Dajte si do tela s činkami Kettlebell!

Tinka

Keď hľadáte oživenie vášho fitness cvičenia, tak určite vyskúšajte činky Kettlebell. Dáte si s nimi poriadne do tela a zároveň to bude pekné oživenie.

kettlebell
16. DEC 2011

Činky kettlebell nie sú vôbec žiadnou novinkou. Pôvodne ide o tradičné ruské činky, ktoré sa používali už v minulom storočí. Avšak až nedávno, na americké posilňovne a stali sa veľkým hitom nie len v Amerike ale na celom svete.

Ich výhoda spočíva v tom, že neslúžia len ku získaniu svalov, ale precvičujú celé telo. Oproti klasickým činkám sa líšia svojím tvarom.

Kettlebell činká vyzerá ako guľa s trojuholníkovým držiakom a niekedy ma rukoväť tvar písmena U. A vďaka tomu váha činky neustále pôsobí proti sile ruky. Dokonca váha činky nepôsobí rovnomerne, a preto musí cvičiaci človek neustále udržovať rovnováhu svojho tela.

Ženy, muži - každý s nimi môže cvičiť

Sú vhodné tak pre mužov ako aj ženy. Vyrábajú sa v niekoľkých veľkostiach a najdlhšia činka váži 4 kilogramy. Tieto činky si obľúbili najmä ženy. Cvičenie s činkami kettlebell je pre ne oveľa viac zábavnejšie ako s obyčajnými činkami. Naviac okrem formovania postavy pomáhajú pri spaľovaní tukov a pri chudnutí. Tiež sa hovorí o ich pozitívnom vplyve pri obehu krvi v tele.

Základom cvičenia sú cviky zamerané na silu, ale sú vhodné aj na cvičenie cvikov určených na udržanie rovnováhy. Cvičiť sa dá buď s jednou alebo dvoma činkami. Cvičenie s činkami kettlebell ponúka veľa možností cvičenia od drepov, úklonov až po klasické kliky.

Pozrime sa na výhody cvičenia s kettlebell

  • dochádza k neustálemu striedaniu spevnenia a uvoľnenia svalov, čo je vynikajúce pre silovu prípravu bojových umení a športu,
  • dochádza k rozvíjaniu sily tak výbušnej a maximálnej ako aj vytrvalostnej,
  • vytvára sa záťaž pre svoalový, kardiovaskulárny systém a tým posilňujeme náš najcennejší sval,
  • vedie k rozvoju rýchlosti, pohyblivosti a pružnosti.


Tak ako milé dámy a páni, čo na ne poviete? Podľa mňa za skúšku nikto nič nedá ;)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dajte si do tela s činkami Kettlebell!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.