Musí byť luxusná dovolenka spojená so športom drahá?

Advertoriál

Vedeli ste, že ani luxusná zahraničná dovolenka pri mori nemusí byť nutne drahá? Stačí do internetového vyhľadávača zadať správne slovné spojenia a sen o atraktívnej, no cenovo dostupnej dovolenke sa poľahky stane realitou.

dovolenka s rodinou turecko last minute
Zdroj: PR
28. JAN 2018

Vyskúšajte vpísať do google dovolenka Turecko last minute, uvidíte, že po pár minútach hľadania nájdete množstvo výhodných ponúk do zeme, ktorá je turistickým rajom pre dovolenkárov. Egejské a Stredozemné turecké azúrovo modré more poskytuje krásny podmorský svet nielen pre plavcov a vyznávačov vodných športov, ale aj pre adrenalínovo zameraných potápačov. Úžasné zátoky s očarujúcou faunou a flórou uspokoja aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Pieskové a kamenisté pláže sú obkolesené rozmanitým rastlinstvom, ktoré poskytujú krásne pohľady na borovicové háje, palmy, olivovníky, banánovníky, pomarančovníky a iné exotické prírodné krásy. 

Bezpečná doprava

Mnohí dovolenkári dávajú prednosť doprave vlastným autom. Ide najmä o vyznávačov rôznych športov, ktorí si so sebou berú aj športové náčinia, detské odrážadlá či bicykle. Ak medzi túto skupinu ľudí patríte aj vy, pred odchodom venujte pozornosť technickému stavu vozidla. Skontrolujte všetko, čo by vám mohlo skomplikovať cestu či samotný pobyt. Pripravte si dostatočnú finančnú rezervu pre prípad núdze či neočakávaných situácií. Zostavte si podrobný plán cesty a neopomeňte žiadne dôležité doklady. Pred cestou dbajte na to, aby ste si za volant nesadali vyčerpaní alebo unavení. Neužívajte lieky, ktoré by mohli ovplyvňovať vaše reakcie a nekonzumujte ťažké jedlá. Aby ste sa mohli na jazdu plne koncentrovať, počas šoférovania si zaistite dostatočný prísun tekutín a vopred si naplánujte pravidelné prestávky, počas ktorých sa budete prechádzať a zhlboka dýchať. Ideálne je, ak sa počas dlhej cesty za volantom striedajú dvaja šoféri. Ak sa počas jazdy zastavíte aj v horách, treba myslieť aj na vhodné oblečenie alebo termoprádlo.

Cestovné poistenie

Ak zvyknete cestovať do zahraničia s celou rodinou aspoň dvakrát ročne, zvážte celoročné cestovné poistenie, ktoré je možné uzavrieť samostatne alebo ho získať aj ako súčasť platobnej karty. Okrem ceny, ktorú hodláte za poisťovacie služby počas dovolenky zaplatiť si však premyslite aj to, aká výška a rozsah krytia pri prípadnej poistnej udalosti budú pre vás postačujúce. Aby náhrada v prípade poistného plnenia reálne zodpovedala škode, ktorá poistnou udalosťou môže vzniknúť. Bežné cestovné poistenie obvykle zahŕňa poistenie liečebných nákladov v prípade choroby či úrazu, poistenie batožiny a zodpovednosti za škodu. Často aj storno poplatky a poistenie doplnkových asistenčných služieb. Cestovné poistenie je dnes možné uzavrieť jednoducho a rýchlo nielen v kanceláriách poisťovacích spoločností, ale aj prostredníctvom internetu či mobilných aplikácií.

 

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Musí byť luxusná dovolenka spojená so športom drahá?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.