Beáta Karásková: Verím, že šport je životným štýlom

Nikola Danišová

Jedna z našich majsteriek sveta sa okrem veľkého množstva skvelých víťazstiev môže tešiť aj zo svojich dvoch detí, ktoré idú v jej stopách. Na syna aj dcéru je pyšná.           

Beata Karásková: Verím, že šport je životným štýlom
5. AUG 2015

Beáta začala s fitnes v roku 2005 v dámskom fitcentre vo Zvolene a súťažiam sa začala venovať už rok na to v kategórii bodyfitness.„Cvičiť v posilňovni som začala z toho dôvodu, že nijakým iným spôsobom nie je možné tvarovať postavu,“ hovorí Beáta Karásková. Okrem posilňovania sa fitneska v minulosti venovala rôznym pohybovým aktivitám, ako napríklad taebu, step aerobiku alebo thajskému boxu.

Beáta karáskováBeáta karásková

Správna strava prišla až so súťažením                

Záujem o posilňovanie a snaha o dosiahnutie nejakého úspechu na súťažiach, spôsobili, že  Beáta sa postupne začala zaujímať aj o zásady správneho stravovania: „Pred tým, ako som sa začala súťažne venovať bodyfitness, neriešila som svoj výzor a ani stravovanie. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať až ako bodyfitnesska, resp. ako kvalifikovaný profesionálny tréner kulturistiky a fitnes, čo je v súčasnosti aj moje zamestnanie.“ Beáta sa momentálne v stravovaní riadi pravidlami racionálneho stravovania a týmto smerom sa snaží viesť aj svojich klientov.         

Aká matka, také deti           

Beáta nie je jediný fitnes nadšenec v rodine. „Teší ma, že môj syn (21) má pozitívny vzťah k športu, ku ktorému sme ho odmalička viedli. Súťažne sa venoval plutvovému plávaniu a niektoré jeho slovenské rekordy z mládežníckych kategórií sú platné dodnes.Tiež sa súťažne venoval zjazdovému lyžovaniu a neskôr súťažil v thajskom boxe, resp. MMA. V súčasnej dobe sa venuje posilňovaniu pod mojím dohľadom. Ale radosť mi, samozrejme, robí aj dcéra (26), ktorá sa venuje cvičeniu a tiež pracuje ako kvalifikovaný tréner kulturistiky a fitnes,“ teší sa Beata.  

Beáta karásková

Láska k športu je najsilnejšou motiváciou           

Pre Beátu je najväčšou motiváciou samotný šport. „Tiež mám rada všetky nové výzvy,“ dodáva fitneska. Momentálne sa venuje vzdelávaniu v oblasti kondičného trénerstva a silovo-vytrvalostným športom a štúdiu chirunningu. „Zúčastňujem sa rôznych silovo-vytrvalostných súťaží a bežeckých súťaží, na ktorých svoje poznatky testujem. Jednu z posledných výhier som získala 20. júna 2015, keď som zvíťazila v súťaži Železná tigrica,“ upresňuje Beáta.

Víťazstiev ako maku           

Beáta Karásková počas svojej doterajšej kariéry získala množstvo významných ocenení. „Dosiahla som viac ocenení, na ktoré som obzvlášť pyšná. Niekoľkokrát som sa stala majsterkou Slovenska, bola som majsterkou sveta masters 2007 a z majstrovstiev Európy v naturálnej kulturistike 2010 som si odniesla druhé a tretie miesto. Ďalej som sa napríklad umiestnila na štvrtom mieste v NAC UNIVERSE a na piatom mieste v ARNOLD CLASSIC 2011,“ upresňuje Beáta a čitateľom odkazuje, aby sa pre nich cvičenie stalo životným štýlom.    

Zdroj foto: FB Beáta Karásaková

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Majsterka sveta odkazuje nováčikom fitnes: nevzdávajte sa a počúvajte svoje teloMajsterka sveta odkazuje: nevzdávajte sa a počúvajte svoje telo

Silvia Karais je ďalšou úspešnou Slovenkou vo fitnes. Vyhrala MS v Dubaji v kategórii Bikini Fitness.

 

V 13-tich zvíťazila nad obezitou. zmenila svoj životný štýl a dnes vyzerá ako fitneskaV 13-tich zvíťazila nad obezitou. Dnes vyzerá ako fitneska

Niki Vajdová mala odmala problémy s váhou. Jej premena je inšpiráciou nielen pre jej rovesníkov, ale pre všetkých, ktorí sa na zmenu nevedia odhodlať. 

 

Fitnesska denisa lipovská: prešľapy a neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne, ale netreba sa nechať demotivovaťFitneska Denisa Lipovská: Neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú prirodzené

Nech už si človek stanoví akýkoľvek cieľ, dôležité je z celého srdca veriť, že sa splní.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Beáta Karásková: Verím, že šport je životným štýlom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.