Fitnesák Tomáš Lukáš mení život ľudí k zdravšiemu

Nikola Danišová

Mladý a húževnatý fitnes inšpirátor Tomáš má všetko odžité na vlastnej koži. So svojimi skúsenosťami sa delí na svojom youtube kanáli, kde motivuje množstvo ľudí.

Fitnesák Tomáš Lukáš mení život ľudí k zdravšiemu
18. MAR 2016

Ako začala Tomášova láska k fitnes        

Tomáš navštívil fitko prvýkrát v pätnástich. Vtedy ešte netušil, že fitnes sa stane jeho životným štýlom. „Keď som mal sedemnásť, začal som popri škole navštevovať fitko častejšie, no, bohužiaľ, nemal som dosť financií na stravu a permanentku. V osemnástich som od svojho otca dostal ročnú permanentku do fitka a vtedy začal môj fitnes život,“ rozpráva o svojich začiatkoch fitnes youtuber Tomáš Lukáš.

Tomáš nám prezradil, ktoré partie najradšej precvičuje a aké cviky má najradšej: „Baví ma cvičiť napríklad bicepsy, zadné delty a prsné svaly. Keby som mal menovať obľúbené cviky konkrétnejšie, tak na bicepsy jednoručné činky, na zadné delty obrátený motýlik a na prsné svaly opäť jednoručné činky alebo kladky.“

tomáš lukáš
Zdroj foto: Tomáš Lukáš/Facebook

Športovaniu sa venuje neustále     

Ako Tomáš hovorí, odmala bol hyperaktívny, a preto sa vždy zaujímal o šport a miloval pohyb. „Vyskúšal som mnoho športov, napríklad hokej, badminton, plávanie, a veľa ďalších. Problém bol ale ten, že vždy ma určitý šport bavil len chvíľu, tak 1 – 2 roky. Potom som sa začal obzerať po zmene a inom športe,“ vysvetľuje Tomáš. Nakoniec sa začal naplno venovať fitnes, no rekreačne sa venuje cyklistike, inline korčuľovaniu a behaniu.

Ako vznikol nápad s natáčaním fitnes videí?       

„V roku 2012 som bol v najlepšej forme a veľa ľudí sa ma pýtalo, ako som sa k tomu dopracoval a ako som to dokázal,“ pokračuje vo svojom príbehu Tomáš. To ho inšpirovalo k vytvoreniu blogu, cez ktorý zdieľal svoje skúsenosti a rozdával rady. Neskôr sa presunul k natáčaniu youtube videí a pokračuje v tom dodnes. „Som rád, že môžem robiť prácu, ktorá ma baví a zároveň tým pomáham ľuďom zmeniť ich životný štýl k lepšiemu. Tým, že som sa rozhodol zdieľať svoj fitnes život na internete, stal som sa jedným z najlepších Fitness YouTuberov,“ dodáva Tomáš. 


Zdroj video: youtube.com

Tomášove rady sú od srdca a majú úspech         

Ako fitnes inšpirátor zmenil Tomáš mnohým ľuďom život priamo od základov  a pomohol im splniť si svoje ciele. „Jeden môj divák, a teraz už aj kamarát sa z mojich videí veľa dozvedel o strave, a vďaka tomu sa mu s jeho priateľkou podarilo po niekoľkoročnej snahe počať bábätko. Akonáhle zmenil svoj životný štýl, podarilo sa to. Je to pre mňa veľmi hlboký príbeh,“ líči jeden zo svojich príbehov s klientmi Tomáš. Jeho úspešnosť v pomáhaní a motivovaní ostatných potvrdzujú aj samotní klienti: „Každý deň mi chodia desiatky až stovky ďakovných správ od divákov, ktorí mi píšu, ako im moje videá zmenili život.“

tomáš lukáš
Zdroj foto: Tomáš Lukáš/Facebook

Štyri rady od Tomáša Lukáša pre tých, ktorí chcú niečo zmeniť         

1. Nájdite si reálny cieľ           

Každý by si mal nájsť svoj reálny cieľ. Ten môže byť u každého iný – závisí od toho, ako aktuálne vyzeráte, aký máte jedálniček a v akom stave sa nachádzate. Neodporúčam nastavovať si vysoké ciele, ako napríklad chcieť vyzerať ako Arnold Schwarzenegger alebo schudnúť 20 kg či, naopak, nabrať 20 kg svalovej hmoty. Tieto ciele veľmi reálne nie sú, a keď človek neuvidí výsledky, veľmi rýchlo stratí  motiváciu.

2. Upravte si jedálniček       

Spíšte si svoj jedálniček, ktorý teraz aktuálne máte. Píšte si všetko, čo zjete, aby ste zistili, aké svojmu telu dávate živiny. Večer sa pozrite na stránku kaloricketabulky.cz a tam si overte, či sú potraviny v poriadku. Pokiaľ nie, odporúčam tieto nezdravé potraviny nahradiť zdravšími variantmi. Toto riešim veľmi často na svojich konzultáciách s klientami.

tomáš lukáš
Zdroj foto: Tomáš Lukáš/Facebook

3. Nájdite si parťáka

Nájdite si vo svojom okolí niekoho, s kým budete svoje nadšenie pre zmenu zdieľať a pusťte sa do cvičenia spoločne. Vzájomne sa budete motivovať a cvičenie vás bude oveľa viace baviť. Pokiaľ neviete, kde parťáka nájsť, skúste napríklad facebook fitnes zoznamku.

4. Vytrvajte

Aj keď to už budete chcieť všetko vzdať, vytrvajte. Spomeňte si, prečo ste začali a pokračujte ďalej. Fitnes je životný štýl, je to cesta, po ktorej ideme a musíme vytrvať. 

Zdroj foto: Tomáš Lukáš/Facebook

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Postava sa nezmení zázrakom, odkazuje timea trajteľováPostava sa nezmení zázrakom, odkazuje Timea Trajteľová

 „Pokiaľ mi v živote naozaj na niečom záležalo, svedomito som k tomu pristupovala a snažila sa to dosiahnuť.“

 

Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudíIch životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí

Patris a Stanley zo Žiliny majú spoločnú vášeň a tou je fitnes.

 

Fitneska tina: cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudíFitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí

Trénerka Tina prezradí aj to, ako schudnúť natrvalo. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitnesák Tomáš Lukáš mení život ľudí k zdravšiemu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.