Eva Schläfli: Za 8 mesiacov som schudla 53 kíl

Počas tehotenstiev pribrala 34 kilogramov. Dnes nosí veľkosť 40, má sa rada a nechýba jej energia.

Eva Schläfli: Za 8 mesiacov som schudla 53 kíl
Zdroj: Eva Schläfli
16. SEP 2019

Niekedy sa s nami osud nemazná. Na svojej koži to zažila aj Evka, ktorá pred 11 rokmi otehotnela. Dvojičky však na svet neprišli, pretože na začiatku šiesteho mesiaca potratila. O mesiac však bola tehotná opäť a vo veku 37 rokov porodila krásneho chlapčeka. „Bola som tehotná takmer 16 mesiacov vkuse, skoro ako slonica, a ako slonica som aj vyzerala. V tom období som pribrala 34 kíl a hormóny som mala totálne rozhádzané. Hoci neznášam sladkosti, v druhom tehotenstve som do seba denne pchala zákusky. Do dvoch rokov som bola tehotná ešte dvakrát, no detičky som opäť potratila,“ spomína na neľahké obdobie sympatická mama Evka.

Eva Schläfli

K zmene ju naštartoval syn

Hovorí sa, že pre zmenu sa musí človek rozhodnúť sám a robiť ju iba pre seba, inak nemá dlhé trvanie. Avšak prvým impulzom, ktorý nás donúti zamyslieť sa, môže byť aj naše dieťa. Tak to bolo aj v prípade Evy. „Pred viac ako dvomi rokmi som bola so synom na dovolenke v Turecku. Boli tam obrovské tobogany, na ktoré však smeli ísť menšie detičky iba v sprievode dospelého. Malý ma tam ťahal, no ja som sa veľmi hanbila. Myslela som si, že sa tam nevojdem a ak aj áno, tak sa zaseknem. Keď som videla smutné očká môjho drobca, pukalo mi srdce! Kvôli môjmu veľkému telu som mu odoprela radosť zo zábavy! Bolo mi to veľmi ľúto, trápilo ma to,“ hovorí Evka, ktorá hneď po príchode z dovolenky začala chudnúť.

Kľúčom k schudnutiu bola úprava jedálnička a pravidelný pohyb

Ako vyzeralo Evkine chudnutie v praxi? Kúpila si permanentku do fitcentra a radikálne upravila stravu. Stavila na stravu s vysokým obsahom bielkovín, vylúčila cukor a nezdravé tuky. Jedávala pravidelne, teda päťkrát denne menšie porcie, ktoré pozostávali hlavne zo zeleniny a bielkovín. „Nehladovala som a ak som aj hlad pociťovala, dala som si uvarené vajíčko alebo biely jogurt. Ráno som sa naštartovala chutným a zdravým smoothie,“ hovorí.

Samozrejme, neodmysliteľnou súčasťou jej premeny bolo cvičenie. Každý deň trénovala vo fitcentre, pričom po cvičení si dopriala proteínový nápoj. Prvé tri mesiace sa venovala kardiu, až potom začala s posilňovaním. Už prvý mesiac schudla neuveriteľných 10 kíl. Po troch mesiacoch si počas jedného dňa v týždni, najčastejšie v nedeľu, dopriala tzv. „junk food day“. To znamená, že jedla všetko, na čo mala chuť v malom množstve, čiže pokojne si dala knedľu s omáčkou, avšak najedla sa iba do polosýta. Po ôsmich mesiacoch Evka schudla neuveriteľných 53 kíl. „Išlo to ľahko a rýchlo. Motiváciou mi bol môj syn a bývalý partner,“ dodáva.

Eva Schläfli: Za 8 mesiacov som schudla 53 kíl

Aktuálne si váhu udržiava, to znamená, že cvičí 4 – 5 ráz týždenne. Je všetko, čo doma navarí, ale v malých porciách. Aj naďalej sa vyhýba cukrom, čo jej však problém nerobí, pretože sladké jej nechutí. „Ak má niekto chuť na sladké, môže si dopriať čerstvé alebo sušené ovocie, ktoré je zdrojom prírodných cukrov," radí.  Okrem toho konzumuje veľa hustých polievok plných zeleniny. Bielu múku a cukor nepoužíva vôbec. Platí to aj pre soľ. Jedlo dochucuje bylinkami. Medzi jej obľúbené patria prírodné „spaľovače" tuku, ako napríklad kurkuma, zázvor, škorica či muškátový oriešok. Pije bylinkové čaje, no v lete si dopraje aj pivo či suché biele víno. Váhu si teda udržiava primeraných pohybom a malými porciami jedla. „Mamičkám odporúčam nedojedať po deťoch, radšej im servírovať menšie porcie. Ideálne je jesť do polosýta a naučiť sa jedlo vychutnávať. Pripomínam aj to, že i niektoré tradičné jedlá sa dajú upraviť na zdravšiu verziu. Môj syn napríklad miluje kuracie rezne. Keďže múku nepoužívam, dám ich do vajíčok, ktoré sú ochutené bylinkami a cesnakom. Obalím ich v ovsených vločkách a upečiem v rúre," pridáva ďalšie tipy Evka. 

Keď sa jej nechcelo, nakopli ju o dve čísla menšie šaty

Ak chce človek schudnúť natrvalo, je dôležité stanoviť si cieľ, spôsoby, ako ho dosiahnuť a, samozrejme, nesmie chýbať primeraná motivácia. Práve motivácia je rozhodujúca v obdobiach, keď človek pociťuje krízu, nechce sa mu ísť cvičiť alebo podľahne chutiam na sladké. „Ak som mala mŕtve obdobie, išla som do butiku a kúpila si nejaké pekné šaty alebo nohavice o dve čísla menšie. Zavesila som si ich do spálne na skriňu a každé ráno som si pri pohľade na ne povedala, že sa do nich čoskoro zmestím,“ prezrádza cenný trik Eva a hneď pridáva ďalší. „Niekedy som sa navážila aj celý mesiac. Nemyslela som na to, že chudnem. Vsugerovala som si, že chcem iný, teda plnohodnotný život, čo kilá navyše neumožňujú. Ak som mala cieľ, napríklad schudnúť ďalších 15 kíl, vzala som si do rúk 15-kilovú činku a 20 minút som sa s ňou prechádzala. Predstavovala som si tú váhu navyše, ktorú vláčim na svojom tele. Činku som položila a myslela na to, že o niekoľko týždňov bude táto 15-kilová záťaž preč,“ dodáva.

Eva Schläfli

Zmena postavy jej zmenila život

Chudnutie nie je len o zmene tela, ale neraz sa mení aj naše vnútro a tým pádom aj náš život. Človek, ktorý schudne, je sebavedomejší, disponuje primeranou dávkou sebalásky, je pozitívnejší… „Opäť mi začali dvoriť cudzí muži. Narástlo mi sebavedomie. Avšak čo je najhlavnejšie, cítim sa skvelo. Mám super kondíciu. Môj syn hrá hokej a neviete si predstaviť, aká veľká bola jeho radosť, keď ma postavil na korčule a naučil korčuľovať. Bol nesmierne pyšný a každý deň mi zdôrazňoval, že som krásna mama,“ hovorí o zmenách vo svojom živote sympatická dáma.

Okrem týchto pozitív jej úprava stravy a pravidelné cvičenie priniesli aj ďalšie bonusy – už nemá problémy s vysokým krvným tlakom, menej sa potí, míňa menej peňazí za oblečenie, pretože odevy vo veľkosti 40 sú často v akcii a má energie za dvoch. „Predtým, keď som potrebovala porýľovať záhradu, potrebovala som na to dva dni. Dnes mi stačí polhodina,“ hovorí s úsmevom Evka, ktorá aktuálne vyzerá naozaj skvelo. „Veľa ľudí mi vravelo, že akonáhle prudko schudnem, bude mi visieť koža a zvýraznia sa mi vrásky. Nie je to pravda. Po cvičení som si telo masírovala arganovým olejom a koža sa pravidelným cvičením sťahovala prirodzene. Ešte niečo mi zostalo na bruchu, toho sa zbavujem postupne. V tvári som omladla, čo však určite spôsobuje aj vnútorná harmónia,“ priznáva otvorene spokojná mama, ktorá si na vlastnej koži vyskúšala, že chudnutie je dlhý maratón, a že všetko je v hlave, no výsledok je ohromujúci!

Chceš aj ty zmenu, ale nevieš, kde začať? 

Veríme, že vás Evkin príbeh motivoval a utvrdil v tom, že všetko sa dá, keď sa chce. Niekedy sú na to potrebné noty alebo akési vodidlo, ktoré nám pomáha. Skvelou pomôckou môže byť aj videoprogram SUPER BODY, ktorý vás bude viesť k pravidelnému cvičeniu a starostlivosti o seba. Ide o 28-dňový videoprogram, v rámci ktorého sa striedajú silovo-kondičné tréningy s pilatesovými. Oddychové dni tvorí práve tvárová gymnastika, ktorou sa postaráte o svoju tvár.

Pozrite si ukážku silovo-kondičného tréningu zameraného na spaľovanie tuku so známou slovenskou inštruktorkou Leou Grančič a rovno si s ňou zacvičte: 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Eva Schläfli: Za 8 mesiacov som schudla 53 kíl

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2479
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.