Koncept 10.000 krokov denne vám zaručí, aby ste boli fit. Ako na to?

PR

Od nepamäti kroky a chôdza reprezentovali akýsi posun vpred alebo progres. Niet divu. Chôdza je prirodzená forma pohybu, ktorá dokáže zázraky.

Koncept 10.000 krokov denne vám zaručí, aby ste boli fit. Ako na to?
13. OKT 2014

Chôdza je efektívnym spôsobom chudnutia, znižuje krvný tlak, taktiež riziko srdcových chorôb a mozgovej mŕtvice. Čo vás možno prekvapí je, že zvyšuje svalovú silu, posilňuje kosti, zlepšuje rovnováhu a vytrvalosť, a to dokonca bez toho, aby boli prechádzky príliš dlhé alebo namáhavé.

Odborníci na zdravie študovali skupinu mužov, ktorí urobili zvyčajne 10 000 krokov denne a požiadali ich, aby znížili počet krokov iba na 1350 denne. Začali obmedzovať pohyb, používali výťah namiesto schodov, jazdili do práce a na obedy autom. Ich telá horšie spaľovali tuky a cukry už po 2 týždňoch, nehovoriac o tom, že ich rozloženie telesného tuku začalo migrovať do brucha.

Urobte 10 000 krokov denne!

Koncept 10 000 krokov denne je perfektným riešením, ktoré zaistí dostatok pohybu k tomu, aby ste boli fit. Pri vykonávaní chôdze budete okrem pohodlnej obuvi a oblečenia do každého počasia, potrebovať aj monitory aktivity alebo fitness náramky, na ktorých budete môcť svoje kroky sledovať. Dnes už existuje široký výber náramkov, ktoré ponúkajú funkcie ako počítanie krokov, nastavenie denného cieľa, sledovanie spálených kalórií, celkovej vzdialenosti alebo monitorovanie spánku a aktivity počas noci. Rozhodnite sa pre fitness náramky, ktoré sú cenovo dostupné, avšak dbajte na presnosť, spoľahlivosť a správnosť výsledkov.

kroky 1

Ako začať? Jednoducho choďte!

Ešte predtým ako začnete, určte si svoj cieľ. V začiatkoch sa vám 10 000 krokov môže zdať veľa, ale nebude trvať dlho, a vaše fitness náramky vám ohlásia splnenie cieľa. Podľa výskumov, v ktorých boli použité monitory aktivity, je niečo pod 5000 krokov denne stále považované za sedavý životný štýl a označenie "aktívny spôsob života" sa začína používať až pri dosiahnutí 10 000 krokov denne.

Pýtate sa teda ako a kedy začať? Najlepšie hneď dnes! Urobte toľko krokov, koľko vládzete tak, aby ste sa cítili dobre. Dbajte na spôsob chôdze, chodidlo neudierajte o zem - vaše kroky by mali byť ľahké, a vaše päty by sa mali zeme dotknúť skôr ako prsty. Postupne začnite pridávať 1000 až 2000 krokov týždenne, až si uvedomíte, že urobíte 10 000 krokov denne bez akýchkoľvek problémov. Možno ste to ani len netušili, ale pri chôdzi spálite rovnaké množstvo kalórií ako pri behu.

Vyhľadávajte príležitosti

Nemusí vás zaujímať, či bola chôdza zámerná, hlavné je, že ste ju vykonali. Čoskoro sa prichytíte pri vyhľadávaní príležitostí ako urobiť ďalšie kroky. Začnete uprednostňovať chôdzu pred autom, či už je to cesta do práce, na pracovné stretnutia alebo nákupy a vymeníte schody za výťah.

Chôdza je jednoduchá, zábavná a navyše absolútne bezpečná. Je to príležitosť opustiť steny vášho bytu a nadýchať sa čerstvého vzduchu, objaviť krásy okolia, parky a lesy. Chôdzu by ste mali vnímať ako spôsob spoznávania okolitého prostredia, nie ako nejakú námahu, ktorú musíte absolvovať.

Len sa uistite, že ste sa pred chôdzou ako aj po nej, dôkladne zahriali, aby vás na druhý deň neboleli svaly. Vezmite so sebou priateľa, a pri rozhovore si pravdepodobne ani nevšimnete, akú vzdialenosť ste už prešli. Ak ho navyše presvedčíte na 10 000 krokov denne, priateľstvo, ale aj trochu konkurenčného boja vás posunie k lepším výsledkom.

kroky 2

Koncept 10 000 krokov má dnes už vo svete množstvo prívržencov, ktorí sa s nadšením prechádzajú a užívajú si výrazné zlepšenie zdravia, stratu nadbytočných kilogramov a množstvo spálených kalórií, ktoré im monitory aktivity s potešením oznamujú. Nám neostáva nič iné, len vám zapriať veľa šťastných krokov! 

Zdroj: PR

Zdroj foto:www.freedigitalphotos.net (stockimages)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Koncept 10.000 krokov denne vám zaručí, aby ste boli fit. Ako na to?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.