Miška Lyžičiarová: Zumba mi zmenila život od základov

Z dievčatka, ktoré namalo rado šport, sa stala jedna z top 15 inštruktoriek zumby na svete. Ako to dokázala?

Miška Lyžičiarová: Zumba mi zmenila život od základov
Zdroj: Miška Lyžičiarová
20. FEB 2020

Už na prvý pohľad pôsobí Miška optimisticky a srší z nej pozitívna energia. Keď začne precvičovať zumbu, je to neuveriteľný zážitok. Ako sa k tomuto cvičeniu dostala a čo všetko jej prinieslo, prezradila v rozhovore.

Máš vyštudovanú marketingovú komunikáciu a reklamu. Ako si sa dostala k zumbe a vôbec športu ako takému?

Začnem tým, že ako malá som nemala veľký vzťah k športu, ale chodievala som na tanečný krúžok, neskôr skúšala posilovňu, neznášala beh a ani žiadne školské pohybové aktivity. Neskôr ma chytil za srdce volejbal. Mala som problém s nadváhou, chutilo mi jesť a milovala som sladkosti. Najhoršia kombinácia :). Bolo to ťažké obdobie.

Jedného dňa, v poslednom ročníku ZŠ, ma zobrali kamarátky na hodinu zumby u nás v Nitre. Opisovali mi to ako neuveriteľnú zábavu, vraj z hodiny odchádzali spotené, a že také niečo ešte nezažili. Tak som to skúsila aj ja. Mali pravdu! Prvá hodina bola hotovým zážitkom, veľa sme sa nasmiali a ten pocit po hodine bol výnimočný. Navyše sme mali krásnu motivačnú inštruktorku, ktorá mala kedysi rovnaký problém s nadváhou ako ja. Odvtedy som nevynechala ani jednu hodinu. Vtedy sa mi naozaj podarilo schudnúť 15 kg. Začala som sa zaujímať aj o stravu a zdravší životný štýl. Už ako 14-ročná som sa chcela ísť na školenie zumba inštruktorky. Keďže certifikát bolo možné získať až od 16 rokov, musela som si počkať.

Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote, ktoré ma sprevádza dodnes. Zumba sa stala súčasťou mňa samotnej, venovala som sa jej aj popri štúdiu na gymnáziu a VŠ. Môj odbor, teda marketingová komunikácia a reklama, ma veľmi bavil, pretože mi to prinieslo veľa zaujímavých vecí aj do mojej zumba kariéry, keďže v tanci a športe je tiež dôležitá kreativita a komunikácia s ľuďmi. Zumba mi zmenila život od základov, naučila ma žiť zdravšie a plnohodnotne.

Miška Lyžičiarová

To znamená, že z dieťaťa, ktoré nemalo vzťah k športu, sa stala trénerka a inštruktorka?

Áno, pôsobím ako osobný a skupinový tréner, pomáham ľuďom redukovať hmotnosť a naberať svalovú hmotu. Venujem sa ešte sieťovému marketingu, okrem iného od leta pracujem ako recepčná vo fitcentre. Zumba má viacero odvetví, vediem hodiny Zumba GOLD, Zumba KIDS, Strong by Zumba, čo je silový tréning s vlastnou váhou tela, predtým som viedla hodiny Total Body Worku.

Sama si spomínam na boom okolo zumby. Nevynechala som ani jednu lekciu. Po určitom čase prišiel útlm. Ty máte stále veľa cvičencov, čím to je? Čo ľudia na zumbe najviac milujú a čo ty sama?

Tu záleží, či naozaj žijeme tým, čo robíme. Ja som nezaznamenala u seba veľký útlm. Myslím si, že je to práve tým, že zumba je mojím životným štýlom. Tanec, ako taký, tu vždy bol a aj bude. Je to niečo, čo nás nikdy neprestane baviť, tak ako napríklad milujete plávanie.

Tanec je pre mňa aj formou vyjadrenia emócií, preto neučím ľudí len tancovať, ale učím ich aj vyjadrovať emócie, je to niečo, čo ma nikdy neprestane baviť. Pri zumbe sa zapne hudba a zabudnete na všetky starosti, užívate si párty a po hodine si odnášate zážitok, ktorý si chcete zopakovať. Na tom všetkom najviac milujem svojich študentov a ľudí, ktorých som vďaka zumbe spoznala a čo všetko som vďaka nej zažila.

Miška Lyžičiarová

V roku 2018 si sa dostala medzi top 15 inštruktorov zumby na svete. Ako si na toto ocenenie spomínaš?

Bol to pre mňa riadny šok, keď mi na základe poslaných videí prišiel e-mail, pretože „konkurencia“ vo svete je naozaj veľká! V roku 2017 som ako jediná na svete vyhrala plavbu po Karibiku „Zumba Cruise“. A po tomto zážitku som už vôbec nečakala, že môže prísť ešte niečo viac. A prišlo.

Vráťme sa k samotnej zumbe. Aké sú z tvojho pohľadu TOP pozitíva zumby?

Zumba je fitness program, ktorý je obrovským spaľovačom kalórií a životabudičom. Nielenže je zumba dobrá pre ľudí s nadváhou, ale ja ju odporúčam hlavne pre dobré duševné zdravie, ostatné už príde samo. Verím, že tak ako zmenila život mne, tak môže aj ostatným. Zumba je efektívna, jednoduchá a zábavná.

Do knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2 si prispela zaujímavými receptami. Ako sa stravuješ?

Snažím sa stravovať racionálne, zdravo a hlavne dbám na nutričné a výživové hodnoty, keďže moje telo ma musí poslúchať a bežať ako hodinky každý deň. Samozrejme sem-tam ho treba zresetovať a dopriať si aj nejaký ten prehrešok.

Miška prispela svojimi fit receptami a tipmi do knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2, v ktorej nájdete 85 chutných receptov od známych slovenských trénerov a osobností, ktoré si pripravíte jednoducho a rýchlo do 30 minút.

banner zdravé rýchlovky 2


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Miška Lyžičiarová: Zumba mi zmenila život od základov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2458
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.