Buďte štíhla a fit s jogou: Zamerané na celé telo (video tréning)

Adela Jasenovcová

Posilňovňa s vlastnou váhou, ale aj meditácia v pohybe. Aj o tom je joga. Zacvičte si ju s Adrianou Špronglovou podľa inštruktážneho videa.

Buďte štíhla a fit s jogou: Zamerané na celé telo (video tréning)
25. JUN 2018

Videotréningom, ktorý sme si pre vás pripravili môžete posilniť zadok, bruško i ramená. Zostava trvá 15 minút a môžete ju cvičiť v ktorúkoľvek dennú hodinu. V týchto teplých dňoch netreba zabúdať na pitný režim, napríklad pomocou FLASKA, ktorá obsahuje vodíkovú vodu. Tá výborne hydratuje a obsahuje veľa telu prospešných látok. Stačí ju len nabiť.

Rady pri cvičení, ktoré potrebujete vedieť

Dych je dôležitý 

Neponáhľajte sa s dychom, snažte sa ho čo najviac predlžovať. Dbajte na to, aby bola rovnaká dĺžka nádychu, aj výdychu. Pokiaľ nevládzete dýchať nonstop iba nosom, na výdych použite ústa, jemne ich pootvorte. Časom si na jogový dych nosom zvyknete úplne. 

Oddych je povolený 

Ak pri cvičení nevládzete, pokojne si oddýchnite. Môžete sa uvoľniť aj v pozícii dieťaťa. Do pozície dieťaťa sa dostanete tak, že si cez mačku sadnete na päty a celým trupom si ľahnete na stehná. Čelom sa dotýkate podložky. Ruky si stiahnite dozadu pozdĺž tela. Celé telo uvolníte. 

joga s adrianou

Aj v joge posilňujete brušné svaly

Pozícia loďky je náročná na brušné svalstvo, ale veľmi účinná a dá sa prevádzať takmer všade, kde sa dá aj sedieť. Vydržte v pozícii 5 nádychov a výdychov. Dôležité je, aby vás neboleli kríže. Môžete si oprieť jednu špičku o podložku alebo chytiť pod kolenami, ak nevládzete. Opakujte niekoľkokrát po sebe. Aj tu platí priama úmera: čím viac zopakujete sériu, tým rýchlejšie sa dostaví výsledok. 

Pozor na postavenie kolena a chodidla

Keď prechádzate z pozície strechy do pozície bojovníka 3, najdôležitejšia je postavenie kolena a chodidla. Postavíte sa na špičku ľavej nohy, koleno pravej je nad členkom a chodidlo vždy rovnobežne. Snažte sa kontrolovať, aby koleno nebočilo do strany. Klesnite radšej viac do pokrčeného kolena a zdvihnite ruky dohora. Lakte sa snažte mať vystreté. Dýchajte rovnomerne, hoci v tejto pozícii sa preveruje sila svalov a dych sa bude prirodzene zrýchľovať. Odporúčame klesnúť s kolenom nižšie, až sa takmer dotkne podložky, ale nepoložte ho. Zopakujte niekoľkokrát. 

Bez pitného režimu to nejde

Počas cvičenia jogy niee je vhodné mať žalúdok naplnený ani jedlom, ani vodou. Najlepšie je hodinu pred cvičením nepiť a aspoň dve-tri hodiny nejesť. Počas jogy sa generuje teplo, ktoré potrebujete na zahriatie, preto neuhaste oheň vodou počas cvičenia, ani tesne po ňom.

Doprajte si čas a vydržte nepiť aspoň 15 minút po skončení hodiny. Radšej si tekutiny dopĺňajte priebežne počas celého dňa, nebude vás trápiť smäd počas cvičenia. Kvalitný pitný režim vám zabezpečí aj vodíková voda, ktorú vám vyrobí FLASKA stlačením gombíka za 3 minúty. Vodíková voda sa nazýva aj živá voda, pretože má množstvo priaznivých účinkov na ľudský organizmus.

Na trhu pitného režimu ide o novinku, ktorú sa rozhodne oplatí vyskúšať. Zaujíma vás, ako vodík prospieva ľudskému organizmu? Uvádzame niektoré zaujímavé skutočnosti:

  • vodík je najmenšia molekula a ľahko preniká do buniek, aj preto je skvelým antioxidantom
  • vodík je 863-krát silnejší ako koenzým Q10, preto vás skvelo omladí
  • vodík je 176-krát silnejší ako vitamín C, preto posilňuje imunitu
  • vodík účinne prispieva k regenerácii tela po športe a okamžite nabíja energiou

FLASKU sa preto rozhodne oplatí vyskúšať. 

Ak vám bolo málo alebo sa chcete inšpirovať ďalej, pozrite si aj túto časť seriálu Buďte štíhla a fit s jogou: Zamerané na zadok a stehná.

Joga s adrianou


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Buďte štíhla a fit s jogou: Zamerané na celé telo (video tréning)

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.