Kondičku CrossFiterov preverí súťaž Central Europe Throwdown

redakcia

Populárna súťaž v CrossFite sa znova uskutoční 7. februára 2016 v bratislavskej športovej hale Elán. 

Kondičku CrossFiterov preverí súťaž Central Europe Throwdown
3. FEB 2016

Organizuje ju už po tretíkrát partia Slovákov, ktorí sa zaslúžili o založenie silných CrossFit komunít v Bratislave a v okolitých mestách. Súťažiť sa bude o „naj fit“ atléta z 10 krajín, samozrejme, aj so slovenskou účasťou. Víťazi si celkovo odnesú peňažnú výhru v hodnote 7 500 eur.

Každý zo súťažiacich si počas tohto dňa prejde obrovským fyzickým vypätím, ktoré je pre tento šport charakteristické. Musia preukázať zdatnosť v disciplínach zložených z prvkov vzpierania, gymnastiky, ale i atletiky. Všetky súťažné kolá sú „namixované“ tak, aby boli čo najnáročnejšie, a siahli až na dno ľudských možností športovca.

Počas dňa bude súťažiť 50 mužov, 30 žien a 20 tímov (tímy budú zložené z dvoch mužov a jednej ženy). Každý zo súťažiacich prejde 3 súťažnými kolami, tzv. workoutami, z ktorých tí najlepší postúpia do finále na záver. Workouty sú dopredu tajné a budú vyhlásené až v deň súťaže. Aj z tohto dôvodu zažíva CrossFit obrovský boom a je fenoménom aj medzi bežnými ľuďmi, ktorí chcú prekonávať svoje fyzické, ale najmä mentálne hranice.

Organizátormi eventu sú RRCFT CrossFit Bratislava, CrossFit Pressburg a BodyWorld.  Hlavným partnerom je popredná športová značka Reebok, ktorá je svetovým sponzorom CrossFitu a športové náradie PowerGears.

Viac informácii na http://centraleuropethrowdown.com/. Lístky na podujatie je možné zakúpiť cez sieť Ticketportal alebo na mieste. Atmosféru zo súťaže je možné si pozrieť tu: 


Zdroj video: www.youtube.com

Zdroj foto: centraleuropethrowdown.com
Zdroj: PR

crossfit
crossfit
crossfit
crossfit
4 fotografie >>
Skryť
crossfit
crossfit
crossfit
crossfit
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kondičku CrossFiterov preverí súťaž Central Europe Throwdown

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.