Mladý Slovák natočil motivačné video, aby pomohol iným

Mária Penciaková

Michal Neuschl z Vrútok je vyznávač zdravého životného štýlu. Tento mladý študent natočil video, na ktorom zachytil hlbokú myšlienku motivácie. V 4. minútovom videu je zachytený príbeh o tvrdom boji, pádoch, odriekaniach, ale aj o túžbe, viere a úspechu.

Mladý Slovák natočil motivačné video, aby pomohol iným
21. SEP 2013

Snažili ste sa aj vy nespočetne veľa krát zmeniť svoj život? Vysnívali ste si cieľ, ku ktorému vedie dlhá a náročná cesta? Každý šampión bol na začiatku iba bojovník, ktorý sa odmietol vzdať.

V krátkom príbehu sa nás Michal (18) snaží vtiahnuť do deja a ukázať, že za hodinami driny  a sebazapieraním sa skrýva úspech. Pozrite si video pod názvom rozvíjaj svoju myseľ, ktoré sa zrodilo v hlave mladého maturanta a posúďte sami, aka dôležitá je motivácia pri tom, čo robíme.

Na začiatok by si nám mohol prezradiť, čo bolo podnetom vzniku takého  videa?

Michal Neuschl: „Nápad vytvoriť motivačné video som dostal, keď som prechádzal večerným piatkovým mesto. Videl som veľa šťastných dievčat vychádzajúcich z klubov. Ale aj chalanov, ktorí sa starali o svoje podnapité kamarátky. Tí už takí šťastní neboli. Každý máme svoj životný štýl. Mladí ľudia nemajú problém sa nechať stiahnuť do sveta, kde vládne alkohol, drogy a počítačové hry. A niekde tu sa zrodil vo mne podnet, že aj ja chcem stiahnuť ľudí, ale iným smerom. Smerom zdravého životného štýlu, cvičenia a rozvíjania.“

Čo Vás motivovalo?

Michal Neuschl: „O natáčaní videa som na začiatku nikomu nehovoril. No moje včasné odchody z domu (o 4tej ráno) a neskoré príchody si mamka musela všimnúť. Vedela to len ona a pár známych. Keď som jej povedal o čo ide povedala mi, že sa mi ľudia vysmejú. Tak to ma ,,nakoplo'' a motivovalo. Išiel som do toho na 110%. Čo môže byť silnejšia motivácia ako pomôcť druhým a ešte aj prekonať očakávania známych? “

Ako ste natáčali video?

Michal Neuschl: Moje prvé kroky mierili k dobrému kamarátovi Jakubovi Šuvadovi. Je to môj sparing partner a vynikajúci fotograf. Všetko som mu vyrozprával a on bez mihnutia oka povedal, že ide do toho. Začiatky boli vtipné, točili sme u mňa na záhrade, kde sa nám motal do záberov môj pes, išlo to naozaj pomaly. Natáčali sme skoro mesiac. Pochodili sme rôzne miesta, natáčanie v posilňovni Harmónia, v lese na trati. Hľadali sme to najlepšie. Jakub vedel všetko o svetle, spracovaní a natáčaní. Ja som mal zas v hlave myšlienku, od ktorej som nechcel upustiť. Video som chcel mať také, ako som si ho predstavoval v hlave. Čím som to Jakubovi určite neuľahčoval.“

Video má hlbokú myšlienku, mladí ľudia v dnešnej dobe dávajú prednosť pohodlnému životnému štýlu, ako sú PC hry, vysedávanie v kluboch a podobne. Máte pre nich nejakú inšpiráciu alebo radu, ktorá by ich mohla motivovať?

Michal Neuschl: „Určite nech sa riadia podľa svojho srdca. Nech robia to čo ich skutočne napĺňa a robí ich šťastných. Aj ja zájdem do klubu, ale chodím tam, keď viem, že ma to naplní a nie preto, že je piatok. Našiel som si niečo, čo ma šťastným robí vždy a to je moje cvičenie. Som v určitom zmysle sebec, pretože robím veci, ktoré ma robia šťastným. Takto by to mal robiť každý. Keď to budeš robiť, nezabúdaj na to, že sa ti vráti toľko, koľko do toho dáš a ešte aj viac."

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Mladý Slovák natočil motivačné video, aby pomohol iným

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.