Harley Pasternak: Dodržiavajte jeho rady a budete mať telo ako celebrity

Mirka

Obracajú sa na neho hviezdy svetového šoubiznisu a on im pomáha získať dokonalé telo. 

Harley Pasternak: Dodržiavajte jeho rady a budete mať telo ako celebrity
30. JAN 2015

Harley Pasternak je v prvom rade skvelým osobným trénerom, odborníkom na výživu, ale aj spisovateľom, motivačným rečníkom a  moderátorom. Za jeho popularitou stojí poctivo odvedená práca. Veď práve vďaka nemu, jeho tréningom a odporúčaniam sa môžu mnohé svetové celebrity pýšiť sexi krivkami. Vymenovať všetky hviezdy, ktoré sa zverili do jeho rúk, je skoro nemožné. Patrí medzi ne napríklad Jennifer Hudson, Halle Berry, Megan Fox, Natalie Portman, Lady Gaga, Rihanna a mnohé ďalšie.

Pasternak

Harley Pasternak študoval na York Mills Collegiate Institute, University of Western Ontario a vedomosti si dopĺňal i na University of Toronto. Niekoľko rokov svojho života zasvätil vedeckej práci. Má tiež certifikát z American College of Sport Medicine a The Canadian Society of Exercise Physiology. Svoje vedomosti a skúsenosti dal postupne na papier, aby neboli ukrátení tí, ktorým sa nemôže venovať osobne. Známe sú jeho knihy 5-Factor Fitness, 5-Factor Diet, 5-Factor World Diet, The Body Reset Diet atď. Jeho diela boli preložené do niekoľkých jazykov a v mnohých krajinách sa po nich doslova zaprášilo.

Diéta 5 faktorov

V knihe The 5-Factor Of Diet Harley v prvom rade zdôrazňuje, že nejde o diétu, ale o životný štýl točiaci sa okolo čísla 5. Program na chudnutie je založený na pestrej a vyváženej strave, ktorá je zárukou toho, že jojo efekt nikdy nepríde. To znamená, že radí jesť 5 jedál denne, pričom príprava každého z nich trvá 5 minút  a musí byť zložené z 5-tich potravinových skupín: bielkoviny, komplexné sacharidy, vláknina, zdravé tuky a nápoje bez cukru. Pravidelná a vyvážená strava je zárukou toho, že nedochádza k výkyvom krvného cukru. To udržuje vyrovnanú hladinu energie i dobrú náladu. Samozrejme, Harley nezabúda ani na pohybovú aktivitu. Odporúča cvičiť 5-krát týždenne po 25 minút. Aké pohybové aktivity sú dostačujúce? Podľa Harleyho je vhodný pohyb v miernej intenzite, ktorému sa človek venuje priebežne počas dňa.

Zacvičte si ako celebrity: 

Odporúčame prečítať: Charles Poliquin: Svetoznámy expert na zvyšovanie výkonu i výživu

Zdroj: The 5-Factor Diet,  Paperback – March 24, 2009 by Harley Pasternak  (Author), Myatt Murphy  (Author)
Zdroj foto: https://www.facebook.com/harleypasternak?fref=ts, Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Harley Pasternak: Dodržiavajte jeho rady a budete mať telo ako celebrity

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.