Dara Rolins: Som obyčajná žena, ktorú neobchádza ani celulitída

redakcia

Akému cvičeniu prepadla telom i dušou? Čo ju motivuje k pohybu?

Dara Rolins: Som obyčajná žena, ktorú neobchádza ani celulitída
18. NOV 2019

Dara Rolins bola krásnym hosťom na evente SUPER BODY DAY spolu so známou moderátorkou Lenkou Šóošovou. Bol to deň plný cvičenia a endorfínov. Tieto dámy prispeli poriadnou dávkou motivácie v diskusii, ktorú viedla moderátorka Diana Hágerová. Ani my sme nelenili a Daru sme, samozrejme, vyspovedali, aby ste boli motivovaní spolu s nami. 

super body day

Akému športu sa venuješ? Čo ťa baví zo všetkého najviac?

Najradšej zo všetkého mám jednoznačne jogu. Vyskúšala som viac druhov aktivít, chodila som do fitcentra, cvičila flowin a aj kickbox. Mala som výborného trénera, chodila do ringu, robila som výkopy a všetko, čo k tomu patrí. Aj ma to veľmi bavilo, ale prišla som na to, že tieto aktivity mi zobrali veľmi veľa energie. Tým, že ja žijem taký netypický život kočovníckej ženy, teda za prácou cestujem, nevracalo mi to energiu, ktorú potrebujem vložiť ešte do ďalších aktivít. Samozrejme, že som mamou, to je prirodzené, ale odlišuje ma práve moja profesia a to, že musím so svojím časom a energiou nakladať zmysluplne. Napríklad idem do práce o dvanástej v noci, a keď ráno vstávam o šiestej a vozím dieťa do školy, tak aby som bola o dvanástej ešte fit a vydržala stáť na javisku, musím to celé v rámci dňa urobiť rozumne a hlavne tak, aby to fungovalo nie rok, ale stále.

Na javisku vydáš pri pohybe veľa energie a do toho spievaš. Venuješ sa niečomu, čo ti dodá energiu, lebo joga je podľa mňa skôr na upokojenie.

Víkendy som na javisku, čo je čistokrvné kardio. Okrem toho sa vlastne ničomu iného nevenujem. Ešte možno rátať prechádzky v lese. Ja však všetko považujem za pohyb, resp. spôsob cvičenia. V prípade, že nesedím doma na zadku, tak akýkoľvek pohyb, teda aj chodenie pešo bez auta, je pre mňa šport. Dôkazom toho je nejaký indikátor, ktorý vám povie, koľko kalórií ste spálili, koľko urobili krokov atď. Ľudia tým dnes žijú, výdobytky techniky sú všade, aj v týchto súvislostiach. Je to jasný dôkaz, že samotná chôdza po meste je určitý druh športu. Mohlo by sa v tom aj súťažiť na olympijských hrách :).

Fitness náramky či rôzne šikovné aplikácie môžu byť dobrým spôsobom motivácie. Funguje to aj na teba?

Určite. Pohyb to osvieži. Niektorí ľudia ešte aj dnes k tomu prekvapivo pristupujú tak, že to je otrava. Nešťastne vzdychajú, že musia cvičiť. Veľa žien, ktoré so mnou riešia postavu, na konci rozhovoru povedia, že na to nemajú čas alebo, že sa mi to ľahko hovorí, lebo som štíhla. Lenže ja som tiež nebola chudá vždy. Keď sa pozriete na moje fotky z puberty, tak som mala peknú základňu, nevyšportované telo a pocit, že keď si dám dlhú košeľu a voľné tričko, nikto si to nevšimne. Tým som si prešla aj ja. Je to skutočne iba o tom, či človek rozumie svojmu telu a niečo preň urobí. Pritom každému sedí niečo iné. Pre niekoho sú inšpiráciou vyspelé fitness technológie. To platí aj pre mňa. Veľa vecí, ktoré mi fitness prístroj povie, je pre mňa prekvapivých.

Dara Huawei

Máloktorá žena je so sebou spokojná. Vždy si vieme nájsť niečo, čo sa nám nepáči. Máš aj ty niečo také?

Jasné, že mám. Taká tá dokonalá Dara, je ilúzia. Pozrime sa na to, čo ľudia vidia na Instagrame. Logicky, keď mám dve fotky a na jednej vyzerám dobre, na druhej zle, tak samozrejme, že uverejním tú, na ktorej vyzerám dobre :). To ostatné si tiež nechávam pre seba ako každá žena. Mám momenty, mám dni, mám uhly a miesta na tele. Akurát už viem, že keď sa napríklad fotím, ako sa mám postaviť, ako sa mám prehnúť, kde zatiahnuť… Som šoubiznisové decko, naučila som sa s tým pracovať.

Som obyčajná žena aj v tom, že ani celulitída ma neobchádza. Avšak vekom, alebo skôr skúsenosťami si hlava vyhodnotí, že tieto veci skutočne nie sú dôležité. Takisto sledujem aj iné ženy, športovkyne, a tie majú rovnaké starosti. Nehanbia sa o tom hovoriť, nechať sa vyfotiť, rozprávajú o tom, motivujú. Výnimkou nie sú ani moje tanečnice, ktoré sa tancom živia. Čo by sme však mali riešiť v prvom prípade, je to, aby naše telo fungovalo, bolo pevné a zdravé. Telo nám však vráti iba to, čo do neho vložíme.

Keď si bola mladšia, možno si nemala ideálnu postavu. Čo ťa neskôr nakoplo k zmene?

Chodila som do fitcentra, behala som. Často som robila veci, ktoré ma až tak úplne nebavili. Alfa i omega je to, aby si každý našiel to, čo mu sedí. Vôbec nemusí robiť päťsto vecí. Nemusí sa venovať joge len preto, lebo ju robím ja alebo je to trend. Dôležité je robiť niečo, čokoľvek, ale so srdcom. U mňa zlom prišiel vtedy, keď som sa už na seba nemohla dívať. Držala som nezmyselné suchárové diéty. Dôležité je v tomto smere sledovať správne a múdre zdroje, nájsť si ľudí, ktorí žijú skutočne zdravým životným štýlom a nie sú len reklamnými panákmi.

Chcete aj vy pravidelne cvičiť? 

Pokiaľ vás nebavia nefungujúce diéty a chcete žiť bez výčitiek, začnite sa zdravo a vyvážene stravovať a pravidelne cvičiť. Pohyb je život a mení nás od základov fyzicky aj mentálne. Na túto cestu sa oplatí vydať, aj keď to zo začiatku nemusí byť jednoduché. Avšak trošku vám to uľahčíme! Nechajte sa vtiahnuť do video tréningov SUPER BODY 3, v rámci ktorých vás budú sprevádzať a motivovať skúsení tréneri Lea Grančič a Milan Adamka. Rozhodne v tom nebudete sami! Cvičiť budete silovo-kondičné tréningy s váhou vlastného tela, to znamená, že k tomu nepotrebujete žiadne pomôcky. Tréningy sú zostavené tak, že vždy precvičíte celé telo, ale v každom tréningu sa viac zameriate na konkrétnu partiu tela. S video tréningami SUPER BODY máte možnosť spáliť kalórie a vyrysovať svoju postavu. Stačí začať!

Banner_SUPER BODY 3_1600x618


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dara Rolins: Som obyčajná žena, ktorú neobchádza ani celulitída

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2468
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.