Kvôli predvianočnému zmätku nestíham cvičiť. Čo s tým?

Jana Šimkovičová

Máte aj vy pocit, že pred Vianocami je všetko hore nohami? Nemáte čas cvičiť? Zmeňte to!

Kvôli Vianočnému zmätku nestíham cvičiť. Čo s tým?
25. NOV 2019
Pred Vianocami vybočíme zo zabehnutých koľají, lebo nastanú večierky či besiedky. V práci je potrebné všetko stihnúť, dokončiť do vianočných sviatkov. Doma nás čaká upratovanie, nakupovanie, pečenie a varenie. Zabudla som v tom množstve povinností na niečo?
 

Dá sa výjsť z tohto bludného kruhu?  

Tak sa stane, že keď sme konečne nabehli na pravidelnosť v cvičení, opäť sa nám všetko rúca, lebo žena to v predvianočnom a vianočnom čase nemá jednoduché. Aby sme však nespadli do sebaľútosti, aké sme my, ženy, v 21. storočí chudinky, lebo 90 % chodu domácnosti a starostlivosti o muža a deti je ešte stále na nás, tak si radšej povedzme, ako z toho všetkého elegantne vykorčuľovať.
 
To všetko, čo som vám opísala vyššie, čaká aj mňa. Mám rodinu, chceme mať trochu hojnosti a pekné Vianoce. Akurát ja to už niekoľko rokov robím inak. V prvom rade myslím na seba. Potvrdzuje sa mi, že robím dobre. Som spokojnejšia, nie som vynervovaná, viac sa pred Vianocami smejem a užívam si predvianočnú atmosféru. Jednoducho mám čas na seba a nie som nervózna z toho, že si nemôžem ísť napríklad zacvičiť, lebo nemám napečený ďalší plech koláčov. Spokojnejšia je aj moja rodina. Majú doma happy mamu s úsmevom na tvári a nie frustrovanú dračicu s varechou v ruke. Chcete aj vy zmenu? Všetko sa dá, keď sa chce. 

 

Neprestávajte s cvičením

Skúste si za každú cenu udržať pravidelnosť v cvičení, na ktorú ste nabehli. Vy samy viete, koľko námahy vás stalo začať, nabehnúť na tréningový režim a udržať si ho. Teraz vás ešte postraším. Začínajú trhy, vianočné večierky, hody a, samozrejme, že si dáte a ochutnáte. Lenže ako to potom spálite, keď nebudete cvičiť? Radšej na to myslite a budete úplne fit a v pohode. 
 
Doprajte si dni vo fitku alebo na skupinových cvičeniach. Keď sa nedá, lebo vám to zaberá príliš veľa času, cvičte doma. Vraj sa neprinútite? Odporúčam sa tak zdravo nahnevavať na samú seba, že dokedy si budete tolerovať vlastnú nespokojnosť a hádzať vinu na okolie, až to príde? :) Zrazu nájdete ten vnútorný hnací motor, ktorý vás zdvihne z gauča a postaví na podložku. A vy začnete na sebe makať. Cítite to? Je to tam? Tak na čo čakáte? Neviete, čo máte cvičiť? Tak v tomto vám tiež pomôžem.
 
SB 3
 

Čo by ste povedali na 30 minút účinného tréningu?

Mám pre vás riešenie, ktoré si zamilujete. Na cvičenie vám stačí 30 minút. Skvelé, čo poviete? Otočíte párkrát do týždňa a máte vystarané. Pre všetky zaneprázdnené ženy sme totiž pripravili video program na domáce cvičenie SUPER BODY. Aktuálne vám chcem predstaviť už tretiu časť, ktorá je zameraná na konkrétne partie tela. Každá z nás potrebuje a hlavne chce niečo “vybrúsiť”. Ale pozor! Nejde o žiadne lokálne cvičenie, že dnes si dáme 30 plankov a 20 brušákov, lebo cvičíme brucho. Zajtra 200 drepov, lebo cvičíme zadok. To nemá veľký zmysel. Cvičiť potrebujeme komplexne, tak je postavené aj naše telo. Všetko v ňom je poprepájané a všetko so všetkým súvisí. Preto sme video tréningy SUPER BODY 3 postavili tak, že v každom tréningu precvičíte celé telo, pričom sa kladie dôraz aj na určitú partiu tela. Včera som cvičila zadok a poviem vám, cítim ho viac, než by som chcela :)
 

Cvič so skúsenými slovenskými trénermi

Tréningy vedú dvaja profesionálni slovenskí tréneri Lea Grančič a Milan Adamka s viac než 20-ročnými skúsenosťami, ktorým budete rozumieť a ktorí vám skvele vysvetlia, ako dané cviky vykonávať. Ono sa to nezdá, ale technika pri cvičení je naozaj dôležitá. Ak necvičíte správne, tak výsledky prichádzajú pomalšie. Navyše vám hrozí, že pri dlhodobo nesprávnom cvičení si môžete ublížiť. Čo nám potvrdilo mnoho žien, ktoré už na sebe pracujú, odkedy sme prišli so SUPER BODY 1, tréningy ich bavia. Natoľko, že sa na ne tešia a začali tak pravidelne cvičiť. Robia presne to, o čo sa vy teraz snažíte. Tak už nerozmýšľajte a poďte na to!
 
Namotivujte sa týmto videom, ktoré pochádza z video tréningu SUPER BODY 3
 

 

Je jedno, či napečiete o dva plechy viac, alebo menej. Nezabúdajte, že vy ste na tomto svete tiež dôležité.

Je len na vás, aké budú Vianoce

Viem, že nás nečaká jednoduché obdobie. Tiež nastanú chvíle, keď budem bojovať o svojich 30 minút. Lenže som si vedomá aj toho, že bojujem za seba. Za svoju spokojnosť. Môžete si povedať, ale veď príde január, a teda začnem cvičiť od nového roka. A začnete? Keď je to už teraz ťažké, aké to bude o dva mesiace? Je jedno, či napečiete o dva plechy viac, alebo menej. Nezabúdajte, že vy ste na tomto svete tiež dôležité. A preto to nevzdávajte. Neprepadnite predvianočnej panike ani prejedaniu sa, ani pohodlnosti. Verím, že to zvládnete a budete na seba úžasne hrdé. 
 
Ak máte chuť podeliť sa so mnou o svoje víťazstvá, napíšte mi na email: jana.simkovicova@cvicte.sk. Rada si o nich prečítam. 
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kvôli predvianočnému zmätku nestíham cvičiť. Čo s tým?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2468
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.