CrossFit bude valcovať Bratislavu

redakcia

Začína kvalifikácia atlétov, ktorí prekračujú hranice ľudských možností. Central Europe Throwdown pokračuje svojím druhým ročníkom, a to v sobotu 7.3.2015 v športovej hale Elán.

CrossFit bude valcovať Bratislavu
28. JAN 2015

Obrovský nápor na fyzickú a psychickú kondíciu si bude môcť prísť pozrieť každý, komu je sympatické cvičenie zložené z prvkov posilňovania s činkou, gymnastiky, ale aj s iným športovým náradím. Podstatou tohto rozmáhajúceho sa športu je, dosiahnuť čo najlepší výsledok v čase, alebo v počte opakovaní v sérii cvikov, ktoré sú pre všetkých atlétov rovnaké.

Kvalifikácia na tohtoročný Central Europe Throwdown bude prebiehať v dvoch kolách, a to 25.1. a 2.2. Všetci atléti sa môžu registrovať na http://centraleuropethrowdown.com/. Tu budú vyhlásené aj tzv. workouty, ktoré ak športovec zvládne s čo najlepším výsledkom, tak dostane nomináciu na finále v marci. Minulý rok sa Bratislava tešila medzinárodnej účasti. Mužskú kategóriu vyhral Lacee Kovács z Maďarska, a medzi ženami dominovala Kathrin Elias z Rakúska. Do finále môže aj tento rok postúpiť 50 „najfit“ mužov a 30 žien. Novinkou je, že sa môžu prihlásiť aj tímy, z ktorých bude vybraných 10 s najlepším výsledkom. Celkovo sa prerozdelí výhra 7 500 eur.

crossfit

Pre divákov je atraktívne sledovať najmä fyzické vypätie, ktoré tento šport vyžaduje. Motiváciou pre pohyb sú všetci súťažiaci, ktorí disponujú veľkým pohybovým a silovým rozsahom. Aj z tohto dôvodu sú Reebok CrossFit Games v Amerike sledovaným podujatím plným napätia, kto získa titul „najviac fit človek planéty“. Organizátori chcú aj z tohto dôvodu pripnúť Bratislavu na športovú mapu CrossFitu, kde len za posledný rok bol zaznamenaný 60 percentný nárast ľudí, ktorí sa mu začali venovať.

Atmosféru z minulého ročníka je možné si pozrieť v nasledovnom videu: 

Organizátormi eventu sú Power Gears, bodyworld.sk, CrossFit Pressburg a CrossFit Bratislava, v spolupráci s poprednou športovou značkou Reebok, ktorá je svetovým sponzorom CrossFitu.

crossfit 1


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - CrossFit bude valcovať Bratislavu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.