Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY!

Kalistenika: Tréning, pri ktorom vám stačí minimálny priestor

Kalisteniku, čiže cvičenie s vlastnou váhou tela, je možné cvičiť kdekoľvek, pretože robíte cviky, pri ktorých nie je nutné žiadne vybavenie.

Kalistenika_Zena_Plavky
26. MAR 2021

Výhodou kalisteniky je, že už v takmer každom meste vznikajú nové street workoutové ihriská, kde si môžete zacvičiť úplne zadarmo. Jediná vec, ktorú tam potrebujete, je chuť cvičiť a príjemné počasie. Čo je dôležitý argument, pretože často som sa stretol s tým, ako sa ľudia vyhovárajú, že nemajú dostatok peňazí na kúpu permanentky, aby nemuseli cvičiť pravidelne.

Pri kalistenike vám postačí minimálny priestor na tréning. Pozrite si napríklad tento tréning, pri ktorom vám stačí použiť maximálne stoličku.

Všetky cviky urobte v troch sériách. Až po dokončení jedného cviku prejdite na druhý.

Bulharské drepy

Postavte sa ku stoličke otočený chrbtom a vyložte si na ňu špičku jednej nohy. Prednú nohu si umiestnite tak, že v drepe sa predné koleno nedostane pred špičku. Dôležité je uvedomiť si, že zadná noha sa používa iba na stabilizáciu a teda všetka hmotnosť je prenášaná na prednú nohu. S vystretým chrbtom začnite pomaly klesať, spúšťajte sa, kým stehno prednej nohy nie je rovnobežne s podlahou. Následne sa vráťte do počiatočnej pozície. Vykonajte po 12-15 opakovaní každou nohou.

Bulharský drep.

Motýlik

Ľahnite si na brucho s vystretými nohami aj rukami. Zdvihnite súčasne hrudník, aj nohy a popritom urobte s rukami akoby záber s rukami pri plávaní pŕs. Na začiatku dlane smerujú do podlahy a na konci (ruky sú až nad zadkom) sú vytočené k sebe. V tejto polohe zotrvajte 5 sekúnd a vráťte sa do počiatočnej polohy. Urobte 5-10 opakovaní.

Motýlik.

Diamantové kľuky

Dajte sa do vzporu, pričom dlane sa dotýkajú. Ak je pre vás problém mať spojené ukazováky a aj palce, stačí, keď sa budú dotýkať ukazováky. Z pozície s vystretými rukami sa spustite, až sa váš hrudník jemne dotkne chrbtov vašich rúk. Následne sa vráťte do počiatočnej pozície. Vykonajte 12-15 opakovaní.

Diamantové kľuky.

Stierače

Ľahnite si na chrbát, ruky si dajte vedľa tela a nohy vystrite a dvihnite do pravého uhla s telom. Potom robte nohami pohyb ako stierače auta – doľava a doprava. Opakujte 12-krát na každú stranu.

Stierače.

Obrátený plank – rovný mostík

Sadnite si na zem s nohami vystretými pred sebou a s rukami pozdĺž tela. S rukami sa pevne zaprite do zeme a zdvihnite vaše boky tak vysoko, ako je to možné. Následne ich pomaly spúšťajte k zemi, aby sa jej nedotkli a opäť ich zdvihnite. Opakujte 15- až 20-krát.

Rovný mostík - obrátený plank.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kalistenika: Tréning, pri ktorom vám stačí minimálny priestor

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2510
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.