Najbližšie preteky Reebok Spartan Race v maďarskom Visegráde

redakcia

Jedna z najkrajších lokalít Maďarska – Visegrád, bude dejiskom najbližšieho preteku Reebok Spartan Race™. Už v sobotu 9. apríla bude pripravená zaujímavá trať s najnižšou náročnosťou, tzv. Spartan Sprint, čiže minimálne 5 km s 20 prekážkami. 

Najbližšie preteky Reebok Spartan Race v maďarskom Visegráde
7. APR 2016

Trasa trate je, tak ako vždy, do poslednej chvíle tajná. Pretekári, ale aj diváci, sa môžu tešiť na napínavé a „nervy drásajúce“ momenty. Prekážky, ako podliezanie pod ostnatým drôtom, šplhanie po lane nad bahenným jazerom či nosenie ťažkých bremien, sú len zlomkom nástrah, ktoré sa objavia na viac ako 5 kilometrovej trati. Napriek tomu sú preteky Reebok Spartan Race stále viac populárne. Stretnete tu totiž na jednom mieste množstvo športových nadšencov a vyznávačov adrenalínových situácií, takže ak ste tejto krvnej skupiny, ide o zmysluplne strávený deň.

Začiatok pretekov je naplánovaný na 9 hodinu ráno. Štartovať sa bude každú polhodinu  v tzv. „vlnách“, v ktorých bude 250 pretekárov. Trvanie dobehnutia do cieľa je individuálne, v závislosti od kondície pretekára. Organizátor zabezpečuje zdravotnú pomoc rozmiestnenú po celej trase.

Spartan race
Zdroj foto: Spartan Race

K dispozícii na mieste bude aj sortiment značky Reebok. Pretekári, ale aj verejnosť, si tu budú môcť vyskúšať a zakúpiť oficiálnu kolekciu obuvi (All Terrain Series) a oblečenia (Spartan Race Gear) značky Reebok pre Spartan Race. Kolekcia obuvi, ktorá má byť podľa výrobcu nezastaviteľná, ponúka najmodernejšie technológie, akou je napríklad H20 Drain System. Súčasťou tejto technológie sú drenážne otvory, ktoré zabraňujú premočeniu topánky, ku ktorému pri prekážkových pretekoch dochádza pomerne často. Okrem toho sú topánky kolekcie All Terrain Series vybavené technológiou Obstacle Grip, ktorá zabezpečuje priľnavosť a ochranu na lanách a stenách. Peter Žiška, momentálne najlepší pretekár a víťaz väčšiny Reebok Spartan Race, hodnotí správny výber obuvi takto: „Ak máte zlú obuv, ktorá je ťažká alebo nemá žiadny grip na podrážke, nebude pre vás vhodná a vynaložíte zbytočné úsilie na trati, ktoré by ste mohli využiť niekde inde, a omnoho efektívnejšie. Obuv je určite základ, treba mať ľahkú s dobrou torziou, ktorá však nie je vhodná pre úplných začiatočníkov. Tým, ktorí len začínajú, odporúčam im obuv s lepším tlmením, keďže nevedia pohyb tlmiť cez kĺby a musí im pomôcť topánka.“

Spartan race
Zdroj foto: Spartan Race

Ďalší z pretekov sa uskutoční už 23. apríla, a to po prvýkrát priamo v Prahe. Každý účastník, ktorý ho zabehne, dostane polovicu medaily, ktorú si môže skompletizovať po splnení účasti preteku v Košiciach, ktorý sa uskutoční 9. júla v Košiciach. Viac informácii na stránke www.spartanrace.sk.

Zdroj foto: Spartan Race


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najbližšie preteky Reebok Spartan Race v maďarskom Visegráde

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.