Letná náhrada bežeckých lyží

Advertoriál

Ste vášnivým milovníkom zimných športov? Alebo len radi skúšate niečo nové?

Snowboard
Zdroj: Photo by Adam Adams on Unsplash
31. AUG 2018

Nech už to je akokoľvek, či už lyžovanie milujete, alebo ho ešte len idete vyskúšať, máme pre vás náhradu počas letných mesiacov. Ľudia sa zvyknú bicyklovať, plávať alebo chodiť behať počas letných mesiacov a v tých zimných hodia na lyžovanie do hôr. Je to správne? No rozhodne áno, ale čo robiť až ste jednoducho nenapraviteľným milovníkom lyží a nechcete sa ich vzdať. Lyžesú jednoducho lyžea nič ich nenahradí. Môže sa vám to tak zdať, ale nie je to pravda.

Kolieskové lyže

Existuje šport, ktorý obyčajné lyžovanie na snehu úplne nahradil. Názov je ale rovnaký, stále to je lyžovanie svojim spôsobom. Nepoužijete už ale žiadne bežecké lyže.Zvolíte si kolieskové lyže, ktorými budete môcť športovať aj počas horúcich letných dní. Kadiaľ? No predsa normálne po asfalte, nasadíte si na nohy kolieskové lyžea idete na to.

Viazanie

Tak čo trúfate si? A viete aké je nastavenie viazania? To vám prezradíme taktiež, je to vlastne to isté ako pri lyžiach. Preto ak sa do lyžovania vyznáte a dokážete ich ovládať tak, ako keby ste sa s nimi už na nohách narodili, kolieskové lyže pre vás nebudú problémom. Možno vám to ešte pôjde lepšie ako na svahu ako takom. Skúste si to a posúďte sami. Za to predsa nič nedáte. A lyžovania sa tak nemusíte vôbec vzdať.

Ako takéto lyže vyzerajú?

Možno ste o takomto športe ešte nepočuli, no je veľmi obľúbený. Dokonca sa v tomto športe konajú aj rôzne preteky. Dalo by sa povedať, že to je niečo podobné ako kolieskové korčule, až na to, že takéto lyže majú len dve kolieska, zatiaľ čo kolieskové korčule štyri. Jedno koliesko majú vpredu, druhé vzadu. Taktiež aj dĺžka týchto lyží sa mení. Nebojte sa, také veľké ale ako bežecké lyže na sneh nie sú. Zvyčajne sú minimálne o polovicu kratšie, a aj viac.

Imunita

Tak ako pri každom športe, aj pri tomto nemôžete zabúdať na stravu. Aké to je športovať a pritom sa dobre nenajesť. Ako posilniť imunitu, ak nie jedlom predsa. Nezabúdajte na pestrú stravu a dostatok vitamínov. Tie dostanete do svojho tela pomocou stravy bohatej na ovocie a zeleninu, ale aj mäsom. Pred kvalitným športovým výkonom sa jemne najedzte, aby ste nešli športovať s plným žalúdkom, ale ani úplne hladný.

Po tom čo došportujete sa ale odmeňte poriadnym obedom, ktorý vás nasýti. Nedodržujte nijaké diéty, z ktorých nakoniec nebudete mať nič, pretože jojo efekt je silnejší ako sa môže zdať. Pravidelná zdravá strava sa posratá o to, aby vaše telo disponovalo všetkými látkami, ktoré potrebuje a bolo vďaka tomu odolné voči vírusom a baktériám.

K tomu všetkému vám ešte dokáže napomôcť nejaký dobrý doplnok stravy, ktorým rozhodne nič nepokazíte, ak to ale nebudete preháňať.

Výhody

Aké sú vlastne výhody takéhoto športu? V prvom rade ide o jednoduchý a cenovo dostupný šport. Môžete si takto vynahradiť zimné lyžovanie na snehu, bez toho, aby ste sa museli baliť na týždeň k horám.

Športovať predsa môžete kdekoľvek. Navyše sa nemusíte na to nejako špeciálne obliekať. Tak ako pri každom športe, aj pri tomto sa hodí mať pre každý prípad na hlave prilbu. Nikdy totiž neviete čo sa môže stať a hlava je základom vášho fungovania.

Nemusíte si ale kupovať nijaké termo prádlo, alebo špeciálne okuliare a podobne. Investovať musíte iba do kolieskových lyží, tam to celé končí. Aj z toho dôvodu je tento šport finančne oveľa dostupnejší ako lyžovanie, kde musíte byť pripravený na zimu.

Ušetríte tak a nemusíte si kupovať nijakú permanentku do posilňovne. Spokojne môžete športovať vonku a striedať to napríklad s takým bicyklovaním alebo behaním. Obliecť sa k tomu potrebujete zakaždým rovnako, len druh športu sa jemne líši.

Vyskúšajte to a možno si k tomu nájdete cestu a uprednostníte to pred bežným lyžovaním. Tak čo, uvidíme vás na nejakej súťaži kolieskového lyžovania? Veríme, že áno.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Letná náhrada bežeckých lyží

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2211
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.