Flowin. Formuje postavu, pomáha schudnúť a zlepšiť držanie tela

Mirka

„Flowin je výborným fitness programom, ktorý formuje postavu, redukuje hmotnosť, podporuje správne držanie tela... Je však dobré kombinovať ho s inými typmi cvičení, napríklad s aeróbnymi aktivitami,“ hovorí inštruktorka Michaela Krížeková.

Flowin. Formuje postavu, pomáha schudnúť a zlepšiť držanie tela
26. AUG 2013

Flowin sa na švédskom trhu, kde bol vyvinutý, objavil v roku 2006. Postupne získal zastúpenie vo viac ako 45 krajinách sveta. A nechýba ani na Slovensku! Tvorcovia flowinu si dali záležať na tom, aby bolo cvičenie vhodné pre profesionálov i amatérskych športovcov. Z tohto dôvodu je flowin dostupný v dvoch verziách. Prvá je určená pre rehabilitačné, fyzioterapeutické a fitness účely, druhá je prispôsobená pre cvičenie doma.

Aktuálne sú všetkým, ktorí majú radi pohyb, alebo sa snažia nájsť k nemu pozitívny vzťah, k dispozícii samotné lekcie flowinu. Vo väčšine prípadov sa však flowin kombinuje s inými typmi športových aktivít ako napríklad pilates, aerobic, funkčný tréning či bosu.

Flowin. Čo si mám pod týmto cvičením predstaviť?

Hoci je flowin na slovenskom trhu už niekoľko rokov, stále mnohí nevedia, čo si majú pod týmto cvičením predstaviť. „Pri flowine využívame flowin dosku a sadu malých penových podložiek na ruky, nohy a kolená. Toto cvičenie využíva hmotnosť vlastného tela a je zamerané na spevnenie stredu tela (CORE-u),“ predstavuje podstatu flowinu inštruktorka Michaela Krížeková.  

Lekcie flowin môžete navštíviť vo viacerých slovenských mestách, ale k dispozícii je aj verzia pre domáce použitie, s ktorou získate kompletný návod na cvičenie. Týmto spôsobom môžete precvičiť všetky hlavné svalové skupiny aj v pohodlí domova. Flowin ponúka stovky cvikov, ktoré sa dajú vzájomne obmieňať alebo kombinovať. Ak vám nebude nejaký vyhovovať, môžete ho nahradiť iným, rovnako účinným. Dôležité je naučiť sa správnu techniku cvikov a pohyby si nezjednodušovať. Tým naozaj nič nedosiahnete!

Prečo práve flowin?

Stále ste nenašli cvičenie, ktoré by vám „sadlo“? Očakávate zábavu i tvrdú drinu, ale pritom si musíte dávať pozor na kĺby? Trápi vás svalová nerovnováha a bolesti chrbta? Potrebujete posilniť oblasť bruška, panvy a chrbtové svaly? Uprednostňujete cvičenie s vlastnou váhou pred dvíhaním závaží?

Ak ste na väčšinu otázok odpovedali kladne, mali by ste v najbližšej dobe vyskúšať lekciu flowin. „Flowin dokáže nahradiť návštevu posilňovne a rôzne fitness aktivity. Výhodou sú plynulé pohyby bez doskokov a bez zaťažovania kĺbov. Toto cvičenie je veľmi obľúbené aj v rehabilitačnej oblasti hlavne ako poúrazová pomôcka,“ upozorňuje na výhody skúsená inštruktorka Michaela. Ďalej slúži na redukciu hmotnosti, vyformovanie postavy, ale aj zvýšenie výkonu a zlepšenie držania tela.

Cvičíme flowin

Flowin je pri správnom prevedení pomerne namáhavým fitness programom. Z tohto dôvodu ho mnohí inštruktori kombinujú s inými typmi športov. „V našom športovom centre je cvičenie flowin kombinované s ďalšími pohybovými aktivitami. Je zaradené do kruhových tréningov a tiež ho môžu naši zákazníci využívať v spojení s bosu,“ hovorí Michaela a dodáva, že flowin je podľa nej veľmi náročný fitness program, a preto si myslí, že pri správnom prevedení je pre klientov veľmi prospešný. „Kvitujem NAOZAJ SPRÁVNE PREVEDENIE, pretože pri tomto cvičení sa klienti snažia jednotlivé cviky zjednodušiť. Z tohto dôvodu je pre inštruktora lepšie pracovať s menším počtom klientov, ktorým sa môže individuálne venovať a vysvetliť im podstatu každého cviku,“ dopĺňa Michaela.

Ako vyzerá Flowin v praxi? Pozrite si naše video!

Vyskúšate v najbližšej dobe flowin aj vy?


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Flowin. Formuje postavu, pomáha schudnúť a zlepšiť držanie tela

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

rowen.rowen@gmail.com
rowen.rowen
 10.6.2014 1:22

Pravidelne chodim cvicit k nasej instruktorke Lucke do www.sunflowerstudio.sk, dava nam zabrat ale uz na sebe vidim vysledky. Teraz mozem naozaj tvrdit, ze si nemam co obliect

 
rowen.rowen@gmail.com
rowen.rowen
 10.6.2014 1:22

mne sa podarilo schudnut 7kg za pol roka a citim ze mi vyrazne spevnelo brucho a to som chodila <a href="http://www.sunflowerstudio.sk">sem</a> len 2x do tyzdna. Raz chcem mat take brucho ako nasa instruktorka :)

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.