Inšpiratívne video: Schudla 37 kíl a teraz motivuje iných

Veronika Shoebridge

Manažérke a matke Albene Georgieva sa podarilo úplne zmeniť svoj život. Prečítajte si príbeh inšpiratívnej ženy, ktorá nakopne aj vás.

Schudla 37 kíl a teraz inšpiruje iných
Zdroj: Jana Šimkovičová
16. NOV 2018

Bod zlomu

Všetko sa to začalo v rokoch 2014 a 2015 kedy Albena zistila, že sa jej nepáči človek, ktorého vidí v zrkadle. Bolo to po návrate z dovolenky z jej rodného Bulharska do Bratislavy, kde žije. Nikomu o svojom pláne schudnúť nepovedala, a preto aj jej rodina bola veľmi prekvapená, keďže si medzi sebou všetko bežne hovoria.

Začala sa teda cesta za zdravím. Ako vyzerala, práve o tom rozpráva v nasledujúcom videu. 

Hýbať sa môžete všade

Spočiatku svoj stav a jedálniček Albena konzultovala iba s dietológom. Až keď sa jej podarilo schudnúť prvých 20 kíl, nadišiel čas navštíviť fitko a začať cvičiť. Samozrejme nie sama, ale za pomoci trénera.

Pomoc odborníkov bola v začiatkoch zmeny pre Albenu kľúčová. Zo začiatku však nemala čas na fitko alebo inú formu cvičenia. Uvedomila si však, že ak sa chce hýbať, začať môže so zmenou svojich pohybových návykov. Začínala postupne a pomaly. V podstate sa učila hýbať. Dala si za cieľ denne prejsť 5000-6000 krokov. Prestala s používaním auta a radšej sa snažila všade chodiť pešo. Pokiaľ vedela, že svoj cieľ niektorý deň nedá, zašla si do nákupného centra a nevyšla z neho pokiaľ nemala svojich  5000 krokov. Pre Albenu to bolo o silnej disciplíne a vytvorení si nového návyku.

Hlavne si urobiť čas (na seba)

Albena je vysoko postavenou manažérkou v spoločnosti BILLA. Sama vraví, že sa za posledných 15 rokov venovala hlavne iným ľuďom a nie sebe. Jednoducho nemala na seba dostatok času. Vraví, že zvykla pracovať aj 14 hodín denne, no teraz sa snaží všetko stihnúť do 8 až 10 hodín a nechať si nejaký čas, počas ktorého sa venuje len sama sebe. Vďaka tomu je šťastnejšia nielen ona, ale aj jej rodina a dokonca je aktívnejšia aj vo svojej práci. Naučila sa delegovať viac úloh a tým vlastne dokazuje svojim kolegom, že im verí, že prácu vykonajú rovnako dobre a kvalitne ako ona. Odbremenila tak seba a získala viac času, ktorý teraz venuje svojmu zdraviu.

Pohyb musí byť

Čo sa cvičenia týka, tak Albena sa snaží cvičiť vo fitku trikrát týždenne. Z toho dva krát pod dohľadom trénera a raz sama. Samozrejme je aktívnou aj mimo fitka a dbá na to, aby športovala tak veľa ako sa len dá. Okrem fitka veľmi rada chodí turistikuje, pláva alebo bicykluje. Dokonca keď sa inak nedá, nájde si aspoň 30 minút hoci aj neskoro večer, aby šla aspoň na prechádzku.

Fitko a posilňovňu si vybrala najmä kvôli tomu, že chcela spevniť svalstvo. Jedným z dôvodov bolo ochabnuté svalstvo a koža, keď schudla 20 kíl. Taktiež si stála za tým, že chce trénera. Je totiž typ človeka, ktorý potrebuje aby na ňu niekto vyvíjal tlak rovnako ako ona na svojich ľudí v práci. 

Čo sa týka motivácie, tak s tou má sem tam problém asi každý človek. Nie vždy sa nám totiž chce. No Albena to vyriešila veľmi kreatívne. V skrini si nechala niekoľko kúskov oblečenia vo veľkosti 46. Pre porovnanie teraz nosí veľkosť 38. To ju vždy dokonale nakopne k tomu, aby sa rozhýbala a išla cvicičť.

billa

Strava je dôležitá

Keďže pani Albena veľmi rada varí, s prípravou zdravej a vyváženej stravy nemá problém. Je pre ňu dôležité, aby vedela, čo do svojho jedla dáva. Ak sa aj naskytnú situácie, kedy vie, že jedlo je ťažšie, alebo tam bude aj alkohol, snaží sa to následne vybalansovať. 12 hodín pred tým nič neje. Pije len citrónovú vodu. Pomáha jej to. Svoje kulinárske umenie predviedla aj nám. Mali sme možnosť ochutnať fantastickú šťavnatú nátierku. A vy si ju môžete pripraviť tiež podľa nasledujúceho videoreceptu.

Žena, ktorá inšpiruje

Zmena vždy začína od seba samého. To je rada, o ktorej je Albena presvedčená a ktorú chce odovzdať ďalej. Treba si uvedomiť, že chcete na sebe niečo zmeniť a musíte tú zmenu veľmi chcieť. Všetko je v hlave. Treba si uvedomiť že to robíte nie kvôli iným ľuďom a kvôli menšej veľkosti oblečenia, ale kvôli svojmu zdraviu! Ak ste totiž zdravý a spokojný vy, bude spokojná a šťastná aj vaša rodina.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Inšpiratívne video: Schudla 37 kíl a teraz motivuje iných

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2289
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.