CrossFit prichádza s ďalším špičkovým podujatím na Slovensku

redakcia

Po úspešnom Central Europe Throwdown prichádza jeho „letná“ verzia.

CrossFit prichádza s ďalším špičkovým podujatím na Slovensku
22. JUL 2015

Organizátori úspešného Central Europe Throwdown sa rozhodli 12. septembra 2015 usporiadať v areáli štadiónu Monarchs v Bratislave jesennú verziu medzinárodnej CrossFit súťaže pod názvom Slovak Throwdown.  

Online kvalifikácia pre atlétov, ktorí sa chcú zúčastniť, sa začne v pondelok 27. júla a potrvá do 9. augusta. Vyhlásené budú dva kvalifikačné workouty. Do finále, ktoré sa uskutoční 12. septembra, postúpi z kvalifikácie 50 najlepších mužov, 30 najlepších žien a 20 najlepších masters (vek 35+). Súťažiaci si zmerajú svoju fyzickú, ale aj psychickú zdatnosť v troch vyraďovacích workoutoch, z ktorých najlepší postúpia do úplného finále. Víťazi si prerozdelia výhru 3 000 eur.

crossfit

Každý, kto zažil atmosféru „zimnej“ verzie tejto súťaže – Central Europe Throwdown v športovej hale Elán, môže sa tešiť na outdoorové prostredie štadióna Monarchs. Ten disponuje atletickou traťou, v ktorej sa bude celý deň súťažiť. Štadión disponuje tribúnou pre divákov s kapacitou 500 miest. Hlavná súťaž bude situovaná do stredu štadióna a vnútra atletickej trate. Prvá časť vnútorného štadióna bude vyhradená atlétom „Depo“. Druhá, hlavná časť štadióna, bude srdcom celého podujatia, kde sa uskutoční samotná súťaž. Tretia časť je naplánovaná ako “expo” priestor pre sprievodný program a partnerov, s možnosťou propagácie svojich služieb a produktov, rovnako ako voľnočasová časť podujatia.

crossfit

Obrovský nápor na fyzickú a psychickú kondíciu si tu bude môcť prísť pozrieť každý, komu je sympatické cvičenie, zložené z prvkov posilňovania s činkou, gymnastiky, ale aj s iným športovým náradím. Podstatou tohto rozmáhajúceho sa športu je dosiahnuť čo najlepší výsledok v čase alebo v počte opakovaní v sérii cvikov, ktoré sú pre všetkých atlétov rovnaké. Pre divákov je atraktívne sledovať najmä fyzické vypätie, ktoré tento šport vyžaduje. Motiváciou pre pohyb sú všetci súťažiaci, ktorí disponujú veľkým pohybovým a silovým rozsahom. Aj z tohto dôvodu sú Reebok CrossFit Games v Amerike sledovaným podujatím plným napätia, kto získa titul „najviac fit človek planéty“. Organizátori chcú aj z tohto dôvodu pripnúť Bratislavu na športovú mapu CrossFitu, kde len za posledný rok bol zaznamenaný 60-percentný nárast ľudí, ktorí sa mu začali venovať.

Organizátormi eventu sú RRCFT CrossFit Bratislava, Red Royal CrossFit Chrenova a Barbells and Pandas.  Všetko športové náradie, spolu s konštrukciou, sú zabezpečené dodávateľom Royal Factory (www.royalfactory.sk). Hlavným partnerom je popredná športová značka Reebok, ktorá je svetovým sponzorom CrossFitu.

www.slovakthrowdown.com

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - CrossFit prichádza s ďalším špičkovým podujatím na Slovensku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.