Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť taká náročná, ako sa môže spočiatku zdať

Advertoriál

Vedeli ste o tom, že denne by sme si mali nájsť minimálne hodinu voľného času na vykonávanie fyzickej aktivity? Skúste a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť taká náročná, ako sa môže spočiatku zdať
Zdroj: inSPORTline
23. OKT 2018

Žiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe máme málo času venovať sa sebe. Všetok voľný čas obetujeme radšej rodine, čo je samozrejme obdivuhodné, no z času na čas by sme mali hľadieť len a len na seba. Či už zavítať do neďalekej posilňovne alebo si ísť zabehať do miestneho parku, je len na vás a vašich preferenciách, čomu dáte prednosť vy. Ak sa vám nechce „vyliezť z domu“, skúste si zacvičiť aspoň v pohodlí domova, napríklad rovno pred televíziou. Uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie, plní energie a sily na zdolanie i neľahkej výzvy! Ako však začať? Pamätajte, že zmena jedálničku je základ, od ktorého sa odvíja všetko ostatné.

insportline

Zmena jedálničku na prvom mieste

Ak ste sa rozhodli zmeniť svoju životosprávu a konečne sa o seba viac starať, ste na správnej ceste. V prvom rade sa zamerajte na jedálniček. Snažte sa počas dňa prijať dostatok bielkovín, vitamínov i minerálov, ktoré sú súčasťou mliečnych výrobkov, rýb, hydiny, zeleniny, ale i ovocia. Pečivo nie je zakázané, no na večeru naň radšej zabudnite. Namiesto toho si pripravte ľahký šalát z paradajok, uhorky a mozzarely, ktorý vás primerane zasýti a telu poskytne dostatok živín. Na obed si doprajte kuracie prsia či lososa so zeleninovou prílohou. Kopček ryže či zemiakov vám samozrejme neuškodí, keďže telo potrebuje k správnemu fungovaniu i sacharidy.

insportline

Pohyb je základ!

Snažte sa hýbať každý deň! Nechajte auto doma a do práce sa prejdite peši. Fitness doplnky akými sú gymnastické lopty, balančné pomôcky či  posilňovacie systémy predstavujú šikovných pomocníkov, vďaka ktorým môžete cvičiť s vlastným telom, a to v pohodlí vášho domova. Ak chcete posilniť stred tela tzv. core a zároveň uvoľniť napäté svalstvo po celom dni v práci, doplnky na cvičenie sú presne to, čo by nemalo chýbať ani vo vašej domácej posilňovni. Tie si môžete vybrať podľa účelu, a teda sa rozhodnúť, či vám budú vyhovovať workout pomôcky určené na cvičenie vo vonkajšom prostredí; pomôcky na jógu alebo pilates, prípade pomôcky na chudnutie, vďaka ktorým môžete nádherne vyformovať problémové partie akými sú najmä bruško a nohy.

insportline

Nebojte sa závažia, to vám len prospeje

Najmä dámy majú tendenciu vyhýbať sa dvíhaniu závažia, čo je obrovská škoda. Práve vďaka činkám môžete vyrysovať svalstvo a zároveň vybudovať silu i vytrvalosť. Fitness náradie, ktoré ponúka najväčší slovenský predajca fitness inSPORTline je zárukou maximálnej kvality i spoľahlivosti s bezkonkurenčnou životnosťou. Neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky sortimentu a začnite si užívať aktívny život plnými dúškami.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť taká náročná, ako sa môže spočiatku zdať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.