Fitneska Denisa Lipovská čaká bábätko. Ako sa mení jej život?

Mirka

Zaujíma vás, ako sa zmení život fitnesky a fitnes trénerky v tehotenstve? Spýtali sme sa majsterky Slovenska a Európy v kategórii Bikini fitnes Denisy Lipovskej. 

Fitneska Denisa Lipovská čaká bábätko a jej život sa postupne mení
1. DEC 2014

Tehotenstvo je výnimočným obdobím snáď v živote každej ženy. Je spojené s radosťou a očakávaním príchodu malého človiečika na tento svet. Túžba po dieťatku bola hlavným dôvodom, prečo sa Denisa Lipovská rozhodla dať si po troch rokoch driny a súťaženia prestávku. „Bolo načase určiť si nový cieľ v živote. Počas jarnej sezóny som vyhrala všetko, čo som chcela a tým sa moje dlhoročné túžby splnili. Okrem toho bolo rozumné odísť so zlatom na krku a opustiť pódium s pocitom šťastia a úspechu,“ hovorí Denisa.

Odporúčame prečítať: Ako by mali posilňovať tehotné ženy

V tehotenstve stále trénuje klientov a sama cvičí

Gravidita nie je dôvod na to, aby sa Denisa prestala venovať tomu, čo ju vnútorne napĺňa. Stále pôsobí ako osobná trénerka. V tomto smere sa veľa vecí nezmenilo. Okrem vedomostí a skúseností z oblasti fitnes, je však bohatšia o vlastné poznanie, ako sa žena v tehotenstve cíti a čo všetko prežíva. Rada poskytne ženám tipy a triky, ako sa udržiavať fit aj v tomto období. „Myslím si, že moje služby ako trénerky nijako neutrpeli. Možno v začiatkom som pociťovala veľkú únavu a nebola schopná trénovať toľko ako predtým, ale aj to sa zlepšilo v druhom trimestri. Momentálne som už v plnom pracovnom nasadení a dokonca vymýšľam, čo nové by som rozbehla. Dostávam pozitívne ohlasy od fanúšikov, ktorý ma sledujú na sociálnej sieti,“ vraví Denisa Lipovská.

Lipovská 1
Lipovská 4

Ako vyzerá Denisin tréningový plán?

Podstatné zmeny musela Denisa urobiť v tréningovom pláne. Hlavne v začiatkoch tehotenstva bojovala s únavou a bolesťou svalov. V tom období ešte nevedela, že príčinou je práve tehotenstvo. „Nakoniec sa ukázalo, že som tehotná. Telo si povedalo, že chce šetrnejší režim a samo sa začalo podľa toho správať. Začala som sa venovať ľahkým kardio aktivitám, ktoré som dovtedy nerobila. Baví ma chôdza do kopca a veslovací trenažér. Odporúčam ich aj všetkým budúcim mamičkám, ktoré dovtedy silovo necvičili. Podľa vlastných možností sa dá kontrolovať náročnosť i rýchlosť cvičenia. Okrem toho som začala plávať. To je tiež druh pohybu, ktorý robí dobre nielen mne, ale aj dieťatku,“ hovorí Denisa. A ako to u nej vyzerá s posilňovaním? „S posilňovaním som začala postupne, cvičím skoro všetko, ako pred otehotnením. Pridala som niekoľko pilates, relaxačných, dychových a fyzioterapeutických cvikov. Sú výborné hlavne ako strečing a tiež na posilnenie vnútorného svalstva,“ dopĺňa fitnes trénerka.

Lipovská 2
Lipovská 3

Po „menšom úlete“ sa opäť stravuje zdravo

Keďže Denisa pred tehotenstvom tvrdo trénovala a dodržiavala striktný jedálniček, najmä v začiatkoch tehotenstva si dovolila jedlá, ktoré boli pre ňu na dlhé obdobie tabu. Pochutnávala si na sladkostiach, obľúbených cestovinách, pizzi či koláčikoch. Samozrejme, netrvalo to dlho a po niekoľkých týždňoch opäť nabehla na zdravý stravovací režim. „Snažím sa jesť pestrú stravu, teda dostatok bielkovín, sacharidov i tukov. Myslím si, že pestrosť stravy je v tehotenstve veľmi dôležitá. Deň začínam ovsenými vločkami a ovocím, tak ako niekoľko rokov predtým. Pokračujem mliečnymi bielkovinami na desiatu (cottage cheese, syry, jogurty, tvaroh atď.). Na obed mám takmer pravidelne mäso s ryžou na rôzne spôsoby. Navečer sa snažím jesť menej. Dôležitý je však olovrant a potom ľahšia večera. Jem jedlá, ktoré zväčša varím sama a až tak striktne sa nekontrolujem. Regulujem iba príjem cukru. Samozrejme, sladké si občas doprajem, ale radšej siahnem po niečom zdravšom (kvalitná čokoláda, celozrnná sušienka). Počas diét mi veľmi chýbalo ovocie, tak si ho teraz doprajem,“ hovorí budúca mamička.

Denisu môžete nájsť v bratislavskom fit centre Fitcamp, kde trénuje každý deň.

Odporúčame prečítať: 6 zásad, ako behať bezpečne počas tehotenstva


Lipovská
Lipovská
Lipovská
Lipovská
7 fotografií >>
Skryť
Lipovská
Lipovská
Lipovská
Lipovská
Lipovská
Lipovská
Lipovská
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitneska Denisa Lipovská čaká bábätko. Ako sa mení jej život?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.