Chcete sa dať do formy? Vyskúšajte cviky s posilňovacou lavičkou

Advertoriál

Leto je v plnom prúde, a práve preto sa snaží väčšina z nás tráviť všetok voľný čas v prírode, prípadne pri vykonávaní fyzickej aktivity, vďaka ktorej sa budeme cítiť fit počas celého dňa.

Fitness_Dievca_Chrbat
Zdroj: Photo by Becca Matimba on Unsplash
26. JUL 2018

Ak sa snažíte zhodiť nejaké to kilečko navyše, pravdepodobne je súčasťou vášho tréningového plánu kardio cvičenie akým môže byť beh, plávanie či bicyklovanie. No zabudnúť by ste nemali ani na posilnenie dolnej a vrchnej časti tela, čo je koniec koncov možné aj inde ako len v posilňovni. Stačí, že sa necháte inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým sa dostanete do kondície hravo aj vy!

Posilňujte svaly i šľachy!

Už na úvod treba dodať, že s ohľadom na výkonnostné a tréningové ciele nie je vhodné posilňovanie úplne vyradiť. Práve naopak. Jeden až dva krát týždenne by ste sa mali venovať vrchnej polovici tela, a teda udržiavať svaly na optimálnej úrovni, čím vyrovnávate prípadnú disbalanciu spodnej časti tela. Nevadí, že vám nejde o objem. Cieľom každého z nás by malo byť získanie a udržanie sily v svaloch a šľachách, vďaka čomu zabezpečíme kĺbovú pohyblivosť, čo oceníme najmä v staršom veku. 

Na niektoré cviky budete potrebovať posilňovacie lavičky, vďaka ktorým si môžete zacvičiť rôzne tlakové cviky zamerané najmä na posilnenie vrchnej časti tela. Pokojne môžete lavičku na cvičenie umiestniť do vašej záhrady a zacvičiť si na čerstvom vzduchu, čo vás priam okamžite nabije pozitívnou energiou. Dovoľte, aby sa príroda stala vašou posilňovňou. Ak nemáte možnosť zacvičiť si na záhrade, skúste si dané cviky a série odcvičiť na najbližšom ihrisku či v parku. 

Fitness lavica

Túžite po dokonalom brušku? Žiadny problém! 

Kto z nás by netúžil po dokonalom a vypracovanom brušku, však? Opäť môžete vykonávať sériu cvikov určených na posilnenie brucha priamo vonku, keďže vám postačí podložka na cvičenie a fľaša čistej vody. Skracovačky, veslovanie pri zdvihnutých nohách či predkopávanie sú síce účinné, no čo by ste povedali na omnoho efektívnejšie precvičenie brušného svalstva za pomoci šikmej lavičky? Posilňovač brušných svalov umožňuje nastavenie polohy, čiže úroveň cvičenia si môžete zvoliť vy. Samozrejme, že najskôr je vhodné nastaviť polohu na tú najnižšiu úroveň, no postupne sa ju nebojte zvyšovať a prekonávať svoje hranice. Vďaka šikmej lavičke môžete perfektne posilniť vnútorné svaly brucha, ktoré sú zväčša najproblematickejšie. 

inSPORTline patrí medzi prvotriednych slovenských predajcov fitness zariadení, strojov a pomôcok na cvičenie, vďaka ktorým sa môžete udržiavať v kondícií aj vy. Bezkonkurenčné ceny, široká ponuka kvalitného sortimentu, profesionálny prístup i predĺžená záruka na vybrané produkty sú len niektoré z dôvodov, prečo si vybrať overeného predajcu s pozitívnymi referenciami od mnohých spokojných zákazníkov.  

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcete sa dať do formy? Vyskúšajte cviky s posilňovacou lavičkou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2211
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.