Dominika Kid Kovács: Fitnesska, ktorú box nenadchol

Adela Jasenovcova

Partneri profesionálnych športovcov to nemajú vždy ľahké. Vie o tom svoje aj manželka Tomiho Kid Kovácsa, Dominika, ktorej učaroval svet fitnessu. Štyrikrát sa zúčastnila súťaže Bikini Fitness a plánuje v tom pokračovať aj naďalej.

Dominika Kid Kovács: Fitnesska, ktorú box nenadchol
22. JUN 2017

Už ako tínedžerka si odkrútila svoje. Vtedy ešte cez rôzne diéty a kardio cvičenia. V tom čase sa skôr orientovala na redukciu váhy, než na objem svalov. Preferencie sa však zmenili s vekom aj životnými okolnosťami. Keď stretla Tomiho, začala Dominika s iným typom tréningu, skúsila ja box.

Keď Dominika našla fitness

„Impulzom na zmenu sa stal fitness kurz, kde mi navrhli, či nechcem vyskúšať novú kategóriu Bikini fitness. Keď som sa rozhodla, otehotnela som. Musela som preto súťaž odložiť, ale s činkami som cvičila ďalej. Po pôrode nastala trojmesačná príprava, ktorá však na súťaži nebola dostačujúca. Ale nevzdala som sa. Išla som naplno a tvrdo som budovala objem,“ spomína Dominika.

Dominika kid kovacs

Z roka na rok ju posúva ďalej, keď vidí, ako sa telo vďaka silovému tréningu a zdravej, vyváženej strave krásne formuje. Spočiatku mala osobnú trénerku, ktorá jej radila nielen v tréningu, ale aj v strave a súťažných pózach. Na tretiu sezónu sa už zvládla pripravovať sama, hoci stále sa radí s odborníkmi.

„Keď sa do niečoho pustím, buď idem na sto percent, alebo to nerobím vôbec. Musím byť preto o svojich činoch presvedčená. Je síce ľahšie zvoliť si zlatú strednú cestu, ale to mi akosi nejde," hovorí o sebe Dominika.

Trénuje aj kamarátky

Keď Dominika získala v tréningu skúsenosti, začala ich posúvať ďalej a individuálne trénovať kamošky u nich v pivnici. "Vidno na nich skvelé výsledky. To ma napĺňa. Tým, že som vyskúšala už takmer všetky diéty, hladovky, poznám úskalia a viem im poradiť aj ako žena, nemusia si na sebe všetko vyskúšať aj ony. Základom je najmä dobre a zdravo sa najesť a mať správne zostavený tréningový plán,“ radí skúsená fitnesska.

Na sebe má otestované, čo zaberá. Najmä na ženy. Baví ju, keď môže pomôcť. Ženám po pôrode radí, aby sa nebáli cvičiť. Dokonca aj počas tehotenstva, ak prebieha bez komplikácií. Ľahšie potom schudnú po pôrode a ani kilá sa na ne tak nenabalia.

„Určite netreba jesť za dvoch. To je zásadná chyba. Po šestonedelí môže mamička pokojne začať s cvičením. Ženy sa často trápia jedlom, ale to nie je optimálna cesta. Tiež je dôležité včas začať, kým to nezájde príliš ďaleko. Ideálne je, keď žena cvičí ešte pred tehotenstvom,“ vysvetľuje Dominika. 

Dominika kid kovacs

Manžel v tréningu neradí

Na otázku, či sa radí s manželom ohľadom posilňovacích tréningov, odpovedala nesúhlasne. Obaja majú totiž úplne iné tréningy. Jedinú výnimku tvorí prípravné obdobie takzvanej „rysovačky“, kedy Dominika zvykne robiť výbušné cviky a „lapy“. Inak majú obaja odlišne zostavené tréningové plány. Radia sa však spolu ohľadom stravovania,

Dominika sa tejto oblasti venuje intenzívne a s obľubou. Sama hovorí, že sa od nej v tomto smere Tomi už veľa naučil a manželkine odporúčania si berie k srdcu. S ochotou pomáha aj jeho kolegom, ktorí riešia váhu a iné dôležité aspekty pri boxe.  

„Som fanatička do jedla a zdravej stravy. Radím im, čo môžu a čo nie, na čo si treba dať pozor. Box ma však nechytil. Je to podľa mňa šport pre mužov a keby som nemala manžela boxera, na box by som určite nechodila. Proste ma to nenadchlo,“ hovorí fitnesska Dominika.

K športu manželia vedú aj svojho syna, ale nechávajú mu voľnosť v rozhodovaní. Ak sa bude chcieť boxu venovať v budúcnosti, podporia ho.

„Náš syn veľa športuje, no v poslednej dobe aj špekuluje. Miesto tréningu sa radšej hrá. Nechávame to na ňom, nenútime ho. Keď príde na môj tréning, buď sa zapojí alebo nie. Komplikácie nastávajú vtedy, keď napríklad kvôli chorobe vypadne z tréningového procesu. Pre deti sú tieto výpadky kľúčové. Návraty späť sú náročné, no vždy sa to zatiaľ podarilo,“ dopĺňa svoju manželku Tomi. 

Dominika s tomim

Zdroj fotiek: Archív Dominiky Kid Kovács


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dominika Kid Kovács: Fitnesska, ktorú box nenadchol

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.