Motivujte sa na prvý letný slovenský Reebok Spartan Race

redakcia

Reebok Spartan Race preteky sa začali na Slovensku netradične v januári a to zimnou verziou v Jasnej.

Motivujte sa na prvý letný slovenský Reebok Spartan Race
12. JUN 2015

Prichádza však hlavná „letná“ časť, počas ktorej si ich nadšenci určite prídu na svoje. Prvé slovenské preteky počas hlavnej sezóne štartujú 20. júna v areáli Agrokomplexu Nitra.

Na obľúbených pretekoch sa tentokrát v Nitre pobeží „najľahší“ variant, a to minimálne 5 kilometrov s 15 prekážkami. Nebude chýbať plazenie sa pod ostatým drôtom, nosenie bremien či hod oštepom. Nadšencov tohto extrémneho outdoorového behu čakajú ďalšie preteky už 18.7. na Donovaloch (Super Spartan) s traťou minimálne 13 kilometrov a s viac ako 21 prekážkami. Zaujímavé budú aj dvojdňové preteky v Tatranskej Lomnici (5.-6.9.), keď sa prvý deň uskutoční Spartan Sprint (minimálne 5 kilometrov a 15 prekážok), a druhý deň bude venovaný najlepším vytrvalcom na Spartan Beast (minimálne 20 kilometrov a 26 prekážok).Viac info na www.spartanrace.sk

Spartan race leto

A ako sa pripravuje najznámejší slovenský Reebok Spartan Race pretekár Peter Žiška na novú sezónu?

Ako sa tešíš na túto sezónu a čo od nej očakávaš?

Počas tejto sezóny ma čakajú majstrovstvá sveta a Európy, ktorých by som sa chcel zúčastniť a podať tam svoje osobné maximum. Medzitým absolvujem čo najviac prekážkových behov, aby som sa čo najlepšie pripravil, pretože verím, že preteky sú najlepší tréning. Teším sa z každej sezóny, keď je zdravie, dá sa trénovať a je psychická pohoda. Najviac sa teším do Tatranskej Lomnice na Beast a do Ameriky na Majstrovstvá sveta.

Aká je tvoja príprava?

Momentálne som v Bratislave, takže väčšinou behám a cvičím techniku niektorých prekážok, nie je tu veľa kopcov, takže trpím, ale snažím sa aspoň raz za čas chodiť do hôr a zabehať si v nich. Tréningový systém som výrazne nezmenil oproti minulej sezóne, ale snažím sa viac pracovať na sile.

Sú nejaké novinky v tvojom Spartan živote?

Túto sezónu som absolvoval preteky pri Ríme, ktoré boli čarovné v tom zmysle, že sa konali v historickej časti mesta, v krásnej prírode, potokoch a kaňonoch, terén bol členitý, čo mi veľmi sedelo. Novinkou tejto sezóny je náš nový tím Reebok ExtremeObstacleRunners, s ktorým sa zúčastňujeme pretekov, a celkom sa nám darí aj v jednotlivcoch aj medzi tímami. Mám nový oštep, s ktorým trénujem a novú techniku hádzania oštepom, ale stále to nie je na 100 %. Absolvoval som na pretekoch nové prekážky, s ktorými som sa minulú sezónu ešte nestretol, veľmi sa mi páčili, trate sú čoraz lepšie značené, takže klobúk dolu pred buildermi.

Spartan race leto

Ako hodnotíš pripravenosť vášho tímu?

Niektorí členovia tímu sa pripravujú viac ako minulú sezónu, verím, že ich motivoval k príprave náš systém v tíme, ktorý sme zaviedli na túto sezónu. Myslím že fungujeme na 85 %, takže je čo zlepšovať, ale som spokojný a myslím, že väčšina členov tímu tiež.

Čo by si odkázal ľuďom, ktorí premýšľajú o štarte na Reebok Spartan Race?

Každý by mal vyskúšať tieto preteky, respektíve preteky tohto druhu, je to úplne niečo iné ako polmaratón alebo hladký beh. Je to spojenie prírody a prekážok, ktoré sú častokrát jej súčasťou. Zničiť sa môžete aj na iných pretekoch, ako sú prekážkové, ale mne sa to podarilo práve na prekážkových behoch. Tie vás totiž preveria po silovej, vytrvalostnej aj rýchlostnej stránke, prejdete si kŕčmi, bolesťou, zimou, odreninami, podvrtnutými členkami a inými vecami, s ktorými sa musíte vysporiadať. Sú to extrémne preteky, na ktoré sa treba patrične pripraviť a nepodceňovať ich.

Zdroj:PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Motivujte sa na prvý letný slovenský Reebok Spartan Race

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.