Emotional fitness – nielen telo potrebuje tréning, ale aj duša

Mirka

Vieme, koľko by sme mali vážiť, aké by mali byť naše miery, tvar tela, kondícia, fyzická sila... Týmto cieľom prispôsobujeme jedálniček a tréningy. Zdolávame vysoké vrchy, dvíhame ťažké závažia, dokážeme prejsť desiatky kilometrov po vlastných. Keď však prídu problémy, sme plní strachu, napätia, úzkosti, pesimizmu. Chýba nám vnútorná sila a pozitívny prístup.

Emotional fitness – nielen telo potrebuje tréning, ale aj duša
21. MÁJ 2013

Život je plný nielen krásnych okamihov, ale aj problémov a starostí. Prináša množstvo výziev, s ktorými sa musíme dennodenne popasovať. Nie vždy to je jednoduché. Ovládajú nás emócie ako smútok, hnev, závisť, pýcha. S negatívnymi okolnosťami bojujeme, nechceme ich prijať, vnímame ich ako trest. Riešenie životných ťažkostí je sprevádzané vnútorným chaosom a stresom. Bohužiaľ, je to preto, lebo nám chýba emocionálna sila.

Predstavte si, že by ste akýkoľvek problém, ktorý vás v živote postretne, dokázali riešiť pozitívnym spôsobom – v pokoji, vyrovnane, s láskou ako niečo, čo je súčasťou života a posúva vás vpred na ceste za lepším JA. Duševne fit môže byť každý, ale vyžaduje si to pravidelný tréning, rovnako ako v prípade, že chcete získať sexi telo.

Aj duša potrebuje tréningový plán

Existuje mnoho spôsobov, ako rozvíjať vlastnú emocionálnu silu. Niektorí ju získavajú z múdrych kníh, iní z meditácie či viery v boha, ďalší ju čerpajú prostredníctvom sedení u psychológa. Bohužiaľ, zázračné zaklínadlá nefungujú. Budovanie vnútornej vyrovnanosti si vyžaduje čas a úsilie.

Jednou z príležitostí „ako duševne rásť“ je aj Araretama – program emotional fitness,  pod ktorý sa podpísala Brazílčanka Sandra Epstein. Autorka prirovnáva fungovanie tohto programu k telocviku na psychickej úrovni. Základom je Araretama mandala, zložená z ôsmich úrovní, na ktorých môže človek pracovať. Ide napríklad o múdrosť, životnú silu, vzťahy, životné skúsenosti... Dôležitou súčasťou mandaly je 31 esencií.

Cieľom Araretama emotional fitness je pôsobiť na tie oblasti, ktoré sú momentálne nečinné, oslobodiť sa od negatívnych emócií a prebudiť skutočné JA - súcitné, rešpektujúce a empatické. K dosiahnutiu tohto stavu sú využívané nielen spomínané kvetinové vibračné esencie, ale aj séria otázok a cvičení. Je dôležité venovať sa Araretame pravidelne, ideálne každý deň.

"Naučila ma, že veci, ktorým veríme a sústredíme sa na ne, sa nám potom ľahšie dosahujú..."

Skúsenosti s Araretamou má aj spisovateľka a promotérka v oblasti cestovného ruchu Gabriela Revická, ktorá sa zúčastnila tohto programu pod vedením Svetlany Sopkovej: „Pravidelne sme sa stretávali a na každom stretnutí sme sa učili nový cvik, ktorý súvisel s esenciami, ktoré sme práve užívali. Keďže každý pohyb z celkovej zostavy niečo odzrkadľuje - nastavenie hraníc, nevinnosť, hojnosť, cvičia sa veľmi pekne. Kreativita ma však často prevalí a vymýšľam si aj nové cviky, ktoré sa mi aktuálne hodia...“  

Ďalej pokračuje, že vďaka vibračným esenciám sa viac dozvedela o svojom ženstve a emocionálnom fitness, hoci na začiatku šlo skôr o zvedavosť. Veľkú úlohu v jej živote zohráva aj priateľka, s ktorou cvičí a chodí na prechádzky: „Naučila ma, že veci, ktorým veríme a sústredíme sa na ne, sa nám potom ľahšie dosahujú. Prepojenie pohybu tela s mysľou je podľa mňa úžasné spojenie. A esencie, krémy, oleje, alebo vône môžu byť pre toto prepojenie skvelou podporou,“ dodáva.

Ako vyzerá cvičenie emotional fitness

Viac informácií nájdete na: http://www.sandraepstein.com/the-araretama-system/emotional-fitness-programs/
Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Emotional fitness – nielen telo potrebuje tréning, ale aj duša

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.