12. JUL 2013

Fitness cviky na pevný zadok

Ženy vždy hľadajú spôsob, ako zhodiť niečo z telesného tuku či spevniť určitú oblasť. Majú pre to dobrý dôvod a to, že ženy typicky ukladajú väčšiu časť tukov pod pásom. Zadok, je však kritickou partiou nie len pre ženy, ale aj pre mužov.

Myslím si, že neexistuje dôvod, prečo by mal byť rozdiel medzi cvikmi pre mužov a pre ženy. Preto nižšie popísané cviky sú vhodné tak ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Na úvod malé sklamanie. Jednoduchý návod na pekný a pevný zadok neexistuje, ak chcete dobre vyzerať, musíte sa tomu venovať stále – pravidelným cvičením a správnym stravovaním.

Tipy pre pevný zadok

  • Ak je zadok slabinou vašej postavy, určite nevynechávajte plie drepy, tento cvik je pre budovanie pevnosti zadných partií nenahraditeľný.
  • Na precvičenie zadku sú veľmi prospešné aj neúplné opakovania v závere série. Po dokončení plného počtu opakovaní drepov pridajte ešte niekoľko v štvrtinovom rozsahu pohybu.
  • Najdôležitejšou vecou pri tréningu zadku je stláčať ho. Tréning sedacích svalov zaistíte tým, že pri každom cviku budete svaly vedome zatínať.

Cviky pre pevný zadok

Plie drepy

Ak túžite po pevnom zadku, nevyhýbajte sa plie drepom. Plie drepy sú najlepším cvikom na zadok a boky. Plie drepy sa vykonávajú vo veľmi širokom postavení. Postavte sa naširoko a chodidlá vytočte špičkami von. Kolená by mali byť pri drepoch neustále nad úrovňou špičiek. Ak sa vám cvik stane ľahkým, používa sa činka spustená medzi nohami a pod trupom tak, aby sa stala predĺžením jeho ťažiska.

Odporúčanie : 3 série, 15 až 20 opakovaní

Mŕtvy ťah s vystretými nohami

Vo vzpriamenom stoji s miernym prehnutím držte činku opretú o stehná. S vystretými, ale nie prepnutými dolnými končatinami sa predkloňte, pričom tlačte zadok a boky smerom dozadu. Predklon zastavte, až pri pocite silného ťahu v hamstringoch, čo je približne v polohe činky v polovici lýtok. Následne sa zdvihnite hore. Pri tomto cviku je dôležité udržiavať pevný chrbát v celom rozsahu pohybu.

Odporúčanie : 3 série, 15 až 20 opakovaní

Výpady

S párom jednoručiek vo voľne spustených rukách vykonávame výpady vpred tak, že koleno kročnej nohy po dokročení zviera uhol 90°. Koleno prednej nohy sa však nesmie dostať za úroveň chodidla. Zadné koleno má byť v spodnej polohe kúsok nad podložkou. Tlakom cez pätu predného chodidla sa vraciame do východiskovej polohy. Trup je počas celého cviku vystretý a kolmo ku podložke. Celý pohyb musí byť plynulý.

Odporúčanie : 3 série, 15 až 20 opakovaní

Autor článku: Ing. Michal Lendel. Kvalifikovaný tréner pre Fitness a Kulturistiku pre začiatočníkov a pokročilých. Poskytuje konzultácie, ako aj odborné poradentsvo vo výžive.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitness cviky na pevný zadok

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 919
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.