Fit Mama Leigh Hickombottom

Mám 4 krásne dcéry a často sa ma ľudia pýtajú, ako to vlastne zvládam, ako sa udržiavam v takej skvelej forme a kde na to vôbec beriem čas? Nepovedala by som, že je to ľahké, ale viem, ako sa dostať do formy a udržať sa v nej aj po tehotenstve. Je to možné, ak nedáte priestor výhovorkám, prečo to nejde.

FIT MAMA LEIGH HICKOMBOTTOM
7. APR 2014

Deň má 24 hodín a bez ohľadu na to, aký uponáhľaný život je, veľmi dôležité je vyčleniť si v ňom miesto len pre seba, myslieť na seba a hlavne mať sa rád. Toto všetko je súčasťou starostlivosti o samú seba tak, aby sme sa mohli starať aj o ostatných s radosťou.

Takže ako veľa hodín a dní v týždni potrebujete na cvičenie?

Myslím si, že toto je veľmi individuálne, hoci všeobecne môžete dosiahnuť výsledok väčšinou už po 20-30 minútach denne len za 3 dni v týždni. Niekde musíte začať a na tom stavať. Každá chvíľka sa počíta a ak čas, ktorý venujete cvičeniu, je využitý so 100 % nasadením, uvidíte na vašom tele výsledky.

Môžete ísť do posilňovne, cvičiť vonku alebo v súkromí vášho domova  Ja to mám tak, že v niektorých dňoch potrebujem motiváciu, ktorú cítim v prostredí posilňovne a iné dni si chcem len sama zacvičiť vonku, alebo doma, kde môžem do tréningu aktívne zapojiť aj moje deti, napr. posilňovanie s nimi  alebo sa s nimi naháňať dookola, využiť to namiesto kardia. Je veľa spôsobov, ako deti zapojiť do tréningu, ak ich máte, samozrejme. Zistila som, že ich to vo väčšine prípadov baví, vidia to ako hru a upevňuje to vzťahy medzi rodičom a dieťaťom.

fit mama 1

Verím, že 75-80 % toho, ako naše telá vyzerajú, je spôsobené tým, čo jeme

Každý bežne vie, čo pre neho nie je zdravé a aj tak o tom sníva napríklad v dôsledku stresu alebo emócií, ktoré chce upokojiť. Namiesto prejedania sa je dôležité snažiť sa, nájsť si inú úľavu pre tieto pocity, ako napríklad písanie, cvičenie alebo aj meditácia. Na ťažko stráviteľné škroby, cukry a vyprážané jedlo odporúčam skvelý trik. Zbavte sa ich doma a nikdy ich nekupujte. Myslím si, že ak jete s mierou, alebo iba niekedy, napríklad ako odmenu, je to v poriadku, ale každý deň už rozhodne nie.

Najlepšie, ak k nim nemáte ľahký prístup. Ak ste ten typ, čo ide do obchodu a nakupuje všetko, čo vidí a chodí do obchodu bez zoznamu potravín, tak je načase to zmeniť. Napíšte si na papier len to, čo je potrebné kúpiť a chodievajte do supermarketov bez zhonu a hlavne najedení. Sú metódy, ako sa udržať v dobrej kondícii v jedle, ale musíte byť poctiví a presvedčení, že to chcete .

Ak jeden deň skĺznete ku svojim starým návykom, malo by hneď nasledovať to najzdravšie jedlom. Nečakať až do ďalšieho dňa. Napriek všetkému som presvedčená, že kľúčom k zdravému životnému štýlu je sebaúcta.

fit mama 2

Ak sa prijmeme také, aké sme, aj so všetkými chybami a prijmeme všetky úžasné vlastnosti, ktoré máme a ktoré nás robia tými, čím sme, naše telá na to budú reagovať s láskou. Toto je cesta k úspechu po celých 365 dní v roku  Ste krásne v každom období svojho života a na tieto krásne veci sa musíte zamerať. Na svete je len jediná osoba ako ste vy. Nemôžete nikdy vyzerať ako vaša susedka alebo kamarátka, pretože každá ste jedinečná. Obdivujte a buďte motivované tými, čo sú tam, kde niekedy chcete byť aj vy a pracujte s božou pomocou na týchto cieľoch .

Zdroj: Natural Muscle Magazin, Preklad: Dalena Kavanová, Editor: David Alex Skoumal
Zdroj foto: www.sportplanet.cz 

Autor článku

Fitness

Fitness muscle

Výhradný dovozca a distribútor značiek Allmax Nutrition, MuscleMeds, MHP, MyProtein, Hypertrophy Nutr, Soul Project do SR a ČR. Sme profesionálny team s pobočkami na Slovensku i Českej republike. Našim sortimentom sú doplnky stravy pre športovcov: proteíny, spaľovače, kreatín, nitridy NO, anabolické formule, aminokyseliny.

http://fitnessmuscle.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fit Mama Leigh Hickombottom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.