Cvičenia Les Mills ponúkajú široký výber efektívnych cvičení

Nikola Danišová

Pri cvičení Les Mills sa doženiete k extrémnemu výkonu a perfektne precvičíte celé telo. 

Cvičenia Les Mills ponúkajú široký výber efektívnych cvičení
29. JUN 2015

Čo je Les Mills        

Spoločnosť Les Mills založil v osemdesiatych rokoch Philip Mills. Ide o komplex niekoľkých cvičebných sérií, ktorý zahŕňa štrnásť cvičebných programov. Desať z nich tvoria skupinové cvičenia, tri sú zamerané na kardio tréningy a spaľovanie tukov. Teda  ide o intenzívne intervalové tréningy, ktoré dnes tvoria najúčinnejšiu formu kardia. Jeden cvičebný program je trochu netradičný a je určený priamo pre dospievajúcu mládež.

Kto môže cvičiť tieto cviky   

Keďže Les Mills ponúka veľa možností, vyberie si každý. Starší aktívni ľudia, mladí, ženy, muži, dokonca aj deti. Takisto si môžete pohodlne vybrať podľa toho, či je vaším cieľom redukcia hmotnosti, posilnenie svalstva, formovanie postavy, zlepšenie kondičky alebo prekonanie samého seba. Aj keď sa tieto cvičenia zdajú na prvý pohľad náročné a skôr určené pre aktívnych športovcov, ktorí už majú nejaké tie hodiny odcvičené, nemusíte zúfať. Cvičenia Les Mills môže vyskúšať aj úplný začiatočník.

Veľmi účinné a najviac obľúbené cvičebné programy

Ako prvé boli z Les Mills oficiálne uvedené cvičebné programy BODYSTEP® a BODYPUMP®. Cvičebný program BODYSTEP® je založený na základnom a najprirodzenejšom pohybe pre naše telo  – na kroku. Ide o "krokovanie" hore a dole schodmi, a teda o posilňovanie stehien a zadku. Za jednu takúto hodinu môžete napríklad spáliť až 620 kalórií.
 
BODYPUMP® je určený pre každého, kto chce získať štíhlu, vyformovanú a fit postavu za pomerne krátky čas. Základom je cvičenie s ľahkými, až stredne ťažkými váhami s množstvom opakovaní. Podľa vašich osobných možností si môžete zvoliť dĺžku hodiny – 30 min., 45 min. a 55 min.
 
Medzi intenzívnymi intervalovými tréningami je najúčinnejší Les Mills GRIT®. Je navrhnutý tak, aby zabezpečil posilnenie všetkých svalov. Pri tomto cvičení sa využívajú činky a vlastná telesná hmotnosť.

Prekonáte samého seba           

Cvičenia spoločnosti Les Mills vo všeobecnosti nútia prekonávať seba samého a svoje výkony. Cvičiac v skupine, ste motivovaný nielen ľuďmi okolo seba, ale aj trénerom. Pomocou tohto cvičenia dokážete rozvíjať svoje schopnosti stále viac, čo potrebuje každý športovec. Aktivujú sa rýchle svalové vlákna. Teda tie, ktoré najrýchlejšie a najaktívnejšie reagujú na tréningy, naberáte väčšiu silu a stabilitu. Všetky programy sa cvičia na hudbu s trénerom, ktorý vás núti prekonávať sa, motivuje vás k lepšiemu výkonu a núti pokračovať, keď nevládzete.

Cviky sa učia rýchlo          

„Každé cvičenie má choreografiu, ktorá sa cvičí na celom svete rovnako po dobu troch mesiacov, takže aj začínajúci klient sa veľmi rýchlo dostane do obrazu. Na prvom tréningu je to pre neho nové, ale pri ďalšom už vie, ako bude tréning prebiehať a tým má možnosť sa zlepšovať,“ upresňuje Ivana Ruščáková, majiteľka športového centra Neónka, kde sa cvičenia Les Mills precvičujú.

Napriek veľkej účinnosti a množstvu cvičebných programov nie sú tieto cvičenia u nás rozšírené. Licenciu na ich precvičovanie získalo prednedávnom športové centrum Neónka v Košiciach a stalo sa tak zatiaľ jediným miesto na Slovensku, kde sa programy Les Mills precvičujú. V Neónke sa bude v čase 31.7. – 2.8. 2015 konať školenie na BODYCOMBAT®, kde sa môžu zúčastniť aj iné fitnescentrá. V prípade záujmu môžu napísať na mail neonka.fitness@gmail.com.

Neónka

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenia Les Mills ponúkajú široký výber efektívnych cvičení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.