Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Koľko dní do týždňa treba cvičiť

Toto je otázka, ktorá trápi začiatočníkov aj mierne pokročilých cvičencov - ako často treba cvičiť, aby to celé malo zmysel a výsledky boli aj vidieť?

Koľko dní do týždňa treba cvičiť
10. JUN 2017

Každý pohyb sa počíta. Ak však chcete cvičením dosiahnuť viditeľné výsledky, pravidelnosť a dôslednosť by sa mali stať vašimi vernými spoločníkmi. Koľkokrát za týždeň by ste teda mali cvičiť?

Čím ste lepší, tým chce telo viac

Univerzálna odpoveď na túto otázku neexistuje, keďže minimálny počet tréningov sa líši od jednotlivca k jednotlivcovi a závisí aj od mnohých faktorov, ako je fyzická kondícia, ciele, ktoré chcete cvičením dosiahnuť a v neposlednom rade typ tréningu.

Ak vám bol doteraz pohyb cudzí, je možné, že zaznamenáte výsledky aj z jedného tréningového dňa v týždni. V prípade, že vaše telo bolo zvyknuté makať šesť dní v týždni, pravdepodobne mu jeden deň stačiť nebude. Je teda zrejmé, že začiatočníkom stačí trénovať menej často ako niekomu, kto sa cvičeniu venuje už dlhé roky.

Aspoň trikrát týždenne

Najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia vôbec púšťajú do cvičenia a teda aj najčastejším cieľom býva strata telesnej hmotnosti, spevnenie a vytvarovanie postavy. Všeobecne by sa dalo povedať, že na dosiahnutie týchto cieľov je potrebné cvičiť tri- až päťkrát týždenne.

Silový tréning by ste mali vykonávať dva- až štyrikrát za týždeň. Dôležité je pamätať na to, že po dvoch po sebe nasledujúcich dňoch silového tréningu treba zaradiť aspoň jeden deň voľna. Svaly totiž potrebujú minimálne 24 - 48 hodín na regeneráciu.

Kardio tréningu stačí venovať dva dni a zvyšok týždňa môžete stráviť aktívnym odpočinkom. Ten je rovnako dôležitý ako cvičenie. Pomôže vášmu telu, aby sa zotavilo, zregenerovalo a nabralo energiu a silu na ďalší tréning.

Samozrejme to neznamená, že musíte celý deň presedieť na pohovke. Či už zvolíte hodinu jogy alebo sa vyberiete na prechádzku, necháme na vás.

Zdroj ilustračnej fotky: Kahmal89, CC0


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Koľko dní do týždňa treba cvičiť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2519
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.