Keď sila vôle zdolá aj rok narodenia

Veronika Shoebridge

Cvičiť sa dá v každom veku. Existujú ľudia, ktorí cvičením prekonávajú nielen svoje hranice, ale aj hranice toho, čoho je ľudské telo schopné. Veď behať maratóny po sedemdesiatke? Nuž, keď hlava chce, aj zdravie dovolí.

Keď je sila vôle cvičiť silnejšia ako rok narodenia
23. MÁJ 2017


Ľudské telo bolo stvorené pre pohyb. Dokazujú to aj títo ľudia, ktorí napriek ich pokročilému veku, dokážu nielen aktívne športovať, ale aj inšpirovať o jednu, dve či tri generácie mladších ľudí.

Ešte aj vo veku, kedy si väčšina ich rovesníkov užíva pokojnú starobu s vnúčatami, každý deň tvrdo trénujú. Nie preto, že musia, ale preto, že ich to baví, robí im to radosť. I keď podľa roku ich narodenia by ste tvrdili úplný opak. Samozrejme, všetko toto by nešlo keby zdravie neposlúchalo... Ale zdravie, ako sa zdá, má aktívnych ľudí rado.

Ževraj má osemdesiat...

Dokonalým príkladom sily mysle a mimoriadne pevnej vôle je vitálna Američanka Ernestine Shepherd.

Stačí sa pozrieť na jej instagramový profil a slová viac nebude treba. Sama o sebe tvrdí, že nie je 80 rokov stará, ale 80 rokov mladá. Je trénerkou, modelkou a zúčastňuje sa mnohých fitness súťaží.


Maratón po deväťdesiatke

Ďalším príkladom vytrvalosti, mimoriadnej dlhovekosti, energie a sily je Harriette Thompson, ktorá sa 19 dní po tom, čo oslávila 92 narodeniny, stala najstaršou ženou, ktorá zabehla maratón v San Diegu za 7 hodín a 24 minút.


Sedem maratónov za sedem dní

Chau Smith je zasa žena, ktorá vo svojich 70 rokoch dokázala prekonať nielen seba, iných a svoj vek, ale tiež sa rozhodla, že zabehne 7 maratónov v priebehu 7 dní na 7 kontinentoch. Nielen že to “dala”, ale na toto všetko trénovala len 8 mesiacov. Pripomíname, má 70 rokov. https://www.instagram.com/explore/tags/chausmith/


Bežec aj bodybuilder

Charles Eugster je inšpiratívny Brit a bývalý zubár, ktorý sa dožil úctyhodných 97 rokov. No jeho kondičku mu závideli aj o pol storočia mladší ľudia. Behal, bol body builderom. Mal energie na rozdávanie, hoci zomrel koncom apríla tohto roku.

https://www.instagram.com/explore/tags/charleseugster/

 

A post shared by Equities (@equities) on


Toto je len niekoľko príkladov toho, čoho je ľudské telo schopné. Stačí, ak sami seba presvedčíte, že to dokážete, primiešate pevnú vôlu, pozitívnu energiu a vieru v seba samého. Ak bude hlava chcieť a zdravie dovolí, nič nie je nemožné.

Zdroj titulnej fotky: cnort, CC0


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Keď sila vôle zdolá aj rok narodenia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.