FOTO a VIDEO: Bystricu ovládnu parkouristi

redakcia

Ťahákom je kráska z Rakúska. Milovníci umenia pohybu sa opäť stretnú pod Urpínom. Čo všetko prinesie siedmy ročník najväčšieho stretnutia parkouristov v našom meste?

Parkour
9. JUN 2017

V Bystrici sa už po siedmykrát stretnú parkouristi zo Slovenska a Česka na najväčšej medzinárodnej akcii v našich končinách. Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 sa uskutoční v polovici prázdnin, od 27. do 30. júla 2017 v Hale B zimného štadióna, ako aj na ďalších miestach v Bystrici.

parkour 2

Zdroj fotografie: PR

Pre parkouristov aj verejnosť

„Ide o podujatie nesúťažného charakteru, keďže parkour je nesúťažnou atletickou disciplínou. Parkouristi si na ňom vymieňajú skúsenosti, zdokonaľujú sa na workshopoch, utužujú komunitu,“ povedal Dávid Lupták, jeden z organizátorov akcie.

Na svoje si prídu aj návštevníci. Parkouristi absolvujú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP, do ktorých sa bude môcť zapojiť aj verejnosť. Okrem toho budú mať ľudia možnosť, sledovať všakovaké kúsky šikovných „skokanov“ priamo v hale, či si vyskúšať základy parkouru.

parkour 3

Zdroj fotografie: PR

Lákadlom kráska z Rakúska 

Tento rok organizátori opäť pripravili aj niekoľko noviniek. „Najväčším lákadlom bude určite špeciálny hosť, Pam Forster z Rakúska. Je to vôbec prvýkrát, čo sa nám podarilo pritiahnuť ako hosťa zástupcu nežnejšieho pohlavia,“ povedal Lupták so slovami, že vďaka nej aj dievčatá a ženy uvidia, že parkour nie je len pre chalanov.

„V rámci akcie prebehne aj prvý ročník oceňovania Parkour Spirit – parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú, šíria dobré meno disciplíny a sú príkladom pre ostatných,“ pokračoval Lupták. Ako dodal, okrem toho sa mladí „skokani“ vyberú aj do ulíc, na najznámejšie tréningové miesta v Bystrici. Možno sa dokonca ukážu aj priamo v centre mesta.

Ak by ste si  podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 chceli naplno užiť ako parkouristi, informácie k registrácii, ktorá trvá do 11. júna, nájdete na stránke http://www.parkourmeetingbb.mozello.com/registracia/

Pozrite si v priloženej fotogalérii videoupútavku na tohtoročný Meeting, plagát akcie, ako aj foto z minulého ročníka!

Videoupútavka

Zdroj titulnej fotografie: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - FOTO a VIDEO: Bystricu ovládnu parkouristi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.