Najstaršia kulturistka na svete vstáva denne kvôli behu o tretej ráno. Má 77 rokov.

Janka

Vek je len číslo. Dôkazom je Ernestine Shepherdová, ktorá vo svojich sedemdesiatich siedmich rokoch denne odbehne 16 km a potom si to namieri do posilňovne, kde zdvíha ťažké činky! Táto pani vás stopercentne namotivuje takým spôsobom, že si nabudúce dobre rozmyslíte, či opäť vynecháte cvičenie.

Najstaršia kulturistka na svete vstáva denne kvôli behu o tretej ráno. Má 77 rokov.
3. JUN 2014

Zdravému životnému štýlu podľahla Ernestine, keď mala 56 rokov. Vydesil ju pohľad do zrkadla, keď sa uvidela v plavkách. Tak ju to naštartovalo, že sa rozhodla zmeniť svoj pohodlný spôsob života za posilňovňu a zdravé stravovanie. Zatiaľ čo si mnohí v jej veku užívajú dôchodok a oddychujú, ona preferuje pravidelný beh a zdvíhanie činiek.

Vstáva o tretej ráno

Ernestine prepadla tejto vášni natoľko, že jej venuje maximum času. Každý deň vstáva o tretej ráno, aby si mohla zabehnúť 16 km. Potom si dopraje raňajky bohaté na bielkoviny a nasleduje posilňovňa. Okrem toho, že ani jeden deň nevynechá bez cvičenia, robí osobnú trénerku. Pomáha a radí ostatným, ako sa vydať na cestu za zdravým životným štýlom.

Ak sa pýtate, kde berie motiváciu, možno sa zasmejete. Motivoval ju Sylvester Stallone vo filme Rocky Balboa, kde stvárnil muža, ktorý sa stal úspešným boxerom. Teraz môže byť Ernestine na seba hrdá, v roku 2010 sa dostala do Guinnesovej knihy rekordov ako najstaršia kulturistka na svete.

Ako vyzerá jej bežný deň?

02:30 – Po prebudení medituje a číta si modlitby z Biblie. Raňajkuje bagetu s arašidovým maslom a vaječnými bielkami uvarenými natvrdo. Vypije čistú vodu.
03:45 – Zamieri do parku a zabehne si 16 km. Doma si dá ovsené vločky, tri natvrdo uvarené vaječné bielky a lyžicu vlašských orechov. Vypije 240 ml surových vaječných bielkov.
8:00 – Hodinu a trištvrte posilňuje.
10:00-11:00 – Vedie pri cvičení skupinu starších mužov a žien, pričom najstaršia žena má 89 rokov.
11:00 – Vedie ďalšie ženy pri cvičení a vypije zase 240 ml bielkov.
13:00 - Vráti sa domov a zje tuniaka, šálku špenátu, ½ šálky sladkých zemiakov a pohár vody. Nasleduje oddych.
18:00-19:00 - Precvičuje ďalšiu skupinu ľudí. Doma potom zje porciu morčacieho mäsa, hnedej ryže, brokolice, vaječné bielky a vypije veľa vody.
22:00 - 22:30 - Vypije jeden pohár tekutých vaječných bielkov a ide spať.

Vo svojom veku modelkou

Zaujímavý je fakt, že robí príležitostnú modelku! Ani zďaleka ju neuvidíte v šatách pre ženy v jej veku. Profesionálny fotograf ju zvečňuje v oblečení pre mladšie ročníky. Zdravý životný štýl ju zmenil na nepoznanie. Postavu by jej mohli závidieť i 20-ročné dievčatá, preto niet divu, že si privyrába aj ako modelka.

ernestine

Beh ako liek

Ernestine je normálnou ženou, ktorá má problémy ako každá iná. Aj keď sa kulturistiky nevie vzdať, na istý čas sa vyhýbala posilňovni.  Bolo to v čase, keď prišla o svoju milovanú sestru. Nakoniec ju však k cvičeniu prinútili zdravotné problémy ako depresie, záchvaty paniky a vysoký krvný tlak. Jej liekom sa nestali lieky, ale hlavne beh a chôdza!

Sedemdesiatsedemročná žena sa  môže pochváliť vynikajúcou fyzickou kondíciou, no aj po psychickej stránke je na tom veľmi dobre. Nechápe, ako sa jej rovesníčky stále na niečo sťažujú. Však život je podľa nej krásny!

Rada od kulturistky

Chcete byť fit a mať výbornú kondíciu? Ernestine Shepherdová vám poradí, ako na to!

"Sú štyri dôležité veci, vďaka ktorým budete v skvelej kondícii: jedzte správne, pite veľa vody, robte nejaký druh silového tréningu a zaraďte aj kardio cvičenie. Nepočúvajte nikoho, kto vám tvrdí, že ste na cvičenie príliš starý alebo začínate príliš neskoro," povedala Ernestine pre portál Healthland.time.com.

ernestine ii

Zdroj: http://healthland.time.com/2013/05/30/qa-worlds-oldest-performing-female-bodybuilder/
Zdroj foto: Facebook Ernestine Shepherd-World's Oldest Female Body Builder

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najstaršia kulturistka na svete vstáva denne kvôli behu o tretej ráno. Má 77 rokov.

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.