Čo robiť, keď sa vám nechce cvičiť

Barbora Kubíková

Určite to poznáte, od pondelka až do nedele máte naplánovaný tréningový plán, pondelok posilňovací, utorok spinning, streda opäť posilňovňa atď. Pondelok idete poctivo cvičiť, utorok vynecháte, lebo kamarátka má problémy vo vzťahu, v stredu prší a nechce sa vám nikam ísť. Aj tak už cvičíte poctivo tri týždne a výsledky sa ešte nedostavili. Takto sa postupne dopracujete k tomu, že týždeň ubehol a vy ste bolo cvičiť raz a tak si poviete, že to už ani nemusíte chodiť.

Čo robiť, keď sa vám nechce cvičiť
16. JUN 2013

Nájdite si „parťáka“

Je prirodzené, že sú dni, keď sa vám chce cvičiť viac, inokedy menej alebo dokonca vôbec. Ak sa však s niekým dohodnete na určitý deň a čas, kedy sa stretnete vo fitnescentre, už len z pocitu, že pred niekým nechcete vyzerať, že to „flákate“, cvičiť pôjdete, aj keď sa vám nechce. Nemusíte však mať len „parťáka“, s ktorým chodíte cvičiť, postačí aj niekto z vašich priateľov, kto sa pre šport nadchol rovnako ako vy. Už len obyčajná veta „Ja som bol cvičiť už ráno“ vás dokáže „nakopnúť“ tým správnym smerom.

Inšpirácie nie je nikdy dosť

Vždy, keď sa mi naozaj nechce ísť cvičiť, stačí mi pozrieť sa na mobil. Na pozadí mám fotku fitness modelky, ktorá je pre mňa top, istý čas som mala jej fotku dokonca nalepenú na chladničke. Rovnako účinné je ale aj pridať sa na facebooku do skupín s fitness modelkami a modelmi, a rôznych iných o zdravej výžive a cvičení. Rôzne motivačné fotografie a citáty vás prinútia zdvihnúť sa zo stoličky a ísť cvičiť.

Skúšajte a obmieňajte

Robiť stále dookola ten istý tréningový plán nie je len kontraproduktívne, pretože svaly si na rovnaký druh pohybu zvyknú, ale po čase vás aj prestane baviť. Skúšať môžete nové druhy cvičení s rôznymi pomôckami alebo aj skupinové cvičenia. Skupinové cvičenia, už nie sú len výsadou žien, existuje obrovské množstvo druhov počnúc Powerjogou cez Fitbox až po Crossfit.

Pokroky

Začnite si písať tréningový denník. Pokiaľ uvidíte výsledky „čierne na bielom“ bude vás to motivovať stále viac. Keď uvidíte, že pred mesiacom ste s námahou spravili dvadsať drepov bez záťaže a dnes spravíte šesťdesiat s dvoma päťkilovými činkami, bude vás to motivovať stále sa zlepšovať. Môžete sa aj odfotiť a fotky porovnávať. Nefoťte sa však príliš často, lebo telo sa vám nezmení zo dňa na deň, ani z týždňa na týždeň. Ideálne si porovnávajte fotky s odstupom aspoň osem týždňov.

A keďže máte čas sedieť pri počítači a čítať tento článok, máte určite čas ísť aj cvičiť. Takže šup tenisky na nohy, ja už som dnes cvičiť bola ....


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo robiť, keď sa vám nechce cvičiť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.