Chlap, vibrátor alebo cvičenie? Vieme, čo majú spoločné!

Mirka

O orgazme pri športe sa toho popísalo neúrekom. Je pravda, že papier znesie. Našla sa však dáma, ktorá sa rozhodla prísť veci na koreň. Podarilo sa. Debby Herbenick z University of Indiana zistila, ako to s orgazmom pri cvičení naozaj je.

Chlap, vibrátor alebo cvičenie? Vieme, čo majú spoločné!
15. APR 2013

Možno ste ho zažili aj vy, hoci nie ste žiadna fitness maniačka. „Bolo to pri šliapaní do kopca na bicykli,“ odhodila zábrany ako prvá Nina, keď sme skončili s tréningom v posilňovni. „Priznávam, mala som obdobie, keď som do odpadnutia trénovala brušné svaly a vtedy sa mi to stalo niekoľkokrát,“ vyslovila svoje tajomstvo ďalšia. Prišli sme na to, že sexuálna rozkoš pri cvičení vôbec nie je raritou. Nuž a potvrdzujú to aj výskumy odborníčky z Indiany, takže nabudúce žiadne rozpaky, milé dámy.

Ide to aj bez chlapa

Určite sa nechceme dotknúť pánov, len zohľadňujeme to, čo nedávno priniesli prieskumy. Podľa nich pre dosiahnutie orgazmu nepotrebujete nutne chlapa, vibrátor alebo erotické pomôcky ani akúkoľvek inú priamu sexuálnu stimuláciu. Orgazmus sa tak môže stať pravidelnou súčasťou života každej ženy: slobodnej, vydatej, nezadanej, mladšej alebo staršej. Bez ohľadu na to, či má, alebo nemá vzťah. Aspoň to vyplýva z ankety Debby Herbenick a Dennisa Fortenberryho z Univerzity v Indiane.

Podľa Debby má cvičenie obrovský potenciál zlepšiť sexuálny život obyčajných žien. Tím odborníkov oslovil v prieskume dámy v priemernom veku 30 rokov, pričom asi polovica z nich zažila orgazmus pri cvičení hneď niekoľkokrát počas svojho života.

Odborníci zdôrazňujú, že opýtané ženy nemali pri cvičení sexuálne predstavy. Potvrdilo sa aj to, podobne ako pri mojom rozhovore s kamarátkami, že ženy privádza táto problematika do rozpakov. Nuž pravdou je, že tváriť sa v preplnenom fitcentre pohodovo, keď prežívate obrovskú slasť (možno popritom aj rozmýšľate, či to je vôbec normálne), je naozaj trochu komplikované.  

Hanbiť sa však rozhodne nemusíte. Autori štúdie zistili, že rozkoš vyvolávajú u žien nielen moderné erotické pomôcky, ale aj cvičenia, ktoré sú zamerané na oblasť brucha a panvy. Konkrétne, 51,4 percenta opýtaných orgazmus zažilo pri cvičení brucha, 26,5% pri vzpieraní, 20% pri joge, 15,8% pri cyklistike, 13,2% pri behu a 9,6 percenta pri pešej turistike.

Ak to nepríde, nevadí, budete mať aspoň sexi telo

Zaručiť, že ho pri cvičení naozaj zažijete, nemôžeme. Pokúsime sa však možnosť dosiahnutia sexuálnej rozkoše pri cvičení zvýšiť tak, že vám prezradíme, pri ktorých športoch je jednoducho pravdepodobnosť vyššia.

Na zahodenie nie je cvičenie, ktoré vzišlo z výcvikových vojenských táborov. Bootcamp sa intenzívne zameriava na posilňovanie oblastí brucha i panvy. Ďalšiu dobrú príležitosť ponúka spinning, ktorý vrelo odporúčame začiatočníčkam. Pole dance a ashtanga joga sú náročnejšie a nevyhovujú každej žene, ale ktovie, možno zaručene fungujú. Jednoducho, treba vyskúšať, môžno vás inšpiruje aj internetový obchod s rozličným vybavením pre pole dance.

Nuž a pre tie, ktoré potrebujú presný návod, tu máme nasledovné cvičenia, pri ktorých, veď uvidíte...

Tip číslo 1 – Zdvíhanie nôh vo vise

Tip číslo 2 – Dvíhanie panvy

Tip číslo 3 – Na zahodenie nie sú ani Kegelove cviky

Majú síce najslávnejšie časy dávno za sebou, ale zameriavajú sa na posilnenie svalov panvového dna a to nikdy neuškodí.  

Zdroj: http://www.sexualhealth.indiana.edu
Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Chlap, vibrátor alebo cvičenie? Vieme, čo majú spoločné!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

pavla12345
pavla12345
 22.3.2014 23:09

Tento článek se mi velice líbil, potěšilo mě si přečíst něco o motivaci ke cvičení. Tady přikládám pro inspiraci podobný článek :) http://www.zenaafitness.cz/svudne-protahovani/
S pozdravem Pája

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.