Katka Knechtová: Dnes mám lepšiu postavu ako keď som mala 20

Eva Bacigalová

Všimli ste si, že čím je speváčka Katka Knechtová staršia, tým je krajšia? Pri nej si túto klišé úvahu pokojne môžete dovoliť vysloviť, veď do hudobného biznisu vstúpila ako pätnásťročná! To tiež znamená, že jeho súčasťou je viac ako polovicu svojho života.

Katka Knechtová: Dnes mám lepšiu postavu ako keď som mala 20
17. SEP 2013

Zažila v ňom všetko možné: extrémny stres, hektiku, obdobie, keď mala aj tri koncerty denne, pravidelné presuny z Prešova hoci aj do Karlových Varov a späť. To všetko sa podpísalo aj na jej zdraví. Ako sa teda o neho stará dnes?

Pohybu máš dosť už na prvý pohľad, pracovne sa „pohybuješ“ stále vo dvoch republikách – po Slovensku aj Čechách. Stíhaš sa však venovať pohybu aj aktívne? Športuješ?

Ak mi to práce dovolí, snažím sa o to dokonca pravidelne a systematicky, ale naozaj nie vždy je to možné. Hlavne keď veľa cestujem a mám veľa koncertov, vtedy sa to nedá a môj dobre vymyslený systém sa rozbije. Mám vlastnú trénerku, lebo sama som sa k cvičeniu nikdy nevedela dokopať. Jej sa dokonca podarilo vypestovať u mňa istý druh závislosti od pohybu, vlastne už akéhokoľvek, takže ak sa nehýbem napríklad len dva dni, už pociťujem nervozitu :) Paráda, no nie?

Trénujem vo fitku s vlastným telom, snažím sa aj behať, ak to nie je možné, tak skúšam aspoň rýchlu chôdzu. A k tomu plávanie, v lete samozrejme vonku. A k tomu ešte bicyklovanie. A v zime bežky. Takýto režim mám už štvrtý rok.

knechtovai

Prečo si sa rozhodla takto systematicky starať sa o svoju dobrú formu?

Cítila som sa pravidelne zoslabnutá, bez energie, usedená... A samozrejme som chcela zhodiť nejaké to kilečko.

Ako často si čas na cvičenie nájdeš?

Keď som doma v Prešove, tak trikrát do týždňa určite.

A keď si na cestách? Využívaš v hoteloch fitnescentrá alebo bazény?

Nie. Priznám sa, že som na výjazde párkrát skúsila zladiť moje povinnosti so športovými aktivitami, no zistila som, že sa to veľmi nedá. Naozaj na cvičenie vtedy nie je čas.

knechtova ii 

Ľudia, ktorí sa začnú venovať svojmu telu, upravujú aj svoje stravovacie návyky. Ako je to s tebou?

Viem presne kedy čo môžem alebo nemôžem jesť, ale to neznamená, že to úplne dodržiavam :) Opäť platí, že keď som doma, som celkom disciplinovaná, ale na cestách vôbec nie. Už len keď vezmem do úvahy, že v reštaurácii často dostanem aj trojnásobne väčšiu porciu, než by som mala zjesť! Nuž a mne je to ľúto nedojesť, takže po týždni snaženia všetko pokazím :)

Keď si varíš doma, nakupuješ suroviny z dobrých overených zdrojov?

U nás? Overený zdroj? Žartuješ. Podporujem slovenské potraviny, takže nakupujem domáce jogurty, syry, čaje, zeleninu,.... A mäso od „nášho“ mäsiara, ktorý má naozaj kvalitný tovar.

Pri tvojom režime naozaj nie je jednoduché stravovať sa úplne zdravo alebo cvičiť pravidelne. Ty si však našla originálne a praktické riešenie – už párkrát si všetky pracovné povinnosti vypla a odišla na niekoľko týždňov do Thajska na dosť radikálnu „očistu“. Ako to vyzeralo?

Je to detox, pri ktorom človek pije len ovocné a zeleninové šťavy, psyllium, niečo na úpravu črevnej mikroflóry, jednoducho každé tri hodiny niečo. Okrem toho si robí aj klystír. Viem, že niektorí ľudia sú proti tomu, ale mne to veľmi pomohlo. Upravilo mi to trávenie, prečistilo organizmus, mala som viac energie, zlepšila sa mi pleť. Moje telo si naozaj oddýchlo a zregenerovalo sa.

Samozrejme k tomu treba absolútny pokoj. Preto si neviem v našich podmienkach niečo podobné ani predstaviť.

knechtova iii

Takže si taký výlet ešte zopakuješ?

Rozhodne sa do Thajska ešte vrátim, tam bolo najlepšie.

Si teraz vo forme a váhovej kategórii, s ktorou si spokojná alebo máš ešte ambíciu aj chudnúť?

Nikdy som nebola vyslovene tučná, ale nikdy som tiež nemala ideálnu figúru a o kondícii nemohla byť ani reč. Dnes môžem pokojne povedať, že postavu mám lepšiu ako keď som mala dvadsať, a tiež o mnoho lepšiu kondíciu. To je základ.

Ak by sa mi podarilo ešte nejaké to kilečko schudnúť, tešila by som sa. Ale to je len na mne. Ak budem dodržiavať spôsob stravovania, tak sa to rozhodne podarí. Obávam sa však, že na to som príliš vášnivá jedáčka :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Katka Knechtová: Dnes mám lepšiu postavu ako keď som mala 20

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

bezdek@email.cz
bezdek
 24.9.2013 3:55

Na začátku jsem jen znal velmi pěknou píseň Muoj Bože (pak jsem jich poznal víc), tak jsem si řekl, že se na netu podívám, "kdo zato může". Různé články a pořady "práskly" mnoho informací. A právě proto musím říct, že je obdivuhodné, jak to Katka vše zvládla, čím prošla - fakt paráda.
Tomu cvičení se nedivím. Je to dobrá pojistka duševního přepětí. Jak jsem se dočetl, tak dříve si prošla při obrovském pracovním vypětí i syndromem "vyhoření". Pokud ale takto střídá psychickou námahu s fyzickou, tak věřím, že bude fakt O.K. a posílí to její "můzu". Ať se daří ...
Jarek

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.