Fitneska Denisa Lipovská: Neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne

Majsterka Slovenska a majsterka Európy v kategórii Bikini fitness a aktuálne vyhľadávaná fitness trénerka sa k cvičeniu dostala kvôli nespokojnosti s vlastnou postavou. Dnes vám poradí, ako sa dostať k vysnívaným krivkám.

Fitnesska Denisa Lipovská: Prešľapy a neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne, ale netreba sa nechať demotivovať
2. OKT 2014

Nech už si človek stanoví akýkoľvek cieľ, dôležité je z celého srdca veriť, že sa splní. Cesta za ním nie je ľahká, vyžaduje si veľa trpezlivosti a tvrdej práce.  Víťazom sa môže stať iba ten, kto v sebe nájde silu vytrvať a nenechá sa odradiť prekážkami či drobnými zlyhaniami. Podobne začal aj fitness príbeh dnes úspešnej a obľúbenej fitness trénerky Denisy Lipovskej.

lipovska 2

Odporúčame prečítať: Chcete sexi zadok ako Jen Selter? Cvičte podľa nej!

K cvičeniu sa dostala vďaka nespokojnosti so svojím telom

Niekedy dokážu človeka „nakopnúť“ k činom maličkosti. Napríklad trefná poznámka od manžela či priateľa, ktorá nás prinúti zamyslieť sa. Následne zistíme, že je načase niečo vo svojom živote alebo na vlastnom tele zmeniť. Ak nie sme spokojní sami so sebou, len ťažko môžeme žiť šťastný a naplnený život.

Ako to bolo v prípade Denisy Lipovskej? „U mňa sa tiež objavila nespokojnosť aj napriek tomu, že som dlhé roky ,žila´ z mojej športovej minulosti a postava sa mi držala, tak povediac, sama. Desať rokov som preto nerobila žiaden šport pravidelne. Nespokojnosť som začala vnímať až po tom, čo ma podpichoval manžel vetou: ,Zlato, mala si pevnejší zadok, keď sme sa spoznali!´ To bolo to, čo ma donútilo zamyslieť sa a začať si dôkladne všímať svoje telo. Veru našla som na ňom niekoľko nepekných vecí. Okolo bruška uložený tuk a naozaj ochabnuté svalstvo na celom tele. Motiváciou sa pre mňa, už po pár tréningoch, stala samotná posilňovňa. Začalo ma baviť ju navštevovať a po tréningoch som sa cítila ako nový človek, aj keď ma často ten ,celý človek´ bolel. Ale endorfíny to vždy zachránili. A tak som začala cvičiť pravidelne a postupom času som úplne zmenila životný štýl,“ hovorí sympatická fitness trénerka.

lipovska 3

Odporúčame prečítať: Krásna gymnastka zdolala American Ninja Warrior ako prvá žena v histórii súťaže

Dôležitá je láska k športu

Denisa Lipovská začala s cvičením v roku 2011 a úspechy na seba nenechali dlho čakať. Aktuálne je jej meno spojené napríklad s titulmi majsterka Slovenska, majsterka Európy v kategórii Bikini Fitness a tiež súťaží pod celosvetovou asociáciou IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness). Šport miluje a lásku k nemu sa snaží šíriť aj medzi ľuďmi, ktorí nie sú spokojní so svojou postavou a rozhodli sa pre zmenu. Preto pôsobí aj ako fitness trénerka na Drieňovej v Bratislave. Denisa má bohaté vedomosti a skúsenosti nielen z oblasti cvičenia, ale aj zdravého stravovania.

lipovska

Čo radí tým, ktorí sa snažia schudnúť? „Najdôležitejšie je nájsť v športe zaľúbenie a mať z neho radosť. Potom sa to postupne samo nabaľuje. Samozrejme, na úvod to chce sebazaprenie a pevnú vôľu, ale aj tá sa dá vytrénovať. Takže dôležité je začať a potom sa nevzdávať. Prešľapy a neúspechy sú normálne, ale netreba sa nechať demotivovať. Dôležité je k zmene postavy, samozrejme, prispôsobiť aj celý svoj životný štýl. Upraviť stravu, spánkový režim, pitný režim a možno tak trochu aj prístup k životu. Človek, pozitívne naladený a spokojný sám so sebou, je ďaleko lepším spoločníkom, partnerom, rodičom či kamarátom. Takúto zmenu oceníte nielen vy, ale určite aj vaše okolie,“ myslí si Denisa.

Funkčný tréning na chudnutie od Denisy Lipovskej

Zdroj video: youtube.com
Zdroj foto: https://www.facebook.com/DenisaLipovskaBikiniFitness?fref=ts

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitneska Denisa Lipovská: Neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2185
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.