Charakter napovie, ktoré cvičenie bude pre vás to pravé

Mirka

Ak ste stále zaneprázdnení, oceníte tabatu alebo HIIT. Puntičkárom a večne vystresovaným ulahodia cvičenia z kategórie body and mind. Ako ste na tom vy? 

Charakter napovie, ktoré cvičenie bude pre vás to pravé
19. FEB 2015

Chceli by ste pravidelne cvičiť, ale neviete si zvoliť pohybovú aktivitu, ktorá by bola pre vás najvhodnejšia? Skúste ísť na to podľa charakteru. Ponuka cvičení je, našťastie, taká pestrá, že si vyberie naozaj každý.

Pre tých, ktorí majú málo času

Ak je však váš denný program naozaj nahustený a vy chcete všetko stíhať, a teda aj cvičiť, vyskúšajte vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT) alebo tabatu. Tieto tréningy slúžia na zlepšenie vytrvalosti a skvelo spaľujú tuky. Prostredníctvom tabaty je možné celé telo precvičiť už za 20 minút.

Odporúčame prečítať: Tabata tréning pre tých, ktorí bojujú s časom

Pre puntičkárov a ľudí žijúcich v strese

Máte zmysel pre detail? Potrebujete vedieť, že ste do cvičenia zapojili každý jeden sval? Potom sú pre vás stvorené cvičenia z kategórie body and mind. Prečo? Cieľom týchto cvičení je dosiahnuť harmóniu tela i duše, dotiahnuť jednotlivé pozície do dokonalosti a navyše si pri nich precvičíte hlboké svalstvo. Veľká pozornosť je venovaná správnemu dýchaniu. Aká je ponuka? Okrem jogy a pilatesu je tu aj spirals, portdebras alebo flyfit. Cvičenia z tejto skupiny ocenia i tí, ktorí žijú permanentne v strese a hľadajú spôsob, ako sa ho naučiť zvládať.

Odporúčame prečítať: Je pre vás pilates príliš nudný? Skúste spirals. Cvičí sa aj na Slovensku

Pre všetkých, ktorí milujú akciu a litre potu

Lákajú vás cvičenia, ktoré sú o tvrdej drine a litroch potu? Aj vy si máte z čoho vybrať. Tak napríklad bootcamp vzišiel z amerických vojenských výcvikových táborov. Väčšinu roka sa cvičí vonku, počas zimy v špeciálne upravených priestoroch. Ide o intenzívny tréning, ktorý zapája do pohybu celé telo. Ak milujete prekvapenia a nové výzvy, stavte na crossfit. Na lekciách sa stretnete s bežnými kardio aktivitami (beh, plávanie), s funkčným tréningom, posilňovaním i prvkami gymnastiky. Drina vás neminie. Akčných cvičení je však oveľa viac. Vyskúšajte jumping, insanity či fitbox.

Šialenstvo s názvom INSANITY

Nechce sa vám? Choďte na to pozvoľna

Pre lenivcov je vhodnou voľbou rýchla chôdza, džoging a neskôr beh. Týmto pohybovým aktivitám sa môžu venovať kedykoľvek a kdekoľvek. Prospievajú telu i psychike. Ďalšou možnosťou je tanec a cvičenia, ktorých je súčasťou. Môže ísť o fitbalet, body art alebo dance jogu. Fitbalet spája základné prvky baletu a posilňovania. Body art je spojením tanca, taiči, pilatesu a jogy.

Upokojujúce lekcie fitbaletu

Alebo radšej body art?

Zdroj video: www.yotube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Charakter napovie, ktoré cvičenie bude pre vás to pravé

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.