzicky hýbať. Ibaže sme spohodlneli. Natoľko, že si pohyb plánujeme. Niekto dva krát do týždňa, niekto viac. Kupujeme si hodinky a meráme počet krokov, aby sme sa tak ubezpečili, že nie sme na tom až tak zle. Ako z tohto von? Začnite sa prekonávať. Dajte si pravidelne výzvu, určitú aktivitu, ktorá vás vytrhne z komfortu. Z pohodia, ktoré je všade okolo nás. Začnite menej používať auto, choďte viac pešo. Začnite otužovať. Vytrhnite sa z prílišného tepla. Skúste sa menej oblliekať, viac času tráviť na čerstvom vzduchu. Aj keď mrholí, fúka vietor alebo sneží. Dajte si studenú sprchu a buďte tak na seba hrdí, že ste dokázali viac než obvykle. 
 

Nebuď lokša

Drobné postupné zmeny, ktoré si osvojíme a cítime sa vďaka ním šťastne a spokojne, sa stávajú trvalými. Zrazu sú súčasťou nášho života, ktorému navyše veríme. Pretože je to naše rozhodnutie a naša voľba. Ak ste zatúžili po zmene, mám pre vás výzvu, v ktorej nebudete sami. Naučíte sa v nej zdravým návykom, dostanete návod ako rozumne si upraviť stravu a nakopneme vás k cvičeniu. Jediné, čo potrebujete urobiť je zapojiť sa do výzvy #NEBUĎLOKŠA. Spolu sa rozhýbeme a začneme nový rok zdravo a aktívne.
 
Banner_Nebud Loksa_1600x900px

Zabudnite už na diéty

Nedávno som čítala jednu trefnú myšlienku. Myslím, že dokonale vystihuje to, kde sa dnes mnohí nachádzame. Chceme všetko rýchlo a naraz. Najlepšie bez akejkoľvek námahy a práce. Keď sa nedarí, vzdávame to rovnako rýchlo alebo meníme za niečo iné. Je to také hladkanie si ega. Trochu pohladkám, uspokojím sa, aj napriek tomu, že o pol roka budem opäť stáť na tom istom mieste. S tým istým problémom a budem sa pýtať, prečo som tu znova. Inak presne takto fungujú všetky diéty. Počnúc práškami, tabletkami, určitým obmedzujúcim typom stravovania. Zabudnite na tieto zdanlivo lacné riešenia a zmeňte svoj život.

Chceme všetko rýchlo a naraz. Najlepšie bez akejkoľvek námahy a práce. Keď sa nedarí, vzdávame to rovnako rýchlo alebo meníme za niečo iné.


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nebuď lokša. Najmä v novom roku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2479
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.