Fitcentrum JanaSport sa venuje ženám a kruhovému tréningu

Janka Bielik mala k športu vždy veľmi blízko. Jej nadšenie a úsilie vyústilo do založenia vlastného fitcentra venového len ženám. 

Fitko JanaSport sa venuje ženám a kruhovému tréningu
15. MÁJ 2015

Už v detstve jej učarovala atletika, lenže kvôli úrazu s ňou musela skončiť. Potom objavila volejbal a venovala sa mu až do 28 rokov. Po svadbe sa odsťahovala s manželom do Rakúska. Žila pre deti, manžela a prácu. Potom prišlo obdobie, keď sa s rodinou opäť sťahovali a Janka si musela nájsť nový džob. Nedarilo sa, tak to skúsila v športovej oblasti. „Bavilo ma to a chcela som zarobiť aj nejaké peniaze pre rodinu. Vedela som, že so športom sa dá skombinovať rodina i domácnosť. Bolo to dôležité, lebo manžel chodil v tom čase často na služobné cesty,“ spomína Janka, ktorá sa vtedy rozhodla pre aerobik. Spočiatku pôsobila ako inštruktorka aerobiku v miestnej organizácii raz týždenne, postupne lekcie pribúdali.

Janka bielik 1

Časom sa rozhodla urobiť si certifikáty na nordic walking, aqua gymnastiku, pilates a absolvovala niekoľko workshopov. Neskôr prijala prácu v hoteli, v ktorom poskytovali hlavne skrášľovacie procedúry. Pôsobila tu ako fitnes trénerka dvanásť rokov. Za tento čas mala možnosť porovnať rozdiely medzi klientelou na Slovensku a v Rakúsku. „Rozdiel je predovšetkým v cenových reláciách. Príjmy v Rakúsku a na Slovensku sa nedajú porovnať. Od toho sa odvíja aj myslenie ľudí a ich investície,“ hovorí Janka.

Chcela robiť niečo iné, tak sa rozhodla pre podnikanie na Slovensku

Po rokoch práce fitnes trénerky sa rozhodla prísť na Slovensko podnikať. Skúseností z oblasti športu mala bohato, ale chýbali jej tie z oblasti manažmentu a marketingu. Aj preto ju zaujala ponuka franšízingovej spoločnosti Mrs. Sporty, ktorá je zameraná na kruhové tréningy. „Páčilo sa mi, že som dostala hotový produkt. Aj keď bolo, samozrejme, treba investovať, hľadať priestor, kúpiť stroje a zaradiť značku na nový trh,“ spomína Janka Bielik.

Začiatky jednoduché neboli, pretože celá koncepcia danej franšízingovej organizácie nebola nastavená na slovenské pomery, hoci v Nemecku a Rakúsku celý systém funguje a je ziskový. Problémom boli hlavne vysoké licenčné poplatky. Preto po troch rokoch z franšízy vystúpila.

Janka bielik 2

Aktuálne sa jej klub volá JanaSport a funguje samostatne. Vo fitcentre sa naďalej venuje kruhovým tréningom a usporadúva rozličné doplnkové akcie. Klientelu tvoria hlavne ženy nad 35 rokov. „Toto je skôr pre dámy, ktoré nikdy nešportovali a chcú začať. Alebo pre bývalé športovkyne, ktoré mali zranenia a chcú začať s jemnejším tréningom. Sú to aj staršie dámy, ktoré si chcú pobehnúť za vnúčatami, aby mali kondíciu. Najstaršie členky majú 72 rokov,“ hovorí majiteľka klubu, v ktorom nájdete dámy nielen všetkých vekových, ale aj váhových kategórií. V klube panuje rodinná atmosféra, ženy sa poznajú a často sa stretávajú aj na iných akciách v rámci klubu. Mnohé z nich by sa nikdy neodvážili ísť cvičiť do bežného fitcentra. Tu však vďaka príjemnej atmosfére komplexy nemajú. 

Janka bielik 3

Kruhový tréning zahŕňa kardio i posilňovanie

V čom je kruhový tréning prínosný? „Pri kruhovom tréningu máte 30 minút čistého času. Na nič nečakáte a posúvate sa po 40-tich sekundách z jedného miesta na druhé,“ vysvetľuje majiteľka štúdia a dodáva, že s cvičí na ôsmich strojoch. Stroje sú zamerané hlavne na posilňovanie. Okrem toho sú vytvorené aj tzv. medzistanovištia, ktoré majú buď silový, alebo kondičný charakter. Tých je tiež osem a pravidelne sa obmieňajú, aby boli tréningy pestré.

Väčšinu dám zaujíma, ako rýchlo sa dostavia výsledky. Podľa Jankiných skúseností sú výsledky citeľné po mesiaci a viditeľné približne po troch mesiacoch pravidelného cvičenia. 

Odporúčame prečítať: Štúdio Yogalates je o zdravom funkčnom pohybe v malej skupine


Janka Bielik
Janka Bielik
Janka Bielik
3 fotografie >>
Skryť
Janka Bielik
Janka Bielik
Janka Bielik

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitcentrum JanaSport sa venuje ženám a kruhovému tréningu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.