Motivujte sa k pohybu vďaka fitness náramku!

Advertoriál

Každý aktívny, ale i rekreačný športovec ocení pomocníka v podobe fitness náramku alebo hodiniek, ktoré budú akýmsi monitorom denných aktivít.

Motivujte sa k pohybu vďaka fitness náramku!
Zdroj: Insportline
1. JUN 2018

Na čo slúži fitness náramok, prečo by ste si ho mali zadovážiť aj vy, a ktorý bude pre vás ideálny? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami a majte prehľad o vašej dennej aktivite vždy a všade.

Ktoré funkcie si mám pri kúpe všímať?

Medzi základné funkcie, ktoré by ste si pri kúpe fitness náramku mali jednoznačne všímať, patrí počet krokov a prejdená vzdialenosť, počet spálených kalórií, cieľ dennej aktivity i meranie srdcového tepu. Medzi rozšírené funkcie patria tiež údaje o kvalite spánku, počte prejdených schodov či možnosť nastavenia budíka. Výhodou je, že moderné fitness náramky upozorňujú na prichádzajúce hovory, správy či upomienky z kalendára, ba dokonca poskytujú komplexné informácie o vašej týždennej či mesačnej aktivite, vďaka čomu môžete prakticky okamžite zistiť, či sa zlepšujete a aký prínos mal pre vás daný tréning. Väčšina náramkov je vodeodolná, čiže ak milujete plávanie, vaša aktivita je zaznamenaná aj počas pobytu stráveného v bazéne.

Aký displej je najlepší?

Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré by ste pri kúpe fitness náramku mali dôkladne zvážiť, patrí displej. Zobrazuje čísla alebo aj diódy? Je dosť veľký a vidíte všetko, čo sa ňom zobrazuje alebo máte problém prečítať zobrazované hodnoty vzhľadom k tomu, že displej je príliš malý? Je samozrejme na vás, aká veľkosť displeja je pre vás vhodnejšia, no ak chcete nahradiť hodinky, v tom prípade zvoľte fitness hodinky, ktoré majú farebný dotykový displej s výborným rozlíšením, množstvo špičkových funkcií, vďaka ktorým nestratíte kontrolu nielen nad sebou, ale ani nad traťou a traťovými bodmi, ktoré sa chystáte zdolať! Hodnoty zobrazované na hodinkách sú jasne čitateľné aj za jasného svetla, ba dokonca umožňujú zostavenie tréningového plánu, vďaka ktorému budete vedieť, kedy máte vynaložiť určitú dávku fyzickej kondície a naopak, kedy môžete odpočívať a zotaviť sa.

insportline

Aj dizajn je dôležitý!

Spomínané vlastnosti a funkcie, ktorými by mal disponovať každý kvalitný fitness náramok či fitness hodinky, boli popísané veľmi stručne, keďže každý z nás očakáva od tohto produktu niečo iné. Pre rekreačných športovcov sú zásadné údaje o počte krokov, spálených kalórií i prejdenej vzdialenosti, naopak, profesionálni športovci potrebujú poznať údaje o tepovej frekvencií, nadmorskej výške či o osobných rekordoch založených na vzdialenostiach. Bezpochyby, dizajnové prevedenie je pri výbere dôležité rovnako pre rekreačných, ako pre profesionálnych športovcov. Náramky môžu byť pevné a výmenné, no treba brať ohľad na to, že pri dlhodobom používaní sa môže náramok vplyvom potu, vysokej teploty či mechanického poškodenia znehodnotiť. Ak by skôr či neskôr došlo k poškodeniu, bude možné náramok vymeniť alebo zakúpiť nový? Väčšina ľudí uprednostňuje teda výmenný náramok, ktorý je možné zladiť s farbou oblečenia, no okrem toho je možné zvoliť rôznu dĺžku a prispôsobiť náramok obvodu vášho zápästia.

Spoločnosť inSPORTline ako významný slovenský výrobca a dovozca fitness zariadení, športových výrobkov a príslušenstva je ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí si potrpia na kvalitných produktoch za bezkonkurenčné ceny na trhu!

insportline1

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Motivujte sa k pohybu vďaka fitness náramku!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2211
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.