Cvičenie doma trochu inak

Advertoriál

Dánski vedci zistili, že tí, ktorí pravidelne cvičia, žijú o niekoľko rokov dlhšie ako tí, ktorí sa žiadnemu športu nevenujú.

Fitness_Zeny_Lana
Zdroj: Futurino, PR
16. JAN 2020

Ak nemáte čas chodiť do posilňovne a cvičenie doma len s vlastnou váhou vás nebaví, skúste vyskúšať tieto pomôcky. Ak majú vedci pravdu, predĺžite si život a zároveň sa budete cítiť fit. 

Telocvičňa a posilňovňa nie sú pre každého. Niekto tam pri množstve povinností jednoducho chodiť nestíha, iný sa zas v týchto priestoroch necíti dobre. Sú medzi nami aj takí, ktorí pri cvičení nechcú mať spoločnosť, ani neželaných divákov, a preto najradšej športujú doma. Ak sa medzi takýchto ľudí radíte aj vy, prinášame vám niekoľko tipov na pomôcky, vďaka ktorým sa na športovanie budete pozerať inak. 

Guľatá pomôcka pre každého – fit lopta 

Bez ohľadu na to, či hľadáte cviky pre nováčikov, pokročilých, tehotné, čerstvé mamičky, alebo dokonca pre bábätká, fit loptu môžete využiť vždy. Na stránke www.cvicte.sk nájdete množstvo cvikov, ktoré sa s ňou dajú robiť. Ak vás zaujíma cena fit lopty, nájdete ju tento týždeň napríklad v BILLA letáku za akciovú cenu. Ak predajňu Billa nemáme to svojom okolí, skúste sa poozberať v Tescu či Kauflande. Túto pomôcku môžete totiž nájsť aj v bežnom supermarkete a ak nie, vyhľadajte si ju na internete a už o 24 hodín vám ju môže kuriér priniesť. Navyše, fit lopta sa dá využívať aj vo voľnom čase, a to ako pomôcka na aktívne sedenie. Práve túto možnosť ocenia deti, pre ktoré sa tak sedenie za stolom stane oveľa väčšou zábavou. 

Elastický pás – pre posilnenie, ale aj pretiahnutie unavených svalov 

Tohto pomocníka ocení ten, kto chce zlepšiť svoju pohyblivosť a nabrať na sile. Poslúži na tréning svalstva rúk, chrbta, hrudníka, stehien, brucha, aj sedacieho svalstva. Elastické pásy, alebo inak nazývané expandery, nájdete zvyčajne v športových obchodoch, ale počas akcií ich tiež môžete nájsť aj v supermarketoch. Nápady na cviky, ktoré sa dajú s expandermi cvičiť, môžete nájsť aj tu.

Budujte svaly s kettlebell činkami

Kettlebell nie je len obyčajná činka, ale ide o guľu s rukoväťou, vďaka ktorej môžete robiť cviky, ktoré by ste len s vlastnou váhou neodcvičili. Tieto liatinové gule nájdete či už na internete alebo aj v kamenných obchodoch. S kettlebell môžete precvičovať chrbtové svalstvo, ruky, hornú časť tela, ale pomôžu vám zvýšiť aj silu a flexibilitu.

Stepper - kardio v pohodlí domova

Ak vás behanie či už vonku alebo na bežiacom páse nikdy nebavilo, no aj napriek tomu chcete do svojho cvičebného plánu pridať kardio, vyskúšajte stepper. Výhodou steppera je okrem iného jeho veľkosť a váha a tak si ho môžete prenášať z izby do izby a cvičíte tam, kde je vám to najviac pohodlné. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie doma trochu inak

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2468
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.